Судове рішення #12950437

                               Справа № 2-714/10

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я              

ІМЕНЕМ                  УКРАЇНИ  

27  грудня  2010 РОКУ  

Липовецький районний суд  Вінницької області  

 в складі :  головуючого  - судді МОЧУЛЬСЬКОЇ  Л.Т.,

при секретарі               Белінській С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті  Липовець  цивільну справу за позовом     ПРОКУРОРА м.ВІННИЦІ в інтересах держави –ВАТ « ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ »  в особі філії   - ВІННИЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ВАТ« ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » до  ОСОБА_5 ТА ОСОБА_3  ПРО  РОЗІРВАННЯ КРЕДИТНОГО ДОГОВОРУ ТА СТЯГНЕННЯ  ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА КРЕДИТНИМ ДОГОВОРОМ    

В С Т А Н О В И В :

Позивач  звернувся до суду з зазначеним   позовом  до відповідачів , в якому просив суд розірвати договір кредиту № 232 ВІД 06.06.2007 року, укладений між ВАТ « ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » та ОСОБА_5  і стягнути з солідарно з ОСОБА_5  та ОСОБА_3   на користь ВАТ« ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » в особі філії   - ВІННИЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ВАТ« ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » заборгованість за кредитним договором в сумі  4164,04  грн., з яких :   сума неповернутого тіла кредиту – 3211,98 грн, проценти за користування кредитом -404,53 грн., 547,53  грн - пеня за несвоєчасну сплату кредиту та  процентів. Також  просив стягнути  з ОСОБА_3   на користь ВАТ « ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » в особі філії   - ВІННИЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ВАТ« ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » штраф в сумі 453,32 грн. Обґрунтовував свої вимоги  невиконанням відповідачами умов кредитного договору № 232 ВІД 06.06.2007 року , укладеного  між ВАТ « ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » та ОСОБА_5  та  договору  поруки, укладеного між ВАТ « ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » та ОСОБА_3   .

 В судовому засіданні  представник  позивача  підтримав позов, зіславшись на обставини викладені в позовній  заяві.  

 Відповідачі  в судовому засіданні визнали позов у повному обсязі. Суду пояснили, що планують  до  лютого  2011 року повністю погасити заборгованість по кредиту.  

 На підставі  ч.4 ст.174 ЦПК України,  у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності  для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

 Судом установлено, що 06.06.2007  року  між  ВАТ « ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » та ОСОБА_5 ( далі- Позичальник)  був укладений кредитний договір №232 ( далі – кредитний договір), відповідно до якого ОСОБА_5 одержала кредит в сумі 10000 гривень строком до 05.06.2010 року  зі сплатою  за користування кредитом  22%  річних., а ОСОБА_3 виступила  поручителем  виконання боргових зобов»язань ОСОБА_5.

 Згідно п. 1.5  кредитного договору, за користування кредитом  Позичальник  зобов»язаний сплачувати  банку відповідну плату (проценти) в порядку, розмірах та строки, визначених у Кредитному договорі, а саме : відсотки нараховуються банком на залишок заборгованості за кредитом, а Позичальник має сплачувати нараховані відсотки за користування кредитом щомісячно, до 06 числа, шляхом внесення  готівки до каси банку, або шляхом безготівкових  перерахувань.

Відповідно до п.1.6 кредитного договору Позичальник зобов»язаний  погашати кредит рівними частинами в сумі 285,71 грн щомісячно  не пізніше  06 числа   кожного  місяця, починаючи з наступного місяця після видачі кредиту,  шляхом внесення  готівки до каси банку, або шляхом безготівкових  перерахувань.

Однак  відповідачка ОСОБА_5.   своїх зобов”язань не виконала,  постійно порушувала строки та лише частково вносила  платежі в рахунок погашення боргу.  

