Судове рішення #12948812

                  Справа № 3-1141/10  

  ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

28 грудня 2010 року                                            м. Камінь-Каширський  

Камінь-Каширський районний суд Волинської області  

в складі: головуючого – судді            Гамули Б.С.,  

при секретарі                                       Семенюк О.В.,  

з участю: прокурора                            Петрука В.П.,  

розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Камінь-Каширського РВ УМВС України у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя АДРЕСА_1, одруженого, з повною вищою освітою, Осівецького сільського голову,  

  за п. „а” ч. 1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією”,  

встановив:  

ОСОБА_1, обіймаючи посаду Осівецького сільського голови, будучи державним службовцем 8 рангу 4 категорії та особою, уповноваженою на виконання функцій держави, в липні 2010 року, використовуючи свої службове становище, без відповідного рішення сесії сільської ради та без укладення договору оренди, в порушення ст.ст. 2, 3 Закону України „Про оренду державного і комунального майна” та без сплати відповідних платежів, передбачених ст. 17 декрету Кабінету Міністрів України „Про місцеві податки і збори”, з метою сприяння у здійсненні підприємницької діяльності підприємцю ОСОБА_2 та отримання за це матеріальних послуг, в частині приміщення фельдшерського пункту с. Залазько Камінь-Каширського району, виділив останній приміщення під магазин та наказав працівникам фельдшерського пункту працювати там продавцями.  

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене п. „а” ч. 1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією”.  

  ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у чиненні даного правопорушення не визнав. Пояснив, що діяв виключно в інтересах громади. Надаючи дозвіл підприємцю ОСОБА_2 на торгівлю, хотів забезпечити жителям с. Залазько, зокрема людям похилого віку, можливість придбати товари першої необхідності на місці, так як інших торгових закладів в даному селі немає. Визнав, що йому було відомо про процедуру передачі в оренду комунального майна, проте відповідного рішення на сесії сільської ради не приймалось, договір оренди не укладався.  

  Незважаючи на невизнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні вказаного правопорушення, його винуватість у вчиненому підтверджується матеріалами адмінсправи, які були досліджені судом, зокрема, протоколом про вчинення корупційного діяння або іншого правопорушення, пов’язаного з корупцією від 20 грудня 2010 року, постановою про відмову в порушенні кримінальної справи від 19 грудня 2010 року, актом ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності в Осівецькій сільській раді, складеним КРВ в Камінь-Каширському і Любешівському районах 16 грудня 2010 року, актом обстеження приміщення ФАПу с. Залазько від 9 грудня 2010 року, актом перевірки ДСБЕЗ Камінь-Каширського РВ УМВС України у Волинській області від 9 грудня 2010 року, довідкою з ЄДР від 13 грудня 2010 року, протоколом огляду місця події від 9 грудня 2010 року, рішенням сільської виборчої комісії від 3 листопада 2010 року.  

  Враховуючи наведені докази, висновок прокурора, суд вважає встановленим, що ОСОБА_1, будучи посадовою особою місцевого самоврядування, достовірно знаючи, що передача комунального майна в оренду здійснюється на підставі рішення сесії відповідної ради з наступним укладенням договору оренди, а також те, що таке рішення не приймалось і відповідний договір не укладався, використовуючи свої службове становище, виділив підприємцю ОСОБА_2 частину приміщення ФАПу с. Залазько під магазин та наказав працівникам фельдшерського пункту працювати там продавцями, тобто   сприяв, використовуючи своє службове становище, фізичній особі – підприємцю у здійсненні нею підприємницької діяльності з метою незаконного одержання за це матеріальних благ   , вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене п. „а” ч. 1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією”.  

  Згідно ст. 12 Закону України „Про боротьбу з корупцією” порядок адмінпровадження у справах про корупційне діяння або інші провадження, пов’язані з корупцією, визначаються Кодексом України про адміністративні правопорушення, за винятком положень, встановлених цих Законом.  

  Беручи до уваги обставини вчиненого корупційного діяння, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а також те, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного діяння, суд вважає за доцільне піддати його адмінстягненню у виді штрафу.  

    Керуючись ст.ст. 280, 283, 284 КУпАП, ст.ст. 5, 8, 12 Закону України „Про боротьбу з корупцією”, суд  

постановив:  

  ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. „а” ч. 1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з  корупцією”, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень.  

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Камінь-Каширського районного суду.  

  Головуючий – підпис  

Оригіналу відповідає  

Суддя Камінь-Каширського  

районного суду                                                              Б.С. Гамула  

  Постанова не набрала законної сили.  

  Суддя Камінь-Каширського  

районного суду                                                              Б.С. Гамула  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація