Судове рішення #12938577

  Справа № 2-1667/10  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

      22.11.2010 року, Кам’янобрідський районний суд м. Луганська, у складі:  


головуючого  судді   Чалого А.В.,  

при секретарі   Кущовій І.В.,  

  розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Управління комунальним майном Луганської міської ради про встановлення фактів родинних відносин, володіння домоволодінням, прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування, -  

  ВСТАНОВИВ:  

  В жовтні 2010 року позивачка звернулася до суду з позовом до Управління комунального майна Луганської міської ради про встановлення фактів родинних відносин, володіння домоволодінням, прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування. В обґрунтування своїх позовних вимог зазначила, що АДРЕСА_1 належало подружжю ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_5 померла та ОСОБА_4 фактично прийняв спадщину відкриту після її смерті, оскільки проживав разом з нею, та після її смерті продовжував утримувати спадщину. 30.08.2003 року ОСОБА_4 та ОСОБА_3 одружились. ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 помер. На момент його смерті позивачка мешкала разом з ним, та продовжує утримувати спадщину. Просить суд встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_4, померлий ІНФОРМАЦІЯ_2 року та ОСОБА_5, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, були чоловіком та дружиною. Встановити факт прийняття ОСОБА_4 спадщини, відкритої після смерті дружини – ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року – Ѕ частки домоволодіння за адресою: АДРЕСА_2. Встановити факт володіння ОСОБА_4 на час його смерті, ІНФОРМАЦІЯ_2 року, на праві приватної власності домоволодінням за адресою: АДРЕСА_2, у тому числі – Ѕ часткою – в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5. Визнати за ОСОБА_3 право власності на домоволодіння за адресою: АДРЕСА_2 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року.  

У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги у повному обсязі, просила їх задовольнити.  

У судове засідання представник відповідача не з’явився, до суду надав заяву в який просив розглянути справу за його відсутності.  

Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.  

Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих сторонами доказів. Відповідно до ст.10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.  

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.  

Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.  

Судом встановлено, що АДРЕСА_1 належало подружжю ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на підставі договору на право будування та безстрокового користування земельної ділянкою, посвідченого 1-ю Ворошиловградською держнотконторою від 07.06.1951 року № 15942, що підтверджується довідкою МКП Бюро технічної інвентаризації, яка знаходиться в матеріалах справи.  

ОСОБА_4 та ОСОБА_5 перебували у шлюбі та проживали однією сім’єю, що підтверджується військовим квитком, виданого на ім’я ОСОБА_4, в якому зазначено, що його дружиною є ОСОБА_5 (а.с.18), домовою книгою АДРЕСА_1 (а.с.19-22), а також поясненнями свідка ОСОБА_6  

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_5 померла. ОСОБА_4 вважається таким, що прийняв спадщину, відкриту після її смерті, так як на момент смерті проживав разом з нею та був єдиним спадкоємцем. Таким чином йому став належати цілий будинок..  

30.08.2003 року ОСОБА_4 та ОСОБА_3 одружились (а.с.24).  

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 помер (а.с.25). Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді АДРЕСА_1, ОСОБА_3 фактично прийняла спадщину, оскільки на момент смерті спадкодавця мешкала разом з чоловіком та після його смерті продовжує утримувати спадщину.  

Інші спадкоємці заяви про вступ до спадщини не подавали, заяв про відмову від спадщини позивачка не подавала, що підтверджується довідкою нотаріальної контори.  

Таким чином, на підставі ст. 1268 ЦК України, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.  

Керуючись ст.ст. 15, 16, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, -  

  ВИРІШИВ:  

  Позовні вимоги задовольнити.  

Встановити факт, що ОСОБА_4, померлий ІНФОРМАЦІЯ_2 року був чоловіком ОСОБА_5, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.  

Визнати факт прийняття ОСОБА_4 спадщини, у вигляді 1/2 частини АДРЕСА_1, відкритої після смерті ОСОБА_5, померлої, ІНФОРМАЦІЯ_1 року.  

Встановити факт володіння ОСОБА_4 на час його смерті ІНФОРМАЦІЯ_2.,  на праві власності АДРЕСА_1, у тому числі – Ѕ часткою в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5, померлої, ІНФОРМАЦІЯ_1 року.  

Визнати за ОСОБА_3 право власності на АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.  

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області через Кам’янобрідський районній суд м. Луганська. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

районному  суді  м. Луганська.  

      Суддя  

    Кам’янобрідського  

    районного суду м. Луганська                 А.В.Чалий  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація