Судове рішення #12938587

 

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ                              Справа №2-1723/10 р.  

  20.12.2010 року              Кам’янобрідський районний суд м. Луганська, у складі:

 головуючого:  судді                     Пташкіної А.О.

 при секретарі:                   Єрьоменко Є.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору найму житлового приміщення, -

ВСТАНОВИВ:  

 ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом, в обґрунтування своїх вимог вказавши, що їй на праві приватної власності належить  житловий будинок за адресою АДРЕСА_1. Між нею та відповідачем 20.10.1999 року був укладений договір найму житлового приміщення на постійний термін.  У 2003 році між ними було зареєстровано шлюб, який розірвано 26.05.2010 року. Разом з нею у будинку проживає ОСОБА_2, який зареєстрований за цією адресою. Відповідач систематично порушує правила співжиття, влаштовує конфлікти, сварки, внаслідок чого позивачці доводилося звертатися до працівників міліції, обов’язки по утриманню квартири не виконує,  не вносить квартирну плату та плату за комунальні послуги. Добровільно відповідач виселитися з будинку не бажає, порушуючи таким чином права позивачки як власника. У зв’язку із чим позивачка просить розірвати договір найму житлового приміщення, усунути перешкоди у користуванні житловим приміщенням за адресою АДРЕСА_1 шляхом виселення ОСОБА_2 без надання іншого житлового приміщення та зняття з реєстрації. Також, позивачка просила стягнути з відповідача на її користь судові витирати.

У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, надала аналогічні пояснення тим, які вказані у позовній заяві.

У судовому засіданні відповідач визнав позовні вимоги, не заперечував проти задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих сторонами доказів. Згідно статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 на праві приватної власності належить  житловий будинок за адресою АДРЕСА_1, що підтверджується копією технічного паспорту (а.с.5). 20.10.1999 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 був укладений договір найму житлового приміщення на постійний термін, посвідчений головою квартального комітету (а.с.6).  У 2003 році сторони уклали шлюб, який було розірвано 26.05.2010 року, що підтверджується копією свідоцтва про розірвання шлюбу виданого Ленінським відділом  реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції (а.с.7). Разом з нею у будинку проживає відповідач ОСОБА_2, який зареєстрований за цією адресою, що підтверджується витягом з домової книги (а.с.20).

Відповідач систематично порушує правила співжиття, влаштовує конфлікти, сварки, внаслідок чого позивачці доводилося звертатися до працівників міліції, про що свідчить постанова про відмову у порушенні кримінальної справи у відношенні ОСОБА_2 по факту спричинення тілесних пошкоджень ОСОБА_1 (а.с.8), обов’язки по утриманню квартири не виконує,  не вносить квартирну плату та плату за комунальні послуги.

Відповідно до ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст.391 ЦК України, власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Згідно ст.116 ЖК України якщо наймач, члени його сім’ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одному будинку, а заходи запобігання та громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.

Відповідно до ч.4 ст.168 Житлового кодексу України, договір найму жилого приміщення, укладений як на визначений, так і на невизначений строк, може бути розірваний за вимогою наймодавця, у разі систематичного невнесення наймачем квартирної плати і плати за комунальні послуги.

Згідно ст.826 ЦК України, у разі розірвання договору найму житла наймач та інші особи, які проживали у помешканні, підлягають виселенню з житла на підставі рішення суду, без надання їм іншого житла.

Таким чином, оскільки позивачка  є власником вищезазначеного будинку, а відповідач систематично порушує правила співжиття, які роблять неможливим проживання з ними в одному будинку, не оплачує комунальні послуги та квартирну плату, суд вважає за необхідне розірвати договір найму житлового приміщення та усунути перешкоди у користуванні житловим приміщенням за адресою АДРЕСА_1 шляхом зняття з реєстрації та виселення відповідача без надання іншого житлового приміщення.  

Відповідно до п.1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, тому, з відповідача  на користь позивача слід стягнути судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 8,50 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 37 гривень.

Керуючись ст. 116, 168 ЖК України, ст.ст. 11, 16, 88, 321, 386, 391, 810-826 ЦК України,  ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212 - 215, 224 - 233 ЦПК України , суд, -

  ВИРІШИВ:  

 

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Достроково розірвати договір найму жилого приміщення від 20.10.1999 року укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Усунути перешкоди у користуванні житловим приміщенням за адресою АДРЕСА_1 шляхом зняття з реєстрації та виселення ОСОБА_2 без надання іншого житлового приміщення.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі  8 (вісім) гривень 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення при розгляді справи у розмірі 37 (тридцять сім) гривень

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Луганської області через Кам’янобрідський районний суд м. Луганська шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.  

  Суддя                                                                                                                А.О.Пташкіна  

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація