Судове рішення #12944125

№ 2-11096/ 2010 р.  

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

  28  грудня 2010  року                          Мелітопольський   міськрайонний   суд        Запорізької   області  у  складі:  

            головуючого – судді Горбачової Ю.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мелітополі цивільну справу  за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,  

ВСТАНОВИВ:  

  Позивачка звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача аліменти на неповнолітнього сина : ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у 1/4 частини від усіх видів доходів, але не менше 30%  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, посилаючись на  те, що шлюбні відносини сторін припинені, шлюб розірвано, відповідач добровільно не надає матеріальну допомогу на утримання дитини. Крім того, вона просить  стягнути з  відповідача, понесені нею   витрати на правову допомогу у сумі 250 грн.  

Позивачка у судове засідання не з’явилась, надавши  суду заяви про  розгляд справи за  її відсутності.  

             Відповідач у судове засідання не з’явився, надавши  заяву про розгляд  справи за його відсутністю, з позовом згодний.  

Суд,  дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.  

Сторони від шлюбних стосунків мають неповнолітнього сина : ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з  позивачкою та  знаходиться на її утриманні.  

Шлюбні відносини між сторонами припинені, з 01 жовтня 2010 року шлюб розірвано. Сторони  разом  не  проживають, дитина  проживає з  позивачкою та знаходиться  на її утриманні.  Відповідач добровільно не надає матеріальну допомогу на утримання сина. Позивачка  потребує матеріальної допомоги з боку відповідача, тому  звернулася  до  суду  з  цим  позовом.  

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.  

Таким  чином,  з  відповідача  слід  стягнути  на  користь  позивачки  аліменти на  утримання  сина ОСОБА_4.  

Крім того, відповідно до вимог  ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню судові  витрати, понесені позивачкою при зверненні з позовом до суду, що складаються з витрат на правову допомогу у сумі 250 грн.(квитанція а.с.5)  

Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст.ст. 180-184 СК України, суд  

  ВИРІШИВ:  

              Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,- задовольнити.    

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на користь  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на неповнолітнього сина: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у  розмірі  1/4 частини від усіх видів доходів, але не менше 30%  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 16 листопада 2010 року  та  до повноліття  дитини.  

Рішення в частині стягнення місячного платежу аліментів підлягає негайному виконанню.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1,  на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, судові витрати  в сумі 250 гривень.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 гривень на р/р № 31712537700013, ЕДРПОУ 34676932 банк ГУДКУ в Запорізькій області,  МФО 813015.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ТУ ДСА витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі  120 гривень на р/р № 31214259700168, ЕДРПОУ 34676932 банк ГУДКУ в Запорізькій області,   МФО 813015.  

  На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд протягом   10  днів  з  дня  проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.    

 Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.    

  СУДДЯ:  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація