Судове рішення #12941031

Справа № 2-а-133/2010р.

 П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

   03  грудня 2010 року.                                                                                   м. Старий Самбір  

  Старосамбірський районний суд Львівської області у складі головуючого судді Бонецького Л.Й. при секретарі Гавриляк О.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Старий Самбір Львівської обл. адміністративний позов Приватне підприємство «Кавказ»  до Управляння по боротьбі з організованою злочинністю ГУ МВС України у Львівській обл., про визнання дій неправомірними та скасування Акту контрольної перевірки,  

  В С Т А Н О В И В:  

До Старосамбірського районного суду звернулося з цим позовом Приватне підприємство «Кавказ»  до Управляння по боротьбі з організованою злочинністю ГУ МВС України у Львівській обл., про визнання дій неправомірними та скасування Акту контрольної перевірки.  В позові зазначає, що 09 червня 2010 року на територію автозаправної станції у с.Буньковичі Старосамбірського району Львівської області, прибули працівники УБОЗ у Львівській області: оперуповноважений, капітан міліції Шкуронацький Д.С., оперуповноважений, майор міліції Благута Я.І. з метою проведення контрольної перевірки здійснення ПП «Кавказ» господарської діяльності. На момент проведення перевірки будь-яких посадових осіб ПП «Кавказ» не було. Єдиним працівником, який на той момент знаходився на АЗС був ОСОБА_4, оператор АЗС. Вказує, що за результатами перевірки працівниками УБОЗ у Львівській області був складений акт перевірки від 09.06.2010 року. Із таким рішенням працівників УБОЗу незгідний та просить суд визнати дії співробітників УБОЗ ГУ МВС України у Львівській області незаконними, та скасувати акт проведення контрольної перевірки АЗС ПП «Кавказ» у с.Буньковичі від 09.06.2010 року складений співробітниками УБОЗ у Львівській області.

В судовому засіданні представники позивача, Бесланеєв А.Х., Желінський В.М. та Гладний П.Я.,  позов підтримали повністю та суду показали, що 09 червня 2010 року на територію автозаправної станції у с.Буньковичі Старосамбірського району Львівської області, що належить Позивачеві, прибули працівники Відповідача: оперуповноважений, капітан міліції Шкуронацький Д.С., оперуповноважений, майор міліції Благута Я.І. з метою проведення контрольної перевірки здійснення Позивачем господарської діяльності. На момент проведення перевірки будь-яких посадових осіб Позивача, уповноважених приймати посадових осіб, які мають право здійснювати заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, не було. Єдиним працівником, який на той момент знаходився на АЗС був ОСОБА_4, оператор АЗС.

За зазначених умов вказані працівники Відповідача приступили до проведення перевірки (як потім стало відомо з Акта - контрольної). Ними було здійснено наступні дії:

1.   1)      запити у оператора АЗС документів, що підтверджують законність здійснення підприємницької діяльності Позивачем на вказаній АЗС, а також документів, що підтверджують походження та якість паливно-мастильних матеріалів, що реалізуються;

2.   2)      запити у оператора АЗС документів, що підтверджують законність користування приміщенням та земельними ділянками Позивачем;

3.   3)      запити у оператора АЗС документів, що підтверджують законність проведення капітального будівництва Позивачем;

4.   4)      відібрання взірців паливно-мастильних матеріалів: дизельного палива;

5.   5)      перевірка зовнішнього стану касового апарату, що є єдиним реєстратором розрахункових операцій на вказаній АЗС;

6.   6)      формування за допомогою касового апарату «Х-звіту» та перерахунок суми грошових коштів, що знаходилася в касі АЗС.

7.   7)      перевірка зовнішнього стану автозаправних колонок на наявність на них пломб;

8.   8)      перевірка наявності куточка споживача;

Зважаючи на такі дії працівників УБОЗ, вважають, що вони вчинені без наявних на те повноважень, передбачених законом, адже норми чинного законодавства України не містять повноважень УБОЗ на вчинення подібного роду дій.

Свідок, ОСОБА_7 суду пояснив, що він являється директором ПП «Кавказ». 09.06.2010 року до нього на мобільний телефон зателефонував ОСОБА_4 який є оператором АЗС в с.Буньковичі та повідомив, що на території АЗС в с.Буньковичі здійснюється перевірка працівниками УБОЗу. Вказує, що коли прибув на АЗС с.Буньковичі то працівники УБОЗу, тобто перевіряючи, нічого йому не пояснюючи представили акт контрольної перевірки і запропонували підписати. Він під тиском працівників УБОЗу його підписав.  

