Справа №2-937-2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2007р. м. Селидове
Селидівськоий міський суд Донецької області в складі
· головуючого судді Богомолової Ю.І.
· при секретарі Островерховій О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2007р. ОСОБА_1, звернулася до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу із ОСОБА_2.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають в зареєстрованому шлюбі з 08.03.2003 року. Шлюб зареєстровано у виконавчому комітеті Курахівської селищної Ради Донецької області, номер актового запису № 06. Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
З березня 2007р. подружжя остаточно припинили шлюбні відносини. Причиною до розірвання шлюбу виявилося те, що між подружжям не було взаєморозуміння, з причини різного відношення до багатьох сімейних проблем, мали місце часті суперечки. Збереження шлюбу позивач вважає недоречним і неможливим, а призначення будь - яких строків на примирення недоцільним. Просить шлюб з відповідачем розірвати.
В судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги, просила шлюб розірвати, пояснила, що шлюбні відносини з позивачем припинені з березня 2007р., останнім часом відповідач став зловживати спиртними напоями, в стані алкогольного сп'яніння стає невитриманим, спричиняє побої позивачеві, сім'ю зберегти не можливо, примирення також не можливе, спору відносно розподілу загального майна не мають, шлюб розривають вперше. Витрати по розірванню шлюбу просить покласти на відповідача.
Відповідач до судового засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджено повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України, у випадку неявки до судового засідання відповідача, належним чином повідомленого та такого, що не повідомив про причини неявки, суд може прийняти заочне рішення на підставі доказів, що маються в справі, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
2
Позивач проти прийняття заочного рішення по справі не заперечував, просив суд розглянути справу без участі відповідача, прийнявши заочне рішення по справі.
Зібраними по справі доказами судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 08.03.2003 року, згідно із свідоцтвом про укладення шлюбу НОМЕР_1 від 08.03.2003р., виданою виконавчим комітетом Курахівської селищної Ради Донецької області, номер актового запису № 06. Від шлюбу сторони мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що підтверджено свідоцтвом про народження НОМЕР_2 від 18.09.2003р., виданою виконавчим комітетом Курахівської селищної Ради Донецької області, номер в книзі реєстрації актів про народження - 20 від 18.09.2003р.
В судовому засіданні встановлено, що сторони з березня 2007р. припинили шлюбні стосунки, проживають разом, але не мають наміру поновити сімейні відносини, між ними склалися такі стосунки, при яких подальше спільне життя неможливе.
Згідно ст. 112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, що мають істотне значення.
Заслухав позивача, дослідив матеріали справи, суд прийшов висновку, що причини, які побудили сторони розірвати шлюб, є обґрунтованими, подальше спільне життя і збереження родини стали неможливим, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.
Керуючись ч.2 ст.104, ч.3 ст.105, ч.1 ст.110, ч.2 ст.112 Сімейного кодексу України, ст.ст .213-215, 224-226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Шлюб, зареєстрований 08 березня 2003 року виконавчим комітетом Курахівської селищної Ради Донецької області, номер актового запису № 06, між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження до ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути державне мито в прибуток держави розміром 17 (сімнадцять) грн. із відповідача, ОСОБА_2.
ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до місцевого суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.