Справа № 2-437
за 2010р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
16 грудня 2010 року Мостиський районний суд Львівської області в складі :
головуючого – судді - Білоус Ю.Б.,
при секретарі – Крив”як О.В.,
за участю: позивача – ОСОБА_1,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Мостиська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – Чернівська сільська рада, Мостиського району Львівської області, про розірвання договору найму житлового приміщення та зняття з реєстрації,
В С Т А Н О В И В:
19.07.2010р. позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, покликаючись на те, що їй належить на праві власності квартира АДРЕСА_1. 02.07.2002року між нею та її сестрою ОСОБА_2 – відповідачем у справі, був укладений безстроковий договір найму житлового приміщення цієї квартири. На той час відповідач була позбавлена можливості отримувати допомогу на дітей, тому вона дала згоду на реєстрацію відповідача ОСОБА_2 та її трьох дітей. Згодом їй стало відомо, що ОСОБА_2 без її згоди зареєструвала в квартирі ще четверту дитину.
Зазначає, що відповідач – ОСОБА_2 має своє власне житло, жодного дня ні вона ні члени її сім’ї не проживали у вказаній квартирі. Добровільно розірвати договір найму житлового приміщення та знятися з реєстрації разом із членами своєї сім’ї відмовляється. На сьогоднішній день члени сім’ї ОСОБА_2 повнолітні, мають свої сім’ї, окрім наймолодшого сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, який зареєстрований був без її згоди.
З огляду на усе вищенаведене просить суд постановити рішення, яким розірвати договір найму житлового приміщення від 02.07.2002року, квартири, яка знаходиться в АДРЕСА_1 укладений між нею та ОСОБА_2, та зняти ОСОБА_2 та членів її сім’ї – ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_6 з реєстрації по зазначеній адресі.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Представник третьої особи – Чернівської сільської ради в судове засідання не з’явився, проте подав заяву, в якій не заперечує проти задоволення позовних вимог позивача та просить суд справу розглядати у його відсутності.
Відповідач – ОСОБА_2 була своєчасно і належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи, однак в суд не з’явилася і не повідомила про причини своєї неявки, а також від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Позивач не настоює на її участі в судовому засіданні і тому суд вважає за можливе ухвалити по справі рішення на підставі наявних у справі доказів.
Враховуючи наведене та беручи до уваги думку позивача, яка не заперечує щодо можливості ухвалення заочного рішення, суд вважає, що у справі є в наявності достатньо матеріалів про права і взаємовідносини сторін для розгляду справи за відсутності відповідача і постановлення заочного рішення, оскільки прийняття такого рішення не суперечить закону та відповідає вимогам ст.224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1.(дівоче прізвище – «ОСОБА_1») - позивач у справі, є єдиним власником квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
02.07.2002року між позивачем та відповідачем – ОСОБА_2, яка є сестрою позивачки, був укладений безтерміновий та безоплатний договір найму вищевказаного житлового приміщення.
Згідно довідки виданої виконавчим комітетом Чернівської сільської ради від 01.07.2010року № 1129 ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5,. ОСОБА_4, ОСОБА_6 зареєстровані, однак не проживали та не проживають за даною адресою. ОСОБА_2 в даний час проживає без реєстрації в АДРЕСА_2.
Вказані обставини підтверджуються поясненнями позивача та наявними у справі письмовими доказами: копією свідоцтва про право власності на квартиру від 08.08.2001року(а.с.4); копією договору найму житлового приміщення № 6 від 02.07.2002року(а.с.3); копіями будинкової книги(а.с.7 – 10); довідкою виданою виконавчим комітетом Чернівської сільської ради від 01.07.2010року № 1129(а.с.11) та іншими матеріалами справи.
Частина 1 ст. 65 ЖК України передбачає, що наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім’ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб.
Згідно ч.2 ст.107 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сім’ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття.
Відповідно до п.11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.04.1985р. «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» на ствердження вибуття суд може брати до уваги будь-які фактичні дані, які свідчать про обрання стороною іншого постійного місця проживання (повідомлення про це в листах, розписка, переадресування кореспонденції, утворення сім’ї в іншому місці, перевезення майна в інше жиле приміщення, виїзд в інший населений пункт тощо).
Згідно ст. ст. 158, 159 ЖК України договір найму жилого приміщення укладається між власником будинку і наймачем у письмовій формі з наступною реєстрацією у виконавчому комітеті місцевої ради. Жиле приміщення здається наймачеві на визначений строк.
В судовому засіданні встановлено, що з моменту укладення договору, тобто з 02.07.2002 року відповідачка разом із дітьми не проживали та не проживають у спірній квартирі, в даний час проживає без реєстрації в АДРЕСА_2., що також стверджується довідкою виданою виконавчим комітетом Чернівської сільської ради від 01.07.2010року № 1129, тому суд приходить до висновку, що укладений між сторонами договір найму повинен бути розірваний.
Оскільки за змістом положень ст. 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" встановлено, що реєстрація особи являє собою внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації, суд задовольняючи позовні вимоги про розірвання договору найму житлового приміщення, приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо зняття з реєстрації в АДРЕСА_1, відповідача – ОСОБА_2 та членів її сім’ї - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_6, які за вказаною адресою не проживають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 15, 30, 57, 60, 208, 209, 212, 213-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Розірвати договір найму житлового приміщення від 02.07.2002року, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Зняти ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_8, 1990 року народження, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4 з реєстрації у квартирі АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10-ти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Мостиський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя (підпис) Ю.Б. Білоус
З оригіналом згідно :
Суддя Ю.Б. Білоус
Рішення набрало законної сили «___»___________ 20 р.
Суддя Ю.Б. Білоус