ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-0-194/10р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 вересня 2010 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
- головуючої Черніцької І.М.
- при секретарі Ландяку А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа – управління Пенсійного фонду України в місті Тернополі про встановлення факту, що має юридичне значення ,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а згодом уточнивши заявлені вимоги просив встановити факт, що її мати ОСОБА_2, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 та померла ІНФОРМАЦІЯ_2 зазначена у свідоцтві про народження ОСОБА_1- як ОСОБА_2 та зазначена у трудові книжці НОМЕР_1 – ОСОБА_2, у вкладнику до трудової книжки НОМЕР_1 – ОСОБА_2, у свідоцтві про смерть-ОСОБА_2 є однією і тією ж особою.
Заявлені вимоги мотивує тим, що у зв’язку із розбіжностями в документах вона не може оформити своє право на пенсію по втраті годувальника після смерті матері, тому звернулась до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
У судовому засіданні заявник заяву підтримала, зіславшись на доводи викладені у заяві.
Представник управління ПФУ в місті Тернополі в судовому засіданні пояснив, що у вирішення даного питання покладається на думку суду.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 є інвалідом першої групи з дитинства та потребує стороннього догляду.
Із свідоцтва про народження ОСОБА_1, виданого Луківською сільською радою Городенківського району Івано-Франківської області від 04.07.1965 року серії НОМЕР_2, вбачається, що у графі «батько « записано -ОСОБА_5, а у графі «мати» записано -ОСОБА_2 .
Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого районним відділом ЗАГСу м.Бучач Тернопільської області від 06.01.1981 року серії НОМЕР_3 шлюб між ОСОБА_5 та ОСОБА_2 розірвано, про що зроблено актовий запис за №39. Після розірвання шлюбу присвоєно прізвище ОСОБА_2.
Із досліджених у судовому засіданні трудової книжки НОМЕР_1 від 04.07.1963 року та вкладишу до неї НОМЕР_1 від 16.08.1980 року, копії яких долучено д матеріалів справи вбачається, що трудова книжка видана на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, а вкладиш до цієї трудової книжки на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 померла, що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_4 від ІНФОРМАЦІЯ_2.
Той факт, що ОСОБА_2, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 та померла ІНФОРМАЦІЯ_2, зазначена у свідоцтві про народження ОСОБА_1- як ОСОБА_2, у трудові книжці НОМЕР_1 – як ОСОБА_2, у вкладнику до трудової книжки НОМЕР_1 – як ОСОБА_2, у свідоцтві про смерть-ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 є однією і тією ж особою підтвердив допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_1
Цей факт їй достовірно відомий, оскільки заявниця є її рідною сестрою, а ОСОБА_2, ОСОБА_2 є їх матір’ю. Вона разом із сестрою та матір’ю проживали разом.
Суд, розглянувши справу, заслухавши пояснення учасників судового розгляду справи, дослідивши матеріали справи вважає, що у судовому засіданні доведено факт , що ОСОБА_2, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 та померла ІНФОРМАЦІЯ_2, зазначена у свідоцтві про народження ОСОБА_1- як ОСОБА_2, у трудові книжці НОМЕР_1 – як ОСОБА_2, у вкладнику до трудової книжки НОМЕР_1 – як ОСОБА_2, у свідоцтві про смерть-ОСОБА_2 є однією і тією ж особою.
Відсутність такого факту буде перешкоджати ОСОБА_1 переоформити пенсію у зв’язку з втратою годувальника, тому заяву слід задовольнити.
Згідно з вимогами ст.256 ЦПК України справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, розглядаються в судовому порядку, коли чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до роз’яснень викладених у п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995р. №5 “Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення” суд може встановлювати і такі факт, якщо згідно із законом породжують юридичні наслідки, тобто від них залежать виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
Керуючись ст.ст. 4, 10, 60, 212, 215, 223, 256 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа – управління Пенсійного фонду України в місті Тернополі про встановлення факту, що має юридичне значення задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_2, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 та померла ІНФОРМАЦІЯ_2, зазначена у свідоцтві про народження ОСОБА_1, виданого Луківською сільською радою Городенківського району Івано-Франківської області від 04.07.1965 року серії НОМЕР_2 та ОСОБА_2, зазначена у трудовій книжці НОМЕР_1 від 04.07.1962 року, ОСОБА_2, зазначена у вкладнику до трудової книжки НОМЕР_1 від 16.09.1980 року, ОСОБА_2, зазначена у свідоцтві про смерть серії НОМЕР_4 від 13.08.1993, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 є однією і тією ж особою.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуюча І.М. Черніцька
Копія вірна
Головуюча І.М.Черніцька