Справа № 2-0-50/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 вересня 2010 року Збаразький районний суд Тернопільської області в складі: головуючої суду Щербатої Г.Р.
при секретарі Довбуш М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Збаражі справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин,
в с т а н о в и в :
Заявниця ОСОБА_2 звернулася в суд із заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин між нею та померлою ОСОБА_4, посилаючись на те, що встановлення даного факту є необхідним для прийняття спадщини після смерті її матері.
В судовому засіданні ОСОБА_2 підтримала заявлені вимоги і пояснила, що актовому записі про реєстрацію шлюбу прізвища її батьків помилково записано ОСОБА_4 замість ОСОБА_4 тому прізвище матері було ОСОБА_4, в зв`язку з чим виникли розбіжності, які є перешкодою для прийняття заявницею спадщини.
Дослідивши та оцінивши докази по справі суд вважає, що заявлені вимоги підлягають до задоволення.
Як вбачається із актового запису про народження №3 від 03.04.1932 року батько заявниці ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Олишківці Збаразького району Тернопільської області.
Із актового запису про шлюб № 36 від 05 листопада 1956 року вбачається, реєстрація шлюбу між ОСОБА_5 1932 року народження та ОСОБА_4 1930 року народження, прізвище дружини після реєстрації шлюбу ОСОБА_4
У подружжя ОСОБА_5 та ОСОБА_4 яке проживало в АДРЕСА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народилася дочка ОСОБА_2 про що складено актовий запис про народження №17 від 23.08.1961 року.
Судом встановлено, що за життя прізвище померлої ОСОБА_4 писалося по різному: ОСОБА_4 у Державному акті на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №027824 та ОСОБА_4 у трудовій книжці колгоспника та у посвідченні ветерана праці, виданого 12.08.2009 року управлінням праці та соціального захисту населення Збаразької РДА.
ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_4 померла у віці 79 років, що стверджується актовим записом про смерть №3 від 10.01.2010 року
Факт родинних відносин заявниці із померлою ОСОБА_4 підтвердила в судовому засіданні свідок ОСОБА_10, які підтверли, що померла ОСОБА_4 була матір»ю ОСОБА_2
Проаналізувавши докази представлені заявницею, суд вважає, що її вимоги підставні і підлягають до задоволення, оскільки факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 є дочкою померлої ОСОБА_4 стверджується показаннями свідка та письмовими доказами дослідженими судом.
Встановлення даного факту має юридичне значення і є необхідним для прийняття заявницею спадщини по заповіту, залишеної спадкодавцем ОСОБА_4.
Керуючись ст.ст. 15, 30, п.1 ч.1 ст.256, 259 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Заяву задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2 та померлою ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_4, яка була мамою заявниці ОСОБА_2.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Тернопільської області через Збаразький районний суд протягом десяти днів після його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ : Щербата Г.Р.