Згідно з п.4.2 кредитного договору,   у разі порушення взятих на себе зобов»язань по своєчасному поверненню основної суми кредиту та сплати відсотків за  його користування, Позичальник зобов»язався сплачувати  банку пеню у розмірі 0,05% за кожен день прострочення платежів..  

 Відповідно до ст. 509 ЦК України, зобов"язанням є правовідношення, в якому одна сторона  (боржник) зобов"язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію, або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов"язку. Зобов"язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 ЦК України, в тому числі  і з  договору.      А в силу ст. 526 ЦК України, зобов"язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору.

За умовами  договору поруки № 78 від 06.06.2007 року ( далі- Договір поруки), ОСОБА_3   зобов»язалась перед  банком відповідати у повному  обсязі за своєчасне і повне виконання зобов»язань  ОСОБА_5 за кредитним договором.

Відповідно до ст..554 ЦК України, у разі порушення боржником зобов»язання, забезпеченого порукою боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, встановлених договором поруки.

У випадку невиконання Позичальником зобов»язань, згідно п.1.1 Договору поруки, Позичальник і Поручитель відповідають перед Кредитором, як солідарні боржники.

Пункт 2.5 Договору поруки встановлює, що Поручитель зобов»язується протягом п»яти календарних днів з моменту  отримання повідомлення Кредитора або Боржника, виплатити Банку  несплачену Боржником суму.

Згідно з п.3.3 Договору поруки  у разі невиконання або неналежного виконання Поручителем зобов»язань, передбачених п.2.5  даного договору, Поручитель сплачує штраф в розмірі 10% від суми несплаченого платежу.

Виходячи з вищевикладеного, з ОСОБА_5 ТА ОСОБА_3   на користь ВАТ« ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » в особі філії   - ВІННИЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ВАТ« ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » підлягає стягненню в солідарному порядку заборгованість за кредитним договором в сумі  4164,04  грн., з яких :   сума неповернутого тіла кредиту – 3211,98 грн, проценти за користування кредитом -404,53 грн., 547,53  грн - пеня за несвоєчасну сплату кредиту та  процентів; а з  ОСОБА_3   на користь  позивача  підлягає  стягненню штраф в сумі 453,32 грн.

 Враховуючи, що  визнання відповідачами позовних вимог  -  не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси третіх осіб, суд  приймає  визнання  відповідачами  позову  та виносить рішення про задоволення позову.

Згідно з ч.3ст.88 ЦПК України, з відповідачів в рівних  долях   на користь  держави підлягає стягненню   судовий збір,  від сплати якого звільнено позивача при зверненні до суду.

      На підставі ст. 509, 510, 526, 530,  554 ЦК України, керуючись ст.ст. 88, 174, 209, 213-215, 224-226 ЦПК України,

Суд

В  И    Р  І  Ш  И  В:

 Позов    задовольнити .

 Розірвати договір кредиту № 232 ВІД 06.06.2007 року, укладений між ВАТ « ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » та ОСОБА_5.

 Стягнути солідарно з ОСОБА_5 ТА ОСОБА_3   на користь ВАТ« ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » в особі філії   - ВІННИЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ВАТ« ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » заборгованість за кредитним договором в сумі  4164,04  грн., з яких :   сума неповернутого тіла кредиту – 3211,98 грн, проценти за користування кредитом -404,53 грн., 547,53  грн - пеня за несвоєчасну сплату кредиту та  процентів.

Стягнути  з  ОСОБА_3   на користь ВАТ « ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » в особі філії   - ВІННИЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ВАТ« ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ » штраф в сумі 453,32 грн.

Стягнути в рівних частинах з ОСОБА_5 ТА ОСОБА_3   на користь  держави  судовий збір в сумі  51 грн..

Рішення може бути оскарженим  в апеляційному порядку протягом десяти днів. Після  закінчення цього строку, рішення набирає законної сили, якщо не  буде подано  апеляційної скарги на рішення суду.  

   

Суддя:                                                                Л.Т.МОЧУЛЬСЬКА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація