Справа за № 2-2680/2010
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
27 грудня 2010 року м. Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Шунько Г.О.,
при секретарі Вівденко В.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Ромни справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Сектор громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Роменського МВ ГУМВС України в Сумській області про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та скасування реєстрації,
в с т а н о в и в :
17 серпня 2010 року ОСОБА_1, звернувся до суду з позовом, в якому вказав, що відповідно до договору купівлі-продажу від 28.09.2006 року, йому належить житловий будинок по АДРЕСА_1 Після придбання будинку з’ясував, що за вказаною адресою зареєстрований ОСОБА_2 З часу придання будинку відповідач у будинку не проживає. Тому просив суд визнати ОСОБА_2, таким, що втратив право користування житловим приміщенням у АДРЕСА_1. з метою скасування реєстрації.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи через оголошення в пресі. У телефонній розмові з секретарем судового засідання просив суд розглянути справу в його відсутності, проти вимог позову не заперечував.
Представник СГІРФО Роменського МВ ГУМВС України в Сумській області ОСОБА_3, суду пояснила, що 24 грудня 2010 року члени сім’ї відповідача, а саме мати ОСОБА_4 і її донька ОСОБА_6.) добровільно зняли реєстрацію АДРЕСА_1 тому не заперечувала проти задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
У судовим розглядом справи встановлено, що відповідно до договору купівлі-продажу від 28.09.2006 року, ОСОБА_1 придбав житловий будинок в АДРЕСА_1 у ОСОБА_4 (а. с. 9-10).
На час придбання будинку на його житловій площі по даним СГІРФО Роменського МВ УМВС України в Сумській області були зареєстровані: ОСОБА_4, і її діти ОСОБА_2 і ОСОБА_6 (а. с. 11)
З довідки виконкому Пустовійтівської сільської ради видно, що з дати продажі будинку 28 вересня 2006 року ОСОБА_4 ОСОБА_6 та ОСОБА_2 в будинку не проживають і їх місцезнаходження сільській Раді не відоме. (а. с. 12).
Доведено, що на час розгляду справи відповідачі ОСОБА_4 і її дочка ОСОБА_6 добровільно зняли свою реєстрацію по 2 пров. АДРЕСА_1 за виключенням ОСОБА_2, який перебуває на заробітках в Житомирській області і самостійно прибути до м. Ромни з метою зняття реєстрації не може.
Наведене свідчить, що між сторонами склалися спірні житлові правовідносини, які регулюються ст. 391 ЦК України, відповідно до якої власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 з 2006 року не проживає у належному ОСОБА_1 на праві власності будинку у АДРЕСА_1. Залишаючись зареєстрованим у належному ОСОБА_1 житлі, відповідач створює позивачеві перешкоди в користуванні та розпорядженні своє власністю. За таких обставин, суд вважає за необхідне визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням в АДРЕСА_1.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209,212, 214-215, 218 ЦПК України, ст. 391 ЦК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, таким, що втратив право на користування житловим приміщенням в АДРЕСА_1
Зобов’язати Сектор громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Роменського МВ ГУМВС України в Сумській області зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, без участі яких було проголошено судове рішення – протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя підпис…
Копія вірна:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Г.О. ШУНЬКО