Судове рішення #12936272

                                                                                  Справа №2-а-2297/10

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ          УКРАЇНИ

   

28.12.2010 року Суддя Центральний районний суд м. Сімферополя АР Крим       - Гулевич Ю.Г, розглянувши у скороченому провадженні справу за позовом    ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій неправомірними, скасування рішення та  покладання зобов,язань призначити пенсію за віком на пільгових підставах

 ВСТАНОВИВ:

  Позивач  просить  визнати дії відповідача в призначенні йому пенсії на пільгових умовах неправомірними, визнати незаконним і відмінити відмовне  рішення  Управління пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АРК  від 18.08.2009 року в призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах, зобов'язати відповідача   призначити  позивачу  пенсію за віком на пільгових умовах з 18.05.2009 р. і провести розрахунок згідно чинному законодавству, стягнути з відповідача судові витрати по справі, мотивуючи тим, що  18.05.2009 року звернувся до  Управління пенсійного фонду України  в Центральному районі м. Сімферополя  із заявою про призначення  пенсії за віком на пільгових умовах.

Наявний стаж роботи підтверджується трудовою книжкою з відповідними в ній записами і довідками, виданими ТОВ «Янгиюльський дослідно-експериментально-механічний завод (що є правонаступником вказаного підприємства), які і були разом з іншими документами надані відповідачеві, проте подальший перерахунок  пенсії не був зроблений, відповідач в своєму відмовному рішенні відмовив позивачеві в такому перерахунку.

Представник Управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя  заперечень проти позову у встановлений судом строк не надав.

 Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, заслухавши сторони, суд вважає позов обгрунтованим і підлягаючим задоволенню по наступних підставах.

Судом з матеріалів справи встановлено, що позивач  ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження   18.05.2009 року звернувся до відповідача  із заявою про призначення йому  пенсії за віком на пільгових умовах, у зв'язку з тим, що  з 14.01.1982 р. по 01.06.1982 працював електрозварником 4 розряду на Янгиюльському експериментально-механічному заводі, Республіки Узбекистан Ташкентській області (Наказ № 3 від 13.01.1982 р.);  з 01.06.1982 р. переведений в Янгиюльський дослідно-експериментально-механічний завод електрозварником (наказ № 40 від 29.06.1982); з 01.07.1983 р. переведений машиністом 6 розряду котельної (наказ № 119 від 15.06.1983 р.); з 03.07.1986 р. по 06.06.1988 р. переведений машиністом 5 розряду котельної (накази № № 120 від 03.07.1986 р. № 57 від 06.06.1988 р.); з 01.11 1988 р. прийнятий машиністом 5 розряду в котельній (наказ № 104 від 01.11.1988 р.); з 16.09.1989 р. переведений електрозварником ручної зварки 5 розряду в котельну (наказ № 138 від 16.09.1989 р.); з 04.06.1996 р. по 26.09.1996 р. переведений електрозварником цеху м/к ручної зварки  (накази №№ 31 від 31.05.1996 р. № 57 від 03.10.1996 р.).

Наявний стаж роботи підтверджується трудовою книжкою з відповідними в ній записами і довідками, виданими ТОВ «Янгиюльський дослідно-експериментально-механічний завод (що є правонаступником вказаного підприємства), які і були разом з іншими документами надані відповідачеві.

На момент звернення за пенсією позивачеві виповнилося 55 років, і стаж роботи електрозварником і машиністом на вказаному заводі склав більше 13 років.

Відповідач в призначенні позивачеві пенсії на пільгових умовах відмовив ,  у відмовному рішенні від 18.08. 2009 р.  пославшись на   відсутності   довідок про роботу і заробітну плату, просив надати довідки, які б відповідали чинному законодавству України, посилався на наявні недоліки пільгових довідок, відсутність атестації робочих місць.  

 Відмова відповідача є формальною, неправомірною, протиправною та такою, що    порушує  конституційні права на пенсійне забезпечення.

  Ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення»  встановлено, що особам, які працювали до введення в дію вказаного Закону на роботах з шкідливими і важкими умовам праці, передбаченим раннє діючим законодавством, і мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на вказаних роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах -пенсии, в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажу, встановлений тим законодавством, що діяло раніше;  

Статтею 62 вказаного Закону, визначено, що основним документом, підтверджуючим стаж роботи, є трудова книжка. Вказаній нормі відповідає пункт 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, затвердженого Постановою КМУ  від 12.08.1993 р. №637.

Згідно ч. 2 ст. 6 «Угод про гарантії прав громадян держав учасників Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03 1992 р. визначено, що  для встановлення права на пенсію, зокрема пенсії на пільгових умовах і по вислузі років, громадянам держав - учасників Угоди зараховується трудовий стаж, придбаний на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР стаж, за час до вступу до дії справжньої Угоди;

Частиною 2 ст. 4 «Угоди про співпрацю у галузі трудової міграції і соціального захисту працівників-мігрантів» від 15.04.1994 р., підписаної Урядом України позначено, що: «Трудовій стаж, зокрема стаж на пільгових підставах і за фахом взаємно визнається Сторонами. З цього виходить, що числення стажу здійснюється згідно законодавству держав, на території якого здійснювалася трудова діяльність; пільговий стаж.

  Згідно п. «б» ст. 9 Закону СРСР  «Про державні пенсії» від 14.07.1956 р., мають право на пенсію за віком працівники і службовці працювали на інших
роботах з важкими умовами праці - за Списком № 2 виробництв,  
професій, і посад, затверджених постановою  Міністрів СРСР.  Відповідно до п.п. «б» п. 16 розділу 2 і п. 91 розділу 5 Положень «Про порядок  
 призначення і виплати державних пенсій, затвердженої Постановою Ради Міністрів СРСР від 03.08.1972 р., що діяв до ухвалення Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію через старість працівники і службовці на інших роботах з важкими умовами праці за списком виробництв  
Затвердженим Радою Міністрів СРСР.

Згідно п.  117 цього Порядку, доказами стажу роботи може бути: трудова книжка, трудові списки.

Згідно постанови  Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 №1117 «Про
затвердження списків виробництв, цехів, професій і посад робота в
яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах», Постанові  КМУ СРСР від 26.01.1991 р. № 10 «Про
затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і
показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення»
(що діяли в період моєї роботи), робота електрозварника і машиніста
відноситься до робіт з важкими умовами праці і відноситься до Списку № 2,
вказаної Постанови.

 У відповідності с п. 3 Порядку застосування Списків №№ 1,2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при численні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженому наказом Мінтруда від 18.11.2005 р. № 383 при визначенні права на пенсію на пільгових умовах застосовуються Списки, що діяли в період роботи особи;

Згідно п. 2 розділи XV перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до впровадження пенсійного забезпечення через професійні і корпоративні фонди: 1) особам, визначеним в абзаці першого цього пункту, пенсії призначаються по нормах справжнього закону у разі досягнення пенсійного віку і наявності трудового стажу, передбаченого законом України «Про пенсійне забезпечення»;

Згідно п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення - на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від віку останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших робіт;  з шкідливими і важкими умовами праці - за списком № 2 виробництв, робіт, професій і показників, затвердженим  КМУ і за наслідками атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на вказаних роботах;  придбаний на території однієї з цих держав, визнається іншою державою.  

З наданих відповідачеві підтверджуючих   право на призначення пенсії на пільгових підставах трудової книжки, а також пільгових довідок, виданих на території Республіки Узбекистан, витікає, що позивач  дійсно працював на заводі в період існування держави СРСР і Республіки Узбекистан з шкідливими умовами праці, в закритому приміщенні з восьмигодинним робочим вдень, що дають право на пенсію на пільгових умовах.

Тому виходячи з перерахованих нормативних актів і представлених документів, дії відповідача про відмову в призначенні позивачеві пенсії за віком на пільгових умовах є незаконними, оскільки позивач має пільговий стаж, що дає прав на призначення пенсії на підставі п. «б» Закону України «Про пенсійне забезпечення».

           Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

             З огляду на положення статей 21, 105, 162 КАС адміністративний позов може містити вимоги щодо визнання незаконними рішення, дії чи бездіяльності відповідача, зобов'язати його вчинити певні дії, відшкодувати шкоду, заподіяну незаконними рішеннями, дією або бездіяльністю.  

             Вважаючи на те, що Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим у  звільнено від сплати судового збору, то судові витрати підлягають компенсуванню за рахунок держави.

             Підлягають відшкодуванню з Державного бюджету України на користь  позивача  3,40 грн.  витрат по судовому збору.

              Суд поновлює позивачу срок для звернення до суду з позовом пропущений ним з поважних причин.

             Керуючись  ст.ст.ст. 8-12,94,99,100,159,160, 183-2 КАС України, суд

 ПОСТАНОВИВ:

                 Визнати дії Управління пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АРК в призначенні ОСОБА_1  пенсії на пільгових умовах неправомірними.

            Визнати незаконним і відмінити відмовне  рішення  Управління пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АРК  від 18.08.2009 року про выдмову в призначенні ОСОБА_1  пенсії на пільгових умовах.

           Зобов'язати   Управління пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АРК призначити  ОСОБА_1   пенсію за віком на пільгових умовах з 18.05.2009 р. і провести розрахунок згідно чинному законодавству.

           Стягнути з Державного бюджету України на користь  ОСОБА_1   3,40 грн.  витрат по судовому збору.

           Постанова підлягає негайному виконанню.

     Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Центральний районний суд м. Сімферополя протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.    

 Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація