Судове рішення #12938543

Справа №  2-1464/10  

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

22 жовтня 2010 року Кам’янобрідський районний суд м. Луганська в складі:  

головуючого – судді Чалого А.В.  

при секретарі – Кущовій І.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання -  

ВСТАНОВИВ:  

В серпні 2010р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, в якому зазначив, що він є співвласником АДРЕСА_1, на підставі договору купівлі продажу. Також співвласниками даного будинку є його онук – ОСОБА_3 та дочка – ОСОБА_2 З 2001р. ОСОБА_2 проживає окремо, але зареєстрована за адресою даного домоволодіння. Тому просить визнати відповідачку такою, що втратила право користування жилим приміщенням відповідно до положень ст.ст. 71, 72 ЖК України, оскільки вона більше ніж півроку не мешкає в домоволодінні.  

У судовому засіданні позивач  підтримав позовні вимоги в повному обсязі.  

Відповідач у судове засідання не з’явився, відповідно до ст. 74 ч. 9 ЦПК України був повідомлений належним чином.  

Представник третьої особи, відділу у справах громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Кам’янобрідського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області у судове засідання не з'явився, надавши до суду заяву згідно якої, просить розглянути справу без присутності представника відділу.  

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.  

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Відповідно до ст. 41 Конституції України право приватної власності є непорушним і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.  

  Відповідно до ст.316 ЦК України правом власності є право особи на майно, яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею.  

Відповідно до ст. 361 ЦК України, співвласник  має  право  самостійно  розпорядитися   своєю часткою у праві спільної часткової власності.  

Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих сторонами доказів.  

Судом встановлено, що АДРЕСА_1, належить в рівних частках ОСОБА_1, ОСОБА_2 та  ОСОБА_4 на підставі договору купівлі продажу від 19.10.2000р., які зареєстровані в даному домоволодінні (а.с.9). З 2001р. ОСОБА_2 в будинку не проживає.  

Враховуючи, що положення ст.ст. 71, 72 ЖК України, на які посилається позивач, регулюють відносини між наймодавцем та наймачем житлового приміщення, а ОСОБА_2 є співвласником будинку, відомостей про припинення права власності на частку у спільній власності відносно неї суду не надано, тому підстав для визнання відповідачки такою, що втратила право користування житловим приміщенням суд не вбачає, таким чином позовні вимоги необґрунтовані та не підлягають задоволенню.  

Керуючись ст.41 Конституції України, ст.ст. 316, 361 ЦК України, ст. 71-72 ЖК України, керуючись ст.ст. 11, 60, 212-215, 224-226, ЦПК України, суд -  

ВИРІШИВ:  

    У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання - відмовити за необґрунтованістю.  

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Луганської області через Кам’янобрідський районний суд м. Луганська шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10-ти днів з дня отримання його копії.  

    Головуючий -                                                                                                            А.В.Чалий  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація