Судове рішення #12953094

Справа № 2-1942/10  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  "31" грудня 2010 року                                                                                смт. Чернігівка  

Чернігівський районний суд Запорізької області у складі:  

головуючого судді               Глянь С.І.,  

при секретарі           Кучер Л.О.,  

розглянувши у засіданні в залі суду в смт Чернігівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Чернігівської селищної ради Запорізької області, третя особа: КП «Імпульс»  Пологівської районної ради Запорізької області про визнання права власності на нерухоме нежиле приміщення,  

  ВСТАНОВИВ:  

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом.  

В позові зазначає, що у жовтні місяці 2004 року придбав два цегляних бокси гаражів колишнього ксп «Зоря», на які була відсутня проектна документація.  

На даний час, позивач за власні кошти виготовив проектну документацію, але КП «Імпульс» відмовляє у державній реєстрації  цегляних боксів гаражів.  

Враховуючи зазначене, позивач просить суд визнати за ним право власності на нежитлові будівлі  

У судовому засіданні представник позивача на позовних вимогах наполягав, суду надав пояснення щодо змісту позовних вимог.  

Відповідачі, надали суду заяву в якій зазначають, що позовні вимоги визнають в повному обсязі, просять справу розглядати за їх відсутності.  

Представник третьої особи не заперечує щодо задоволення позовних вимог.  

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, думку відповідача, врахувавши доводи сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України, при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

Згідно ст. 10 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюються на засадах змагальності сторін.  

Відповідно до ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог.  

Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.  

З матеріалів справи вбачається, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, ОСОБА_3 укладений усний договір купівлі-продажу, відповідно до якого, позивач придбав в останніх, як у співвласників майнових паїв колишнього ксп «Зоря» /а.с. 6,7/, два цегляних бокси гаража. /а.с. 8,9/  

Вказане майно було прийнято ОСОБА_1, а відповідачі отримали за нежитлові будівлі грошові кошти, що підтверджується розпискою. /а.с. 10/  

Однак, на даний час відповідачі ухиляються від укладення та нотаріального посвідчення договору-купівлі продажу.  

Нормами частини 1 статті 317 ЦК України передбачено, що власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.  

Відповідно до статті 627 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.  

Свобода договору полягає у вільному виявленні волі сторін на вступ у договірні відносини.  

Волевиявлення учасників договору передбачає відсутність жодного тиску з боку контрагента або інших осіб і відповідати їхній внутрішній волі.  

Свобода договору включає й вільне визначення сторонами його умов, де фіксуються взаємні права та обов'язки учасників.  

Свобода договору проявляється і при виборі сторонами способів забезпечення договірних зобов'язань, та вибір і застосування форм відповідальності та їх співвідношення при порушенні договору.  

Згідно ст. 344 ЦК України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлене договором або законом.  

Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.  

Таким чином, позивач розрахувався з відповідача за купівлі нежитлового приміщення.  

Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, не заборонених законом, зокрема із правочинів.  

Згідно до ст. 205 ЦК України воля сторін на вчинення правочину може бути виражена в письмовій формі, що повністю не було виконано обома сторонами.  

Проте, як зазначено у ч. 2 ст. 220 ЦК України, правочин, щодо якого порушені вимоги закону про його нотаріальне посвідчення, може бути визнаний судом дійсним. Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.  

За вищезазначених обставин, суд приходить до висновку, що позивачем виконані всі умови що передують укладенню договору купівлі-продажу, він сплатив грошові кошти в повній сумі, прийняв, нерухоме майно, відповідачем здійснено часткове виконання договору, проте, бездіяльністю останніх порушені права позивача. На підставі чого, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню, так як правочин є дійсним, бо відповідає фактичним умовам дійсності.  

Однак, норми статті 657 ЦК України регламентують, що договір купівлі-продажу житлового будинку або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.  

Таким чином, суд вважає за необхідне визнати договір –купівлі продажу об’єкту нерухомості дійсним та визнати за позивачем право власності на будівлю.  

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 15,16,220, 317, 328, 344, 626, 627, 655, 657 ЦК України, суд –  

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до виконавчого комітету Чернігівської селищної ради Запорізької області, третя особа: КП «Імпульс»  Пологівської районної ради Запорізької області про визнання права власності на нерухоме нежиле приміщення, - задовольнити.  

Договір купівлі-продажу об’єкту нерухомості – приміщення гаражу, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, ОСОБА_3, - визнати дійсним.  

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на нежитлову будівлю – приміщення гаражу, що розташований за адресою: АДРЕСА_1  

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Чернігівський районний суд Запорізької області шляхом подання протягом 10 днів з дня проголошення рішення апеляційної скарги, або  в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.  

  Суддя:                                                                                           С.І. Глянь  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація