Справа № 2-а-180/10
У Х В А Л А
про залишення адміністративного позову без розгляду
20 грудня 2010 року м. Старий Самбір
Старосамбірський районний суд Львівської області у складі головуючого - судді Бонецького Л.Й., при секретарі Гавриляк О.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Старий Самбір адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Старосамбірському районі про поновлення пропущеного строку та про стягнення несплаченого щомісячного підвищення до пенсії дитині війни,
В с т а н о в и в:
Позивачка звернулася до суду із даним позовом, в якому просить поновити їй строк для звернення до суду. Вказує, що строк позовної давності пропустила з поважної причини, а саме із вини відповідача, який не повідомив її в 2006 році про її право на зазначене підвищення до пенсії та зазначила що про порушення своїх прав дізналася лише після публікації 07.11.2007 року рішення Конституційного Суду №6-рп2007. Також просить визнати неправомірними дії пенсійного фонду України в Старосамбірському районі щодо відмови в перерахунку та виплаті в її користь недоплаченої як дитині війни щомісячної надбавки до пенсії за 2006 – 2010 роки та зобов»язати відповідача провести перерахунок та виплату вищезгаданої надбавки до пенсії як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період 2006 по 2010 року.
Позивач в судове засідання не з»явилася, хоча про час та місце розгляду справи була належно повідомлена.
Представник Управління пенсійного фонду України у Старосамбірському районі в судове засідання не з»явився, але надав суду заперечення на позов у якому просить суд в позові відмовити.
Відповідно до вимог п.5 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Згідно з вимогами ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Стаття 100 КАС України передбачає, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Позивачка, як зазначено нею у позовній заяві, про порушення своїх прав дізналася лише після публікації 07.11.2007 року рішення Конституційного Суду №6-рп2007.
З моменту виявлення ОСОБА_1 порушення прав та інтересів про яке вона дізналася лише після публікації 07.11.2007 року рішення Конституційного Суду №6-рп2007 минуло більше шести місяців, позивачка у своїй позовній заяві ставить питання про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду, про те не наводить жодних доказів на підтвердження поважності пропуску нею таких строків з 2007р. по даний час, а тому її позов підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст.100 КАС України, суд, -
У х в а л и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Старосамбірському районі про поновлення пропущеного строку та про стягнення несплаченого щомісячного підвищення до пенсії дитині війни – залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Старосамбірський районний суд Львівської області протягом п’яти днів з дня його оголошення.
Суддя -підпис-
Копія вірна:
Суддя Л.Й.Бонецький