Судове рішення #12960881

   

2 –802/2010 р    

  Р І Ш Е Н Н Я  

И М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  

      22.11.2010 р.                                                                         смт. Розівка

      Розівський районний  суд Запорізької області в складі:

 головуючого судді:                       Коржова А.В.  

 при секретарі :                       Пригінської О.В.  

представника позивача :                 ОСОБА_1  

 розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Пролетарської сільської ради про визначення строку для подання заяви про прийняття спадщини, треті особи: Розівська районна державна нотаріальна контора Запорізької області, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, суд -

В С Т А Н О В И В  :  

 17.09.2010 року до Розівського районного суду Запорізької області з позовною заявою зверну лась ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Пролетарської сільської ради про визначення строку для подання заяви про прийняття спадщини, треті особи: Розівська районна державна нотаріальна контора Запорізької області, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

 В своєму позові позивачка вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її дядько — ОСОБА_6, який постійно проживав в АДРЕСА_1.

 Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої увійшла земельна ділянка НОМЕР_1 площею 9.74 га, що розташована на території Пролетарської сільської ради Розівського району Запорізької області та призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала спадкодавцю згідно державного акта серії НОМЕР_2, виданого 25 березня 2002 року Розівською районною державною адміністрацією Запорізької області.

 Право на спадкове майно мала спадкоємець першої черги — мати спадкодавця та одночасно її бабуся по лінії матері — ОСОБА_3, але вона спадщину не прийняла, так як пропустила строк для її прийняття та не має наміру звертатися до суду з позовом про визначення додаткового строку.

 Оскільки інших спадкоємців після смерті ОСОБА_6 немає, то за таких обставин вона отримала право на спадкування за правом представлення в порядку ч.3 ст.1266 ЦК України, тому що її мати ОСОБА_8, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, була сестрою спадкодавця.

 Частиною 2 ст.1270 ЦК України передбачено, що якщо виникнення у особи права на спадкування залежить  від неприйняття   спадщини   або   відмови  від  її  прийняття  іншими спадкоємцями,  строк для прийняття нею спадщини  встановлюється  у три  місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.

 В установлений законодавством термін до нотаріальної контори вона не звернулася, тому що документи, що підтверджували родинні стосунки спадкодавця та її матері, було втрачено.

 Зокрема, було втрачено свідоцтво про народження матері, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 року в с.Черемшинка Голишманівського району Тюменської області, що на данний час знаходиться на території Російської Федерації.

 За наданням правової допомоги вона звернулась до адвоката, який згідно конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року підготував адвокатський запит до відповідального органу реєстрації актів цивільного стану.

 Документ, що підтверджує родинні стосунки, надійшов з управління запису Тюменської області вже після закінчення передбаченого ч.2 статі 1270 ЦК України строку.

 Згідно з частиною 3 статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

 Зазначені обставини, що обгрунтовують позовні вимоги, підтверджуються наступними доказами: свідоцтвом про смерть спадкодавця, державним актом на право приватної власності на землю, свідоцтвом про народження спадкодавця, заявою до нотаріальної контори, адвокатським запитом, довідкою про народження матері, свідоцтвом про шлюб її батьків, свідоцтвом про смерть матері, свідоцтвом про її народження.

 На підставі викладеного просить суд визнати причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною та встановити додатковий строк в один місяць для прийняття спадщини, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_4 року після смерті її дядька ОСОБА_6.

 Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні позивачки ОСОБА_2 підтримала в повному обсязі та попросила суд визнати причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною та встановити додатковий строк в один місяць, тобто до 22.12.2010 року, для прийняття спадщини, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_4 року після смерті її дядька ОСОБА_6.

 Представник територіальної громади в особі Пролетарської сільської радиРозівського району Запорізької областіу судове засідання не з'явився, але надіслав до суду листа в якому вказав, що позовні вимоги ОСОБА_2визнає повністю, та просить суд розглянути справу у його відсутності.

      Треті особи:  Розівська районна державна нотаріальна контора Запорізької області, а також ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у судове засідання не з'явились, але надали до суду письмові заяви, в яких вказали, що позовні вимоги ОСОБА_2 підтримують повністю, та просять справу  розглянути у їх відсутності.

      Вивчивши матеріали цивільної справи, вислухавши пояснення представника позивача у судовому засіданні, та прийнявши до уваги лист представника територіальної громади в особі Пролетарської сільської ради Розівського району Запорізької області, листи третіх осіб: Розівської районної державної нотаріальної контори Запорізької області, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які позовні вимоги позивачки підтримали повністю, та попросили суд справу розглянути у їх відсутності, суд прийшов до висновку, що позивачкою строк для прийняття спадщини пропущено з поважних причин, тому він підлягає поновленню, а позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають задоволенню в повному обсязі.

 На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 16, 1233-1235, 1272 ч.3 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 209, 213-215 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :  

 Позовні вимоги ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Пролетарської сільської ради про визначення строку для подання заяви про прийняття спадщини, треті особи: Розівська районна державна нотаріальна контора Запорізької області, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 - задовольнити повністю.

 Визначити для ОСОБА_2 додатковий строк тривалістю в один місяць, тобто до 22.12.2010 року, для подання до Розівської державної нотаріальної контори Запорізької області заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її дядька ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року.

      Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

 Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення, а в разі складення рішення у повному обсязі – з дня складення в повному обсязі до Запорізького апеляційного суду через Розівський районний суд Запорізької області.

 Апеляційна скарга на рішення суду подається до Запорізького апеляційного суду через Розівський районний суд Запорізької області протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.      

 

            Суддя:                                                         А.В. Коржов    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація