Справа № 2-15501-2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2010 року Краматорський міський суд Донецької області в складі :
- головуючого - судді Бакуменко А.В.
-при секретарі – Кісточка І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Краматорська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дружину
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Краматорського міського суду з заявою про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на себе, обґрунтувавши свої вимоги тим, що , згідно Рішення Краматорського міського суду Донецької області вона отримує від відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1\4 частки прибутків відповідача. Однак їх неповнолітній син , який мешкає разом з нею, є дитиною-інвалідом та не може обходитися без постійного стороннього догляду. Відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу. Просить суд стягнути з відповідача аліменти на її користь в розмірі 1\4 частки прибутку відповідача.
Позивачка в судове засідання не з`явилась, надала суду заяву в котрій просить справу розглянути за її відсутністю, на позовних вимогах наполягає.
Відповідач в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, не заперечував проти задоволення вимог в межах 1/5 частки заробітку.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить к рішенню, що позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення аліментів підлягають частковому задоволенню з таких підстав .
Як встановлено в судовому засіданні відповідач є батьком дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, матір`ю цієї дитини є позивачка ОСОБА_1.
У відповідності до ст.. 88 Сімейного Кодексу України - якщо один із подружжя, в тому числі і працездатний, проживає з дитиною-інвалідом, яка не може обходитися без постійного стороннього догляду, і опікується нею, він має право на утримання за умови, що другий з подружжя може надавати матеріальну допомогу. Право на утримання триває протягом всього часу проживання з дитиною-інвалідом та опікування нею і не залежить від матеріального становища того з батьків, з ким вона проживає.
Як вбачається з Форми індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда, від 17.09.2008 року ОСОБА_3 є інвалідом та його можливість до самообслуговування – є обмеженою.
Згідно довідки (а.с.5) дитина-інвалід ОСОБА_3 мешкає разом з матір`ю ОСОБА_1.
У відповідності до ст.. 88 Сімейного кодексу України - розмір аліментів тому з подружжя, з ким проживає дитина-інвалід, визначається за рішенням суду відповідно до частини першої статті 80 цього Кодексу, без урахування можливості одержання аліментів від своїх батьків, повнолітніх дочки або сина.
Відповідач ОСОБА_2 є працездатним, не має непрацездатних членів сім`ї, сплачує аліменти на утримання дитини - ОСОБА_3 в розмірі 1\4 частки усих видів прибутку, а також зважаючи на те, що дані аліменти стягуються за умови можливості надання такої допомоги, тому суд вважає, що розмір аліментів повинен становити 1/5 частку прибутків відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212,213,215, 224-226 ЦПК України, ст.ст.180,182 Сімейного кодексу України, суд
ВИРІШИВ
Позовні вимоги ОСОБА_4 - задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, мешкаю чого АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_4, мешкаючої АДРЕСА_2 аліменти в розмірі 1\5 частки всіх видів прибутку ОСОБА_2, починаючи з 13 грудня 2010 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення постановлене та підписано в нарадчий кімнаті в одному екземплярі.
Суддя
Краматорського міського суду А.В. Бакуменко