Свідок, ОСОБА_4 суду пояснив, що являється оператором АЗС в с.Буньковичі Старосамбірського району Львівської області що належить ПП «Кавказ». Дійсно він 09.06.2010 року перебував на даній АЗС та обслуговував клієнтів Зазначив, що на АЗС прийшли працівники УБОЗ у Львівській області та повідомили, що будуть здійснювати перевірку. Вони почали вимагати пред»явити документи які підтверджують законність здійснення підприємницької діяльності Позивачем на вказаній АЗС, документи, що підтверджують законність користування приміщенням та земельними ділянками та інші документи, а також здійснили розпломбування цистерн з пальним і відібрали зразки паливно-мастильних матеріалів: дизельного палива. Згодом він додзвонився до директора ОСОБА_7, який повідомив його по телефону, що вже їде. Вказує, що коли директор прибув на АЗС то працівники УБОЗу пред»явили йому акт перевірки та під тиском перевіряючи директор даний акт підписав.  

Представник відповідача, Управляння по боротьбі з організованою злочинністю ГУ МВС України у Львівській області на неодноразові виклики до суду не завився, про час, день та місце розгляду справи був належним чином повідомлений. Причини неявки суду невідомі. Суд вважає можливим слухати дану справу у їх відсутності.  

Заслухавши пояснення представників позивача, свідків, оглянувши документи  надані представниками позивача, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов слід задоволити  з врахуванням наступного:

        Відповідно до ст.4 Закону України «Про організаційно – правові основи боротьби з організованою злочинністю»  - законодавство про  боротьбу  з  організованою  злочинністю  
базується  на  Конституції  України  включає цей Закон,   Кримінальний  і  Кримінально-процесуальний кодекси України, Закони України "Про оперативно-розшукову   діяльність" "Про  міліцію", "Про  Службу  безпеки  України", "Про прокуратуру" інші закони, міжнародно-правові угоди, учасником яких є Україна.

          Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУ МВС України у Львівській області  є управлінням Міністерства внутрішніх справ України яке діє в межах Закону України «Про міліцію» і не може користуватись тими повноваженнями які не передбачені в цьому законі. Підставами для перевірки згідно вищенаведеного закону можуть бути: заяви  чи повідомлення про злочин зареєстровані належним чином;  постанова про порушення кримінальної справи;  постанова про заведення оперативно – розшукової справи.

Відповідно до абз.2 ч.4 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).

Відповідно до ч.4 ст.12 Закону України «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» зазначені вище дії можуть вчинятися лише за письмовим розпорядженням керівника відповідного спеціального підрозділу (УБОЗ у Львівській області) або за постановою та з санкції відповідного прокурора.

Окрім того, ч.6 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачено лише два типи заходів державного нагляду (контролю), у тому числі перевірки: плановий та позаплановий. Інших видів закон не визначає. За таких умов вид контрольної перевірки як заходу державного нагляду (контролю) є непередбаченим законом, а, отже є незаконним. З характеру такого заходу взагалі не зрозуміло його тип: плановий чи позаплановий.

Відповідно до п.11 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» плановий чи позаплановий захід повинен здійснюватися у присутності керівника або його заступника, або уповноваженої особи суб'єкта господарювання.

Описані вище дії працівників Відповідача проводилися без передбачених чинним законодавством підстав та лише в присутності працівника ПП «Кавказ» - оператора АЗС ОСОБА_4 Жодних повноважень на прийом осіб, що здійснюють заходи державного нагляду (контролю) гр. ОСОБА_4 позивачем надано не було, а тому гр. ОСОБА_4 за таких умов не є повноважною особою. Позивачем жодних повноважень на прийом осіб, що здійснюють заходи державного нагляду (контролю) жодному працівникові ПП «Кавказ» надано не було. Окрім цього перевірка здійснювалася без керівника, його заступника чи іншої повноважної особи, а коли директор ОСОБА_7 прибув на АЗС с.Буньковичі  то перевіряючі закінчили перевірку та склали акт і тільки під їх тиском керівник підписав даний акт перевірки.  

Відповідно до ч.4 ст.5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.

Такого повідомлення Позивачем попередньо отримано не було.

Частиною 1 ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначеною підстави для проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю). Такі підстави на 09.06.2010 року були відсутніми.

Відповідно до ч.2 ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» проведення позапланових заходів з інших підстав забороняється, якщо інше не передбачається законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає дії співробітників УБОЗ у Львівській області щодо перевірки АЗС ПП «Кавказ» в с. Буньковичі  - незаконними, а тому акт проведення контрольної перевірки від 09.06.2010 року складений на підставі даної перевірки слід скасувати.  

    Керуючись ст.ст.6,10,11,17,21,104,158-163 КАС України, суд –

 П О С Т А Н О В И В:

               Позов Приватного підприємства «Кавказ» до Управляння по боротьбі з організо-ваною злочинністю ГУ МВС України у Львівській обл. - задоволити.  

     Визнати дії співробітників Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУ МВС України у Львівській обл. Благута Я.І. та Шкуронацького Д.С. не законними. Скасувати Акт проведення контрольної перевірки АЗС ПП «Кавказ» в с. Буньковичі  Старо-самбірського району Львівської обл. від 09.06.2010 р. складений співробітниками УБОЗ ГУМВС України у Львівській обл. Благутою Я.І. та Шкуронацьким Д.С..    

    Постанова  може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду через районний суд протягом десяти днів з часу її оголошення.  

    Суддя                                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація