Копія Справа 2-2443/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2010 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Лисенко Н.В., розглянувши в судовому засіданні в сел. Велика Багачка Полтавської області справу за позовом ОСОБА_1 до Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, третя особа Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області про встановлення права власності на житловий будинок ,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася 25.11. 2010 року з позовом до Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області про встановлення права власності на житловий будинок, що знаходиться по АДРЕСА_1
Ухвалою суду від 26 листопада 2010 року позовну заяву було залишено без руху і надано час на усунення недоліків.
Позивач ОСОБА_1 подала до суду 09.12.2010 року позовну заяву із усунутими недоліками.
Ухвалою суду від 10 грудня 2010 року було відкрито провадження по справі та залученео в якості третьої особи Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області.
З позову вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла тітка позивача ОСОБА_3, яка проживала в АДРЕСА_2
Після її смерті відкрилася спадщина на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 58 квадратних метрів.
Вказане домоволодіння відноситься до службового двору. Згідно заповіту складеного 26 вересня 2002 року та посвідченого секретарем Радивонівської сільської ради померла ОСОБА_3 заповіла належне їй майно позивачу ОСОБА_1.
Після смерті ОСОБА_3 в встановлений законом шестимісячний строк позивач ОСОБА_1 звернулася до Великобагачанської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але позивачу було відмовлено в оформленні документів на житловий будинок, так як правоустановчі документи на житловий будинок відсутні і в реєстр нерухомості цих об’єктів не внесені.
Житловий будинок, згідно висновку про технічний стан приватного житлового будинку садибного типу побудований в 1951 році. Вказана будова визнана як самовільно побудована.
Позасудове узаконення самовільно збудованих будівель згідно Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт можливе лише за особистою письмовою згодою забудовника, тобто за його життя. ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, не виготовивши правовстановілюючи документи, тому позивач була змушена звернутися до суду.
В позовній заяві позивач ОСОБА_1 просить суд ухвалити рішення, яким визнати за нею, племінницею померлої ОСОБА_3, право власності на спадкове майно – житловий будинок вартістю 8566 грн., розташований за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 58,0 кв.м, який складається з двох житлових кімнат площею 7,3 кв.м та 16,4 кв.м., коридору площею 4,3 кв.м., комори 5,1 кв.м., кухні 16,1 кв.м., веранди 8,8 кв.м.
В судове засідання 24 грудня 2010 року позивач ОСОБА_1 не з’явилася, до суду подала заяву, в якій позовні вимоги підтримала і просила справу розглянути в її відсутність ( а.с.40).
Представник відповідача Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області в судове засідання не з'явився, до суду сільський голова надіслав заяву, в якій вказує, що Радивонівська сільська рада не заперечує проти задоволення позову і просить цю справу розглянути у відсутність представника Радивонівської сільської ради ( а.с. 39).
Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про встановлення права власності на житловий будинок підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.13), її останнім постійним місцем проживання було АДРЕСА_2 Відповідно до технічного паспорту житловий будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1 складається в цілому з двох житлових кімнат площею 7,3 кв.м та 16,4 кв.м., коридору площею 4,3 кв.м., комори 5,1 кв.м., кухні 16,1 кв.м., веранди 8,8 кв.м.( а.с.а.с. 7-10).
Згідно довідки, виданої виконавчим комітетом Радивонівської сільської ради Великобагачанського району станом на 15.04.1991 року домоволодіння по АДРЕСА_1 відноситься до службового двору. Власником житлового будинку станом на 15.04.1991 року значилася ОСОБА_3
Згідно заповіту складеного та посвідченого 06 вересня 2002 року секретарем Радивонівської сільської ради, реєстраційний номер 374, померла ОСОБА_3 заповіла присадибну ділянку та житловий будинок з надвірними будівлями позивачу ОСОБА_1( а.с. а.с.14,
Відповідно до повідомлення Великобагачанської державної нотаріальної контори від 17 грудня 2010 року після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3, останнім постійним місцем проживання (реєстрації) якої було с. Чапаєвка Великобагачанського району Полтавської області, юридично спадщину прийняла спадкоємиця за заповітом, посвідченим секретарем Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області 06.09.2002 року за № 374, ОСОБА_1. Інших заяв про прийняття або відмову від спадщини не надходило, претензій кредиторів не виникало та не видавалися свідоцтва про право на спадщину.
Відповідно до ст.1268 Цивільного кодексу України позивач ОСОБА_1 прийняла спадщину, подавши до Великобагачанської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини .
Відповідно до ст. 376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані без належного дозволу.
Згідно ч.2 ст.376 ЦК України особа, яка здійснила самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього, в зв’язку з чим позивач ОСОБА_1 змушена була звернутися до суду щодо узаконення зазначеного самочинного будівництва та визнання за нею як за спадкоємицею ОСОБА_3 права власності на житловий будинок з господарськими будівлями, включаючи самочинні будівлі.
У відповідності із п. 5 ст. 376 Цивільного кодексу України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
З висновку про технічний стан будинку ПП Миргородське підприємство технічної інвентаризації та експертиз «Інвентаризатор» вбачається, що виявлено самочинні будівлі: житловий будинок, технічний стан добрий (а.с. 11).
Третя особа інспекція архітектурно-будівельного контролю не заперечую проти задоволення позову.
Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України "у разі визнання відповідачем позову суд за наявності передбачених законом підстав ухвалює рішення про задоволення позову."
При таких обставинах, коли визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про ухвалення рішення про задоволення позову ОСОБА_1 до Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області про встановлення права власності на житловий будинок літ. А-1, що знаходиться в АДРЕСА_1, загальною площею 58,0 кв.м, який складається з двох житлових кімнат площею 7,3 кв.м та 16,4 кв.м., коридору площею 4,3 кв.м., комори 5,1 кв.м., кухні 16,1 кв.м., веранди 8,8 кв.м.
Керуючись ст.ст. 346 ( п. 11 ч. 1),1258,1261,1268 ЦК України , що діє з 01.01.2004 року, постановою КМ України № 1035 від 09.09.2009 року «Про затвердження Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт», ст.ст. 10, 11, 60, 174, 197, 212-215 ЦПК України, -
в и р і ш и в:
1. Позов ОСОБА_1 до Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, третя особа інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Полтавській області про визнання права власності на самочинно збудований житловий будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1, задовольнити повністю.
2. Визнати за ОСОБА_1 як за спадкоємицею померлої ОСОБА_4 за заповітом, посвідченим секретарем Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області 06.09.2002 року, реєстр № 374, право власності на житловий будинок літ. «А-1», що знаходиться по АДРЕСА_1
Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області подається протягом десяти днів після його проголошення . Особи, які брали участь в справі, але не були присутні у судовому засіданні під час розгляду справи, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення..
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий – підпис
Копія вірна Голова суду Секретар
- Номер: 6/591/86/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2443/10
- Суд: Зарічний районний суд м. Сум
- Суддя: Лисенко Наталія Василівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.02.2019
- Дата етапу: 27.08.2019