Справа № 1-367/2010р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2010 р . м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
у складі : головуючого – судді Бейка М.А.
секретаря Гладенької Л.Ф.
з участю: прокурора Бурака Б.В.
адвоката ОСОБА_1
потерпілого ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Калуші справу про обвинувачення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Ріп’янка, Калуського району, Івано-Франківської області, українця, позапартійного, освіта вища, мешканця АДРЕСА_1, одруженого виконроба ТзОВ „Галичинабуд”, раніше не судимого, військовозобов’язаного, урядових нагород не має, громадянина України, за ст. 271 ч. 2 КК України, суд –
встановив:
що підсудний ОСОБА_3 будучи службовою особою порушив вимоги законодавства про охорону праці, що спричинило заподіяння тяжких наслідків потерпілому ОСОБА_2 Злочин скоєно при слідуючих обставинах:
Наказом № 1 від 1 березня 2010 року підсудного ОСОБА_3 прийнято на посаду виконроба ТзОВ „Галичинабуд”, яке здійснювало спорудження житлового будинку по вул. О. Пілки № 9, що в м. Калуш. З моменту призначення на посаду підсудного ОСОБА_3 було покладено відповідальність за дотримання підлеглими правил техніки безпеки і виробничої санітарії. Відповідно до п. 2.13 посадової інструкції виконроба затвердженої директором ТзОВ „Галичинабуд” підсудній ОСОБА_3 зобов’язаний проводити інструктажі охорони праці на робочих місцях та забезпечувати виконання працівниками інструкції з охорони праці.
14 серпня 2010 року бригадою будівельників ТзОВ „Галичинабуд” проводились роботи по зведенню блоків „В” і „Г” четвертого поверху 9-ти поверхового будинку по вул. О. Пчілки, що в м. Калуш. А тому бригаді в складі потерпілого ОСОБА_2 та мулярів ОСОБА_4 та ОСОБА_5 було доручено влаштування цегельних перегородок четвертого поверху житлового будинку. Підсудній ОСОБА_3 не проконтролював належним чином, дотримання інструкцій з охорони праці в частині забезпечення працівникам засобами індивідуального захисту та користування ними. Внаслідок чого потерпілий муляр ОСОБА_2 біля 12 год. встановлюючи перемичку над дверним пройомом в перегородці до вітальні трьохкімнатної квартири на четвертому поверсі блоку „Г” ігноруючи заходи безпеки не одягнув захисну каску на голову й ненароком сперся на свіжо змурований перестінок з пів’цегли внаслідок чого перестінок обвалився і потерпілий впав на покриття третього поверху й одержав тяжкі тілесні ушкодження, а саме: забій головного мозку із стисненням, внутрішньо мозковими гомографічними вогнищами справа, перелом лінійний черепа справа та перелом лівої ключиці. З приводу чого був доставлений в лікарню.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_3 свою втну в скоєному злочині визнав повністю й пояснив, що дійсно з березня цього року працює на посаді виконроба ТзОВ „Галичинабуд” і на нього покладена відповідальність за дотриманням правил техніки безпеки і виробничої санітарії.
Товариство будує житлові будинки по вул. О. Пчілки в м. Калуш. А тому працівники товариства забезпечені індивідуальними засобами захисту для запобігання нещасних випадків. З працівниками проведено інструктаж з техніки безпеки на робочому місці.
14 серпня 2010 року о 8 год. було розподілено роботу і бригада мулярів в складі ОСОБА_2, ОСОБА_4 і ОСОБА_5 мурували перестінки на четвертому поверсі і о 12 год. клали перемичку на свіжо змурований перестінок. При цьому потерпілий ОСОБА_2 був без захисної каски. А коли притулився до перестінка, то він провалився і потерпілий із стола впав на перекриття третього поверху і вдарився головою й одержав політравму в тому числі і травму голови.
В скоєному розкаюється й просить його суворо не карати. А також просить обмежитись дослідженням доказів і фактичних обставин справи його допитом.
Судом дослідження фактичних обставин справи і здобутих під час досудового слідства доказів обмежено допитом підсудного ОСОБА_3, який повністю визнав свою вину в скоєному злочині і не бажає досліджувати в судовому засіданні докази, які зібрані під час досудового слідства і які він не оспорює й потерпілий і прокурор не заперечують проти цього. А тому судом обмежено дослідження доказів і фактичних обставин справи його допитом.
Таким чином суд приходить до висновку, що вина підсудного ОСОБА_3 в скоєному злочині доведена повністю. А його злочинні дії за ч. 2 ст. 271 КК України кваліфіковано вірно.
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_3 суд враховує ступінь суспільної небезпечності скоєного, особу підсудного обставини, які пом’якшують і обтяжують відповідальність. Зокрема суд враховує, що підсудний судиться вперше, повністю визнав свою вину і розкаюється в скоєному, а також його позитивну характеристику по місцю праці й проживання і думку потерпілого, який просить його суворо не карати, то при таких обставинах суд вважає, що його виправлення можливе без ізоляції від суспільства і без позбавлення права обіймати певні посади. Суд враховуючи вище перелічені пом’якшуючі вину обставини, а також те, що підсудний сприяв слідству розкриттю даного злочину, які істотно знижують ступінь тяжкості скоєного з урахуванням особи винного суд вважає за доцільне призначити йому покарання у відповідності ст. 69 КК України.
На підставі викладеного й керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд –
засудив:
ОСОБА_3 визнати винним за ст. 271 ч. 2 КК України й призначити йому покарання із застосуванням ст. 69 КК України 850 /вісімсот п’ятдесят/ грн . штрафу без позбавлення права обіймати певні посади.
Міру запобіжного заходу попередньо обрану підписку про невиїзд залишити без зміни до вступу вироку в законну силу.
Вирок може бути оскарженим до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 15 діб з часу проголошення.
головуючий: