Справа № 2о-50
2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
07 червня 2010 року смт. Михайлівка
Михайлівський районний суд Запорізької області,
у складі: головуючого судді Мовчана О.Г.
при секретареві Лапезіній Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Михайлівка справу за заявою прокурора Новомиколаївського району Запорізької області в інтересах територіальної громади с. Берестове в особі Сторчівської сільської ради про визнання спадщини ОСОБА_1 відумерлою,
В С Т А Н О В И В :
До Михайлівського районного суду звернувся прокурор Новомиколаївського району Запорізької області в інтересах територіальної громади с. Берестове в особі Сторчівської сільської ради з вимогами визнати спадщину ОСОБА_1 відумерлою.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Показне Михайлівського району Запорізької області, в Михайлівському психоневрологічному інтернаті померла ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується актовим записом про смерть № 60 від 21 квітня 2004 року. В день її смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить право на земельну частку (пай). Спадкоємці за законом та за заповітом протягом п’яти років трьох місяців до Державної нотаріальної контори не зверталися, це означає, що на спадкове майно, яке залишилося після смерті спадкодавця ніхто з його спадкоємців не претендує з будь-яких причин. Цей факт підтверджується витягами зі Спадкового реєстру № 19107339 від 24.03.2009 року та № 20728176 від 22.07.2009 року. За життя ОСОБА_1 отримала сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЗП № 0082594, згідно якого вона мала право на 4,6 умовних кадастрових гектарів землі, вартість земельної частки (паю) складає 20479 грн.
Представник прокуратури Новомиколаївського району Запорізької області до судового засідання не з’явився, але надав суду заяву, яка містить клопотання про розгляд справи за його відсутності з підстав зазначених у позовній заяві.
На обґрунтування заявлених вимог заявником надані суду:
• світлокопія запису акта про смерть № 60 на ОСОБА_1
• повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть;
• витяг зі Спадкового реєстру (спадкові справи);
• світлокопія листа державного нотаріуса;
• витяг з технічної документації про визначення грошової оцінки земельної частки (паю);
• світлокопія витягу з Книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) по КСП „Заповіт Ілліча”;
• лист відділу Держкомзему у Новомиколаївському районі Запорізької області.
Представник Сторчівської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області до судового засідання не з’явився, але надав суду заяву, яка містить клопотання про розгляд справи за його відсутності та просив задовольнити заяву.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про потребу задоволення заявлених вимог у повному обсязі, виходячи з наступного:
- відповідно до ст.11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, наданих сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі;
- відповідно до ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях;
• відповідно до ч.1 ст.61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими сторонами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню;
• в судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Показне Михайлівського району Запорізької області в Михайлівському психоневрологічному інтернаті померла ОСОБА_1. В день її смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить право на земельну частку (пай). Спадкоємці за законом та за заповітом протягом п’яти років трьох місяців до Державної нотаріальної контори не зверталися, що підтверджується витягами зі Спадкового реєстру № 19107339 від 24.03.2009 року та № 20728176 від 22.07.2009 року. За життя ОСОБА_1 отримала сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЗП № 0082594, згідно якого вона мала право на 4,6 умовних кадастрових гектарів землі, вартість земельної частки (паю) складає 20479 грн.
• відповідно до п.1 ст.10 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, сільські ради є органом місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, як безпосередньо, так і через сільські ради та їх виконавчі органи, що передбачено п.2 ст.2 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”;
• відповідно до п.п.1, 3 ст.1277 ЦК України, „у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини”.
Питання стосовно судових витрат підлягає вирішенню відповідно до положень ст.88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.124, 129 Конституції України, п.1, 3 ст.1277 ЦК України, ст.ст.10, 11, 27, 30, 60, 88, 209, 212-215, 277-278 ЦПК України,
В И Р І ШИ В:
Позовні вимоги прокурора Новомиколаївського району Запорізької області в інтересах територіальної громади с. Берестове в особі Сторчівської сільської ради – задовольнити.
Визнати спадщину – сертифікат серії ЗП № 0082594 на право на земельну частку (пай) площею 4,6 умовно кадастрових гектарів землі вартістю 20479 грн., яка відкрилась після смерті ОСОБА_1 відумерлою.
Передати у власність територіальної громади с. Берестове в особі Сторчівської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області сертифікат серії ЗП № 0082594 на право на земельну частку (пай) площею 4,6 умовно кадастрових гектарів землі вартістю 20479 грн., який належав ОСОБА_1, померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 і внести зміни в правоустановчі документи.
Сторони та інші особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
Михайлівського районного суду
Запорізької області О.Г. Мовчан