Cправа № 2 – 3207/ 2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2010 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді: Яковець О.Ф.,
при секретарі: Безручко О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ромни справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання.
Свої вимоги мотивувала тим, що вона з листопада 1990 року по серпень 2007 року перебувала в цивільному шлюбі з відповідачем.
Від шлюбу вони мають доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. В свідоцтві про народження дитини батьком записаний відповідач. Так як, вони з відповідачем разом не проживають, відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, то просить стягнути з ОСОБА_2 аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн. щомісячно.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги змінила, просила стягувати з відповідача аліменти на утримання доньки в розмірі 230 грн., щомісячно і до закінчення навчання.
Відповідач змінені позовні вимоги визнав повністю.
В силу ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно ст. 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги , батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Згідно ст.. 199 ч.2 Сімейного кодексу України право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Відповідно ст. 11 ч. 2 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Наслідки визнання позову роз’яснені.
Повноваження сторін на вчинення дій по визнанню позову судом перевірені.
Відповідач не обмежений в цивільній процесуальній дієздатності, а тому розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд, включаючи і право на визнання позову.
Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб і є всі законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову.
Визнання відповідачем позову слід прийняти і задовольнити позов.
Відповідно зі ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави необхідно стягнути судовий збір в розмірі 51 грн., а також 120 грн. – витрат за інформаційне технічне забезпечення розгляду справи.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за місяць.
Керуючись ст. ст. 199, 200 Сімейного кодексу України, ст. ст.11, 13, 14, 88,ч.4 130, ч.4 ст. 174, 208, 209, 213, 214, 292, 294, 296 , 367 ЦПК України суд ,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання задовольнити повністю.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі 230 (двісті тридцять ) грн. щомісячно, починаючи стягнення з 18.10.2010 року і до закінчення навчання, тобто до 28.02.2012 року.
Розмір аліментів підлягає індексації відповідно до закону.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати з інформаційно – технічного забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 120 грн.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськраойнний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особам які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час оголошення судового рішення – протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ підпис...
КОПІЯ ВІРНА :
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ О. Ф. ЯКОВЕЦЬ