Справа № 2-а-2216/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31.12.2010 року Вільнянський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Шевченко В. І.,
при секретарі Якубовській Т. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Вільнянськ справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Вільнянському районі Запорізької області про визнання противоправної бездіяльності та зобов*язання вчинення дії щодо проведення перерахунку пенсії
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з адміністративним позовом до суду, в якому посилається на те, що Управлінням Пенсійного Фонду України в Вільнянському районі Запорізької області йому призначено пенсію за віком відповідно до закону України “Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року № 1058-ІУ. Позивач після нарахування пенсії продовжував працювати і на підставі його заяви від 15.12.2010 року відповідач здійснив перерахунок пенсії відповідно до п.4 ст. 42 Закону України Закону № 1058-ІУ.
З розрахунком, за яким відповідач зробив перерахунок пенсії, позивач не отримував, з ним не знайомився.
Але, як позивачу стало відомо із засобів масової інформації, перерахунок пенсії проводився з використанням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік, а не за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії – 2009 рік, як це передбачено законодавством.
Позивач звернувся до Управління Пенсійного Фонду України в Вільнянському районі з заявою, в якій просив повідомити, показник середньої заробітної плати за який рік застосувався при перерахунку його пенсії.
Листом від 22.12.2010 року Відповідач повідомив, що перерахунок пенсії здійснено з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України для призначення пенсії за 2007 рік – 1197,91 гривен.
В судовому засіданні позивач позов підтримав в повному обсязі та посилається на те, що відповідач при визначенні показника заробітної плати при перерахунку його пенсії взяв до уваги показник середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік, а слід було брати за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії – 2009 рік, який має бути застосований при перерахунку пенсії. За проведеним відповідачем перерахунком розмір пенсії позивача менший за той, який мав би бути. Відповідач не провів перерахунок з урахуванням цього показника, хоча його застосування при перерахунку обумовлено пп. 3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій населення”.
Представник відповідача з позовом не згоден, надав суду заперечення та довідку про слухання справи за його відсутності.
Суд, вислухавши позивача, взявши до уваги пояснення відповідача, які надані позивачу в листі від 22.12.2010 року, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги позивача підлягаючими задоволенню. Проведений відповідачем перерахунок пенсії позивачу зроблений з використанням показника середньої заробітної плати по Україні на 2007 рік, який становить 1197,91 гривен. При такому розрахунку розмір пенсії позивача значно менший за той, який мав би бути при розрахунку із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2009 рік.
Вказані обставини вказують на порушення прав позивача в зв*язку з чим суд вважає дії відповідача неправомірними, які суперечать діючому законодавству та порядку проведення перерахунку пенсій.
Посилання відповідача на спільний лист Міністерства праці та соціальної політики України від 11.03.2009 року № 20/0118-09/039, № 4096/02-01, яким дається роз*яснення при перерахунку пенсій працюючих пенсіонерів застосовувати показник заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону (1058-15) враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91 гривен) безпідставними.
Суд вважає, що позов слід задовольнити і зобов*язати відповідача зробити перерахунок пенсії із застосуванням середньої заробітної плати на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України “Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування” (ст.. 4, 40, 42) враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2009 рік.
На підставі викладеного, керуючись ст..ст..19, 22, 68 Конституції України, ст.ст. 4, 40, 42, 46 Закону України “Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІУ, пп.3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій населення”, ст.. 1, 2, 6, 17, 102, 104, 105 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Вільнянському районі Запорізької області про визнання противоправної бездіяльності та зобов*язання вчинення дії щодо проведення перерахунку пенсії - задовольнити.
Визнати дії Управління Пенсійного Фонду України в Вільнянському районі Запорізької області щодо проведення перерахунку ОСОБА_1 з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік - протиправними.
Зобов*язати Управління Пенсійного Фонду України в Вільнянському районі Запорізької області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2009 рік, яка становить 1650,43 гривен з 01.12.2010 року з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАСУ, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.І. Шевченко.