Судове рішення #12944293

Справа № 2-2522/2010рік  

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 27 грудня 2010 року                                         м. Калуш

 Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді Бейко М.А. при секретарі Гладенької Л.Ф., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в порядку письмового провадження в залі суду м.Калуша справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно, суд -

  В С Т А Н О В И В :  

 що позивач звернувся до суду з вищенаведеним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла його бабця –  ОСОБА_4, яка проживала в АДРЕСА_1. ОСОБА_4, на праві власності належало житлове будинковолодіння з господарськими спорудами  в АДРЕСА_1.

Ще за життя ОСОБА_4 склала заповіт, яким все належне їй майно після її смерті заповіла ОСОБА_1

  Після смерті бабці позивач проживє і зареєстрований в спадковому будинковолодінні, здійснює догляд за вказаним будинковолодінням, обробляє земельну ділянку і згідно ст. 549 ЦК України 1963року вважається таким що прийняв спадщину.

Після досягнення повноліття позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину.  

Оскільки нотаріальна контора не може видати йому свідоцтво про право на спадщину у зв»язку з відсутністю правовстановлюючого документа на спадкове домоволодіння, тому просить визнати за ним право власності на спадкове майно.  

Позивачка в судове засідання не з»явився, однак подав до суду заяву в якій вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, розгляд справи про сить проводити  у його відсутності.  

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не з»явилися, однак подали до суду телеграми в якій вкзали, що позов визнають та не заперечують проти його задоволення, справу просять слухати у їх відсутності.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги позивача підлягають до задоволення, виходячи з наступних підстав.

           В судовому засіданні встановлено,  ІНФОРМАЦІЯ_3 помела бабця позивача – ОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с6).

З копії заповіту посвідченого Довго-Войнилівською сільською радою 12.12.1995року, вбачається, що ОСОБА_4 належне їй майно після її смерті заповіла ОСОБА_1.(а.с.16).

      З довідки виданої виконкомом Довго-Войнилівської сільської ради, вбачається, що, ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 до дня смерті постійно проживала і була зареєстрований  в АДРЕСА_1, і за нею значився житловий дерев»яний будинок з господарським будівлями і спорудами що знаходиться в АДРЕСА_1 і розташовані на неприватизовані земельній ділянці, площею 0.25 га, що знаходиться на території Довго-Войнилівської сільської ради, на день смерті в спадковому будинковолодінні проживали ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_1 її онук(а.с 13).  

Також як видно з технічного паспорта на садибний (індивідуальний) житловий будинок в АДРЕСА_1 знаходиться: житловий будинок позначений літерою «А» загальною площею 46,5кв.м., криниця під №1, інвентаризаційною вартістю 11494,00грн. (а.с.18-21).

З відмови Калуської районної державної нотаріальної контори № 421 від 09.07.2010року вбачається, що видати свідоцтво про право на спадщину за заповітом не можливо, оскільки відсутня первинна реєстрація права власності та правовстановлюючі документи на вказане будинковолодіння.

У відповідності до ч. 1 ст.549 ЦК України 1963року, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Таким чином, суд приходить до висновку, що слід визнати за ОСОБА_1  право власності на домоволодіння в АДРЕСА_1

На підставі викладеного, керуючись ст. 549 ЦК України 1963року, ст.ст1261, 1268 ЦК України,  ст.ст.213,214,215 ЦПК України суд вирішив,-

  В И Р І Ш И В:  

 Позов задовольнити.

Визнати за  ОСОБА_1 право власності на спадкове майно за заповітом, а саме на житлове будинковолодіння в АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинкку позначеного літерою «А» загальною площею 46,5кв.м., криниці під №1, інвентаризаційною вартістю 11494,00грн.

 Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання  апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 – денний строк з дня проголошення рішення, апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення в цей же термін з дня отримання копії рішення.

                  Головуючий:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація