Судове рішення #12930470

Справа № 2-1495/2010 р.

    Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И  

   27 грудня 2010 року                                                  Менський районний суд

                                              Чернігівської області

 в складі:

 головуючого – судді             Чепурко В.О.

 при секретарі                  Мойсієнко О.І.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мена Чернігівської області цивільну справу за позовом  ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Менської міської ради, ОСОБА_3, третьої особи – відділу Держкомзему у Менському районі  про визнання права власності на нерухоме спадкове майно за законом, суд

  В С Т А Н О В И В:  

 У грудні 2010 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Менської міської ради Чернігівської області, ОСОБА_3, третьої особи – відділу Держкомзему у Менському районі  про визнання права власності на нерухоме спадкове майно за законом. Позов мотивують тим, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 відкрилася спадщина на належний їй житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований в АДРЕСА_1 Чернігівської області та інше майно. Спадкоємцем після смерті ОСОБА_4 був їх батько ОСОБА_5, який фактично прийняв спадщину, але юридично її не оформив.  ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_5, якому належала присадибна ділянка, що розташована в АДРЕСА_1. Вони являються спадкоємцями першої черги  за законом після смерті ОСОБА_5 і звернулися з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, але їм було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на земельну ділянку, в зв’язку з відсутністю оригіналу правовстановлюючого документу на земельну ділянку, так як він був втрачений свого часу ОСОБА_4 Тому просять суд, визнати за ними  право власності по ? частини  кожному присадибної земельної ділянки, що розташована в м.Мена по АДРЕСА_1, що належала померлій ОСОБА_4  

В судове засідання позивачі не з’явились, надали заяви з проханням розглянути справу без їх участі, свої позовні вимоги підтримують у повному обсязі.  

Представник відповідача – Менської міської ради Чернігівської області, відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з’явились, надали до суду заяви з проханням розглянути справу без їх участі, позовні вимоги  визнають.  

Представник третьої особи – відділу Держкомзему у Менському районі в судове засідання не з’явився, про причини неявки не повідомив.  

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу без участі сторін, їх представників, представника третьої особи, за наявних у справі доказів.  

 Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає  задоволенню з таких підстав.

Враховуючи, що цивільні правовідносини виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України (в ред.2003 р.), тобто спадщина відкрