Судове рішення #12937476

П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

20.12.2010 р.                                                                          Справа № 2а-893/10  

смт. Воловець    

  Воловецький районний суд Закарпатської області в особі судді Вотьканича В.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом   ОСОБА_1   до управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі (далі – УПФ у Воловецькому районі) про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та нарахування недоплаченої щомісячної соціальної допомоги «Дітям війни»,   встановив:  

  Позивачка   ОСОБА_1   звернулася в суд із вказаним позовом посилаючись на порушення відповідачем норм Конституції України, положень Закону України «Про соціальний захист дітей війни», просила поновити пропущений строк для звернення до адміністративного суду та зобов’язати УПФ у Воловецькому районі нарахувати недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу як дитині війни   з січня 2009 року по день звернення до суду, справу   розглянути без її участі.  

Позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.  

Згідно зі ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсія підвищується на 30% мінімального розміру пенсії за віком.  

Відповідно до ст. 7 вищеназваного закону фінансове забезпечення державних гарантій, передбачених цим законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України і доплату до пенсії здійснює Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області, яке є відповідачем за цим позовом.  

ОСОБА_1   є дитиною війни, що підтверджується   копією паспорта серії ВО № НОМЕР_1   (а.с.3) та має право на пільги, встановлені Законом України «Про соціальний захист дітей війни».  

Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне грошове довічне утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.  

Статтею 64 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.  

Відповідно до ч.2 ст. 3 Закону України № 2195-ІV, державні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.             

При нарахуванні зазначеного підвищення береться за основу мінімальна пенсія за віком у відповідності з абз.1 ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».  

Відповідно до ч.2 ст.46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.  

Разом з тим відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод  та  інтересів  особи  встановлюється  шестимісячний строк, який,  якщо  не  встановлено  інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.  

З вищенаведеного вбачається, що позов ґрунтується на законних підставах і підлягає частковому задоволенню.      

Таким чином, суд визнав, що позивачка має право на підвищення до пенсії, що встановлені ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період чинності цього закону з врахуванням шестимісячного строку звернення до адміністративного суду, зокрема   , з 07.06.2010 р. по 07.12.2010 р. у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.  

Строк для звернення до суду поновленню не підлягає, оскільки пропущений без поважних причин.  

Зважаючи на те, що суд не вправі виконувати функції суб’єкта владних повноважень, покладені на нього законом, а здійснення перерахунку пенсій є компетенцією органів Пенсійного фонду України, суд визнав за необхідне зобов’язати управління Пенсійного фонду у Воловецькому районі здійснити перерахунок щомісячного підвищення до пенсії позивачці за вищезазначений період.  

Керуючись ст. 64 Конституції України, ст.ст. 6, 7, 99, 100, 158, 159, 160, 162, 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», суд,   постановив:    

  Позов   ОСОБА_1   до управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та нарахування недоплаченої щомісячної соціальної допомоги як дитині війни   задовольнити частково   .  

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області здійснити перерахунок пенсії   ОСОБА_1   та виплатити їй пенсію з урахуванням підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яка обчислюється відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за   період з 07.06.2010 р. по 07.12.2010 р. з   виключенням виплачених сум.  

В іншій частині позову відмовити.  

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Воловецький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.  

  Суддя                        (підпис)               Вотьканич В.А.  

  З оригіналом згідно:  

  Суддя                                                     Вотьканич В.А.  

  Оригінал постанови знаходиться в адміністративній справі №2а-893/10  

    Секретар суду  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація