Справа № 2-а-5327/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2010 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми у складі: головуючого – судді Янголь Є.В., при секретарі Куц С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Споживчого товариства „Козацька Слобідка” до Сумської міської ради, третя особа комунальне оптово-роздрібне підприємство „Дрібнооптовий” про скасування рішення Сумської міської ради від 02 червня 2010 року № 3922-Мр про надання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальному оптово-роздрібному підприємству „Дрібнооптовий” за адресою м. Суми, вул. Леваневського біля ринку „ВМ” орієнтовною площею 0.0600 га,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Сумської міської ради від 02 червня 2010 року № 3922-Мр про надання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальному оптово-роздрібному підприємству „Дрібнооптовий” за адресою м. Суми, вул. Леваневського біля ринку „ВМ” орієнтовною площею 0.0600 га.
Свої вимоги мотивує тим, що зазначене рішення порушує права Споживчого товариства „Козацька Слобідка” так як надана земельна ділянка знаходилася в користуванні членів товариства, при прийнятті рішення не були враховані інтереси Споживчого товариства „Козацька Слобідка” як фактичного користувача зазначеної вище ділянки, крім того в подальшому дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки був наданий також позивачу, тому вважає що рішення було прийнято необгрунтовано. Також зазначають що був порушений порядок прийняття зазначеного рішення.
В судовому засіданні представники позивача позов підтримали.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, згідно поданої заяви заперечив проти позову, вважає що рішення є законним, права позивача не порушуються.
Представник третьої особи в судове засідання також не з’явився.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду що з’явилися та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що рішенням Сумської міської ради від 02 червня 2010 року № 3922-Мр була надана згода на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальному оптово-роздрібному підприємству „Дрібнооптовий” за адресою м. Суми, вул. Леваневського біля ринку „ВМ” орієнтовною площею 0.0600 га (а.с. 5).
Зазначене рішення було винесене на підставі заяви, схеми та реєстраційних документів комунального оптово-роздрібного підприємства „Дрібнооптовий” (а.с. 85 – 99).
З листа Сумської міської ради № 10/5/16.02-07 від 28.07.2010 року вбачається що земельна ділянка, на розроблення проекту землеустрою щодо якої надано згоду комунальному оптово-роздрібному підприємству „Дрібнооптовий”, використовується підприємцями СП „Козацька слобідка” для здійснення торгівельної діяльності.
Також факт використання СП „Козацька слобідка” земельної ділянки, на розроблення проекту землеустрою щодо якої надано згоду комунальному оптово-роздрібному підприємству „Дрібнооптовий”, підтверджується копією договору про постачання електричної енергії № 2061 від 29.12.2009 року.
Позивачем була виготовлена технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою Споживчого товариства „Козацька Слобідка” за адресою м. суми, вул. Леваневського, 2Ж (а.с. 7-18).
Протягом 2009 – 2010 років позивачем отримувалися необхідні висновки щодо укладення договору оренди зазначеної вище земельної ділянки та вчинялися інші дії (а.с. 21 – 62).
Рішенням Сумської міської ради від 29 вересня 2010 року № 4394-Мр була надана згода на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Споживчому товариству „Козацька Слобідка” за адресою м. Суми, вул. Леваневського біля ринку „ВМ” орієнтовною площею 0.0600 га.
Таким чином як вбачається з матеріалів справи Сумською міською радою були надані дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення однієї земельної ділянки за адресою м. Суми, вул. Леваневського біля ринку „ВМ” Споживчому товариству „Козацька Слобідка” та комунальному оптово-роздрібному підприємству „Дрібнооптовий”.
Згідно ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів обґрунтування прийняття оскаржуваного рішення та дотримання процедури його прийняття відповідачем не надано.
Тому суд вважає, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість прийнятого рішення.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 94, 99-103, 160-163, 167 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Споживчого товариства „Козацька Слобідка” задовольнити.
Скасувати рішення Сумської міської ради від 02 червня 2010 року № 3922-Мр про надання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальному оптово-роздрібному підприємству „Дрібнооптовий” за адресою м. Суми, вул. Леваневського біля ринку „ВМ” орієнтовною площею 0.0600 га.
Постанова суду може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми протягом 10 днів в порядку, передбаченому ч.2 ст. 186 КАС України, з подачею копії скарги до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлено 05 грудня 2010 року.
Суддя Янголь Є.В.
Копія, з оригіналом згідно.
Суддя Янголь Є.В.