Судове рішення #12960702

   

      с  права № 2-996/10р.  

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

      27 грудня 2010 року         Сколівський  районний суд Львівської області у складі :

 головуючого  - судді              Гуменної Н.М.

 при секретарі -                        Трембач М.М.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сколе Львівської області в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів,

                                                             в с т а н о в и в:

            Позивач звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження.  

Свою вимогу позивач мотивує тим, що від шлюбу, в якому вона перебуває з відповідачем у них народилась дочка.  Відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги, ухиляється від утримання та виховання дитини. Як батько, він зобов’язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а тому, просить суд стягнути з        ОСОБА_2 в її користь аліменти на утримання дочки у розмірі 600 грн. щомісячно, починаючи з дня подачі заяви.  

В судове засідання позивачка не з»явилась, однак подала заяву про розгляд справи без її участі. Позов підтримує, просить задоволити.  

Відповідач в судове засідання не з’явився хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомленний належним чином.  

Суд, визначив причини неяки відповідача неповажними та ухвалив розглядати справу на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до копії свідоцтва про народження:      батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження є ОСОБА_2 та ОСОБА_1

Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.  

 Частиною 1 ст.184 Сімейного кодексу України передбачено що, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий  дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Згідно з ч.2 ст.197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть учась у справі, чи в разі якщо відповідно до положень Цивільно-процесуального кодексу України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Виходячи з вищенаведеного та, враховуючи те, що відповідач не виконує передбачений законом обов’язок по утриманню дитини, суд вважає позов обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, а тому з відповідача слід стягувати аліменти на утримання дочки ОСОБА_4 в розмірі 600 грн. щомісячно і до досягнення нею повноліття.  

Керуючись ст.ст.10-12,60,62,88,213,215,218 ЦПК України,  ч.1п.1ст.367  ЦПК України, ст. ст.180,182,184  Сімейного кодексу України суд,  

 в и р і ш и в :

      Позов задоволити. Стягувати з ОСОБА_2, 1980 року народження, жителя с. Пісочне Миколаївського району Львівської області на користь ОСОБА_1, 1984 року народження аліменти на утримання малолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження у розмірі 600 грн., щомісячно починаючи з 13.10.2010 року і до досягнення неюповноліття, з подальшою індексацією грошової суми відповідно до чинного законодавства.

Стягнути з ОСОБА_2 державне мито в дохід держави у розмірі       51 /п’ятдесят одна/ грн. та 120 /сто двадцять/ грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

 Рішення суду у частині стягнення платежу за один місяць допустити до негайного виконання.  

 Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                     

Суддя                                                            Н. Гуменна

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація