РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 2-1280-10
20 грудня 2010 року
Богодухівський районний суд у складі головуючої судді КУЗІНОЇ Н.П., за участю секретаря Герасимюк Л.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 “Про припинення стягнення аліментів”, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернувся до Богодухівського районного суду з позовом до ОСОБА_2 про припинення стягнення аліментів. В обґрунтування своїх позовних вимог зазначає, що сторони 23 листопада 2007 року в Шарівській селищній раді Богодухівського району Харківської області зареєстрували шлюб, актовий запис № 16. Від даного шлюбу мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на даний час проживає з позивачем.
Рішенням Богодухівського районного суду від 26.05.2010 року позивача зобов’язано виплачувати аліменти на користь відповідачки на утримання спільної доньки ОСОБА_3 в розмірі ј частини всіх видів доходу щомісяця до досягнення нею повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 19 квітня 2010 року.
Рішенням Богодухівського районного суду від 22.09.2010 року шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 розірвано та визначено місце проживання доньки ОСОБА_3 разом з батьком, тобто з позивачем. Дане рішення суду набрало законної сили.
За домовленістю між батьками дитини той із них хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) в натуральній формі. Кошти на утримання дитини (аліменти) стягуються з того, з батьків, хто проживає окремо від дитини, на користь того з батьків, з ким проживає дитина. Батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину тільки за рішенням суду.
Позивач зазначає, що на даний час донька ОСОБА_3, на утримання якої він сплачує аліменти на користь відповідачки, проживає разом з ним, донька знаходиться на його повному утриманні. Таким чином зобов’язання сплачувати аліменти на утримання доньки на користь відповідачки порушує його законні сімейні права. У зв’язку з цим він звернувся до суду з позовом про припинення стягнення з нього встановлених рішенням суду аліментів.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про слухання справи у його відсутність, на задоволенні позову наполягає.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася, з невідомої суду причини, повідомлялася належним чином.
Судом встановлено, що сторони ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували в зареєстрованому шлюбі, згідно копії свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_1 від 23 листопада 2007 року.
Від даного шлюбу мають неповнолітню дитину, згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 від 15 липня 2008 року – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на даний час проживає з позивачем.
Рішенням Богодухівського районного суду від 26.05.2010 року ОСОБА_1 зобов’язано виплачувати аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання спільної доньки ОСОБА_3 в розмірі ј частини всіх видів доходу щомісяця до досягнення нею повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 19 квітня 2010 року.
Рішенням Богодухівського районного суду від 22.09.2010 року шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 розірвано та визначено місце проживання доньки ОСОБА_3 разом з батьком, тобто з ОСОБА_1 Дане рішення суду набрало законної сили.
Згідно із ст.180 Сімейного Кодексу України “батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття”.
Відповідно до ч. 2 ст. 188 СК України батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину тільки за рішенням суду.
Згідно з ч. 1 ст. 273 СК України якщо матеріальний або сімейний стан особи, яка сплачує аліменти, чи особи, яка їх одержує, змінився, суд може за позовом будь-кого з них змінити встановлений розмір аліментів або звільнити від їх сплати.
Відповідно до ст. 18 СК України кожен учасник сімейних відносин, який досяг чотирнадцяти років, має право на безпосереднє звернення до суду за захистом свого права або інтересу. Способом захисту сімейних прав та інтересів зокрема є припинення право відношення.
Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України, судовий збір має бути стягнутий з відповідача в доход держави.
На підставі викладеного та керуючись ст. 180-184 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 88, ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 “Про припинення стягнення аліментів” – задовольнити.
Припинити стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с.м.т. Шарівка Богодухівського району Харківської області, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання неповнолітньої доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, в розмірі ј частини всіх видів доходу щомісяця до досягнення повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що встановлені рішенням Богодухівського районного суду Харківської області від 26 травня 2010 року.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. держмита, та 120 грн. витрати інформаційно технічні забезпечення на користь держави.
Рішення може бути оскаржене в Харківський апеляційний суд через Богодухівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ
Копію рішення отримали
Позивач:
Відповідач: