Судове рішення #12949493

Справа №2-282/10

Шацький районний суд Волинської області  

РІШЕННЯ іменем   України  

21 грудня 2010 року      смт. Шацьк

Шацький районний суд Волинської області у складі
головуючого -      судді Жевнєрової Н.В.,

при секретарі -      Занюк О.М.,

за участю представника позивача - Матвійчук Т.В.,
відповідача -      ОСОБА_2,

представника відповідача -      ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Шацьк цивільну справу за позовом Шацької селищної ради Шацького району Волинської області до ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ПП «Шацьземпроект», про визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку,

встановив:

Шацька селищна рада Шацького району Волинської області звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання недійсним державного акта серії ЯЙ №000501 на право власності на земельну ділянку площею 0,0900 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка знаходиться по АДРЕСА_1, виданого 22 вересня 2009 року ОСОБА_2.

Позов обґрунтовано тим, що Шацькою селищною радою ОСОБА_2 було видано державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,0900 га, розташовану в АДРЕСА_1. Однак при виділенні вказаної земельної ділянки в натурі ОСОБА_2 та ПП «Шацькземпроект» було порушено норми чинного законодавства, не враховано існуючу межу у вигляді паркану суміжної земельної ділянки, у зв'язку з чим ОСОБА_2 було передано у власність частину земельної ділянки, на якій розташовано господарські споруди, що належать ОСОБА_4, що є членом ОСББ «Фортеця». Тому позивач просить визнати виданий ОСОБА_2 державний акт на право власності на спірну земельну ділянку недійсним.

В судовому засіданні представник позивача Матвійчук Т.В. позовну заяву підтримала із зазначених у ній підстав. Які вимоги закону порушила безпосередньо ОСОБА_2 при отриманні у власність спірної земельної ділянки та якими діями ОСОБА_2 порушено права Шацької селищної ради Шацького району Волинської області, представник не пояснила. Вона зазначила, що підстав для визнання державного акта в цілому немає, оскільки право ОСОБА_2 на земельну ділянку площею 0,0900 га по АДРЕСА_1 ніким не оспорюється. Разом з тим представник позивача просила задовольнити позовні вимоги повністю.

Відповідач ОСОБА_2 та її представник ОСОБА_3, кожен зокрема, в судовому засіданні просили у задоволенні позову відмовити повністю у зв'язку з його безпідставністю, оскільки ОСОБА_2 жодним чином не порушила права Шацької селищної ради Шацького району Волинської області.

Представник третьої особи без самостійних вимог щодо предмета спору в судовому засіданні при вирішення спору покликався на розсуд суду.

  Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити повністю на таких підставах.

Судом встановлено такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст. 152 Земельного кодексу України власник земельної ділянки може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

Згідно зі ст. 155 Земельного кодексу України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.

Відповідно до ст. 103 ЗК України власники та землекористувачі земельних ділянок зобов'язані не використовувати земельні ділянки способами, які не дозволяють власникам, землекористувачам сусідніх ділянок використовувати їх за цільовим призначенням. Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов'язані співпрацювати при вчиненні дій, спрямованих на забезпечення права на землю кожного з них, у тому числі при зберіганні межових знаків.

З пояснень відповідача ОСОБА_2 та її представника ОСОБА_3 в судовому засіданні вбачається, що вона в установленому законом порядку звернулася до Шацької селищної ради Шацького району Волинської області із заявою про надання їй у приватну власність земельної ділянки площею 0,0900 га по АДРЕСА_1. За її замовленням ПП «Шацькземпроект» було виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за вказаною адресою. Кадастровий номер земельної ділянки 0725755100:03:001:0765. Рішенням Шацької селищної ради Шацького району Волинської області від 14.05.2009 року №24/14.40 ОСОБА_2 було передано вказану земельну ділянку у власність і відповідачем було виготовлено та зареєстровано в установленому законом порядку державний акт на право власності на земельну ділянку. При виділенні земельної ділянки в натурі її зовнішні межі було погоджено із суміжними землекористувачами, у тому числі і з Шацькою селищною радою Шацького району Волинської області, про що свідчить відповідний акт. Будь-яких непорозумінь не виявлено.

Згідно з положеннями статей 15, 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого порушеного, невизнаного чи оспорюваного права.

Відповідно до вимог статей 10, 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Разом з тим, позивачем не вказано, яким чином та якими діями ОСОБА_2 порушено, не визнано чи оспорено право Шацької селищної ради та якими доказами це підтверджується.

Посилання позивача на висновок судової будівельно-технічної експертизи №4 від 10.03.2010 року як на доказ того, що ОСОБА_2 самовільно заволоділа спірною земельною ділянкою суперечить поясненням представника позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні про те, що підстав для визнання виданого ОСОБА_2 державного акта на цю земельну ділянку в цілому немає, оскільки право ОСОБА_2 на земельну ділянку площею 0,0900 га по АДРЕСА_1 ніким не оспорюється.

Крім того, позивач просить визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку, однак суду не надано вказаний документ чи належним чином завірену його копію. Водночас суду не повідомлено про виникнення у позивача складнощів у наданні цього документа суду та у зв'язку з цим згідно з вимогами ЦПК України не заявлено клопотання про його витребування в порядку забезпечення доказів.

Тому у задоволенні позову Шацької селищної ради Шацького району Волинської області слід відмовити повністю.

     На підставі статей 103, 152, 155 ЗК України, керуючись статтями ст.ст. 10, 60, 88, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд

вирішив:  

У задоволенні позову Шацької селищної ради Шацького району Волинської області до ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ПП «Шацьземпроект», про визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку, відмовити повністю.

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Волинської області через Шацький районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий      /підпис/      Н.В.Жевнєрова

Рішення в повному обсязі складено 27.12.2010 року.

Згідно з оригіналом      

Суддя Шацького районного суду Волинської області              Н.В.Жевнєрова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація