Судове рішення #12960657

Справа № 2-3253 /2010  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

/ЗАОЧНЕ/  

22 листопада 2010 року  

Сихівський районний суд м. Львова в складі:  

головуючої – Волоско І.Р., при секретарі – Слободі В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-  

  встановив :  

  позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить стягувати з відповідача ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку /доход/ відповідача, щомісяця, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до досягнення ним повноліття, а у разі продовження навчання – до досягнення 23-х років. В обґрунтування позову покликається на те, що вона з відповідачем, який є батьком їхньої спільної дитини, не перебуває у зареєстрованому шлюбі, що стверджується Свідоцтвом про розірвання шлюбу серії І-СН № 042041 від 25.03.2008 року. Проте останній жодним чином не виконує свій батьківський обов”язок щодо утримання сина, всіляко ухиляючись від надання матеріальної допомоги, незважаючи на її неодноразові прохання. Оскільки вони з відповідачем не взмозі дійти порозуміння у цьому питанні, змушена звернутись до суду. Просить позов задоволити.  

  В судове засідання ОСОБА_1 не з”явилась, подавши заяву, у якій позов підтримала повністю,  просить справу розглядати у її відсутності.  

  Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з”явився, хоча належним чином був повідомлений про таке, у зв”язку із чим суд вважає за можливе розглянути справу у його відсутності на підставі наявних у справі доказів.  

  Дослідивши матеріали справи, з»ясувавши дійсні обставини та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов слід задоволити частково з наступних підстав.  

  Відповідно до ст.180 Сімейного Кодексу України батьки зобов»язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.  

  Як вбачається із свідоцтва про народження, відповідач є батьком неповнолітнього : ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відтак зобов»язаний  його утримувати до досягнення ним повноліття.  

  Враховуючи відсутність доказів на підтвердження виконання відповідачем обов»язку по утриманню дитини, суд приходить до висновку, що з нього слід стягувати аліменти на її утримання до досягнення нею повноліття.  

  При визначенні розміру аліментів, суд враховує матеріальне становище дитини, яка перебуває на утриманні лише позивачки та приходить до висновку, що з відповідача в користь позивачки на утримання неповнолітньої дитини слід щомісячно стягувати аліменти в розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку /доходів/ відповідача до досягнення дитиною повноліття щомісячно, починаючи з часу подання позову до суду, тобто з 03.11.2010 року.  

  Щодо заявленої позивачкою вимоги про стягнення аліментів на користь сина у разі продовження ним навчання – до досягнення останнім 23-х років, то така задоволенню не підлягає, виходячи із наступного.  

  Відповідно до ст.199 СК України,  якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв”язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов”язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.  

  Оскільки на даний час син є неповнолітнім, у зв”язку із чим підстави для задоволення вказаної вимоги - відсутні.  

  На підставі ст.ст. 180, 182, 183,199 Сімейного Кодексу України та керуючись ст.ст. 10, 81, 88, 212-215, 224-226, 367 ЦПК України, суд,-  

вирішив :  

  позов задоволити частково. Стягувати з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку /доход/ відповідача, щомісяця, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до досягнення ним повноліття, починаючи з 03.11.2010 року до досягнення дитиною повноліття.  

  Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 51 грн. судового збору та 120 грн.. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.  

Рішення суду в межах стягнення суми аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.  

В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.  

Термін оскарження рішення суду – 10 днів з моменту його проголошення до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м.Львова  .

 

 

    Головуюча :  

      Рішення є оригіналом і зберігається у цив. справі № 2-3253/10 р.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація