Справа № 2-756/2010р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 грудня 2010 року Сколівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Гуменної Н.М.
при секретарі Трембач М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сколе Львівської області в залі суду справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до першого МВ ДАІ при ГУМВСУ у Львівській області про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
в с т а н о в и в:
Позивачі звернулись до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача матеріальну шкоду в розмірі 223 грн. 89 коп., моральну шкоду в розмірі 15 000 грн., витрати на правову допомогу та зобов”язати Державне казначейство у Галицькому районі м. Львова виплати їм зазначені суми відшкодування. Свої позовні вимоги мотивують тим, що 17.02. 2007 року його зупинили працівники ДАІ в смт. Славське Сколівського району і попросили, щоб він пред»явив документи для перевірки. Після огляду документів, працівники ДАІ стали оглядати транспортний засіб. В результаті огляду автомобіля було складено протокол огляду та затримання транспорту і вилучено транспортний засіб. Протокол було складено без участі понятих. Автомобіль був доставлений на штраф площадку, де пробув з 17.02.2007 року по 26.02.2007 рік. В цей період його було зобов»язано з»явитись у Сколівський РВ ГУМВСУ для траспортування його машини на експертизу. 20.02.2007 року транспортний засіб ним було доставлено в м. Стрий на експертизу, яка підтвердила відповідність номерних знаків вузлів автомобіля стандарту. Після цього, автомобіль було доставлено на штраф майданчик у м. Сколе, де він простояв до оформлення відповідних документів до 26.02.2007 року. 21.02. 2007 року було винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, що вважає підтвердженням неправомірного вилучення транспортного засобу.
В судовому засіданні позивач, який також є предстаником ОСОБА_2 дав пояснення аналогічні наведеним, просить позов задоволити.
Відповідач в судове засідання не з»явився з невідомих суду причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 224, ч.1 ст.225 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від нього не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи вважає, що в позові слід відмовити з наступних підстав.
Пунктом 10-1 Постанови Пленуму Верховного Суду України №4 21д 31.03.1995 року, «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди, передбачено, що при розгляді справ за позовами про відшкодування моральної шкоди заподіяної незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, місцевого самоврядування або їх посадових чи службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень вона підлягає відшкодуванню за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування. При вирішенні спору про відшкодування моральної шкоди, заподіяної громадянинові незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, його посадовими або службовими особами, судам слід виходити з того, що зазначений орган має бути відповідачем у такій справі, якщо це передбачено відповідним законом. Якщо ж відповідним законом чи іншим нормативним актом це не передбачено або в ньому зазначено, що шкода відшкодовується державою, то поряд із відповідним державним органом суд має притягнути як відповідача відповідний орган Державного казначейства України.
Згідно ст.ст.2,3 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду» право на відшкодування шкоди виникає у випадках в разі відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи за відсутністю події злочину, відсутністю у діянні складу злочину або недоведеності участі обвинуваченого у вчиненні злочину. Відшкодування у даному випадку проводиться за рахунок коштів державного бюджету.
В поданому позові позивачі просять стягнути завдану матеріальну шкоду з Державного казначейства у Галицькому районі м. Львова, однак не заявляють клопотання про залучення Державного казначейства у Галицькому районі м. Львова до участі в розгляді справи в якості відповідача.
Враховуючи, що позивач не заявляв клопотання про залучення в якості відповідача Державне казначейство у Галицькому районі м. Львова, а суд у відповідності до ст.33 ЦПК України не вправі визначати коло відповідачів, відтак у позові слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 10-12,60,61,213,215,218,224,225 ЦПК України, Законом України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду», суд
в и р і ш и в :
У позові ОСОБА_1, ОСОБА_2 до першого МВ ДАІ при ГУМВСУ у Львівській області про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Рішення може бути переглянуто Сколівським районним судом Львівської області за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Н. Гуменна
- Номер: 2/2407/1809/11
- Опис: про позбавлення батьківських справ
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-756
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Гуменна Наталія Миколаївна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.07.2011
- Дата етапу: 10.08.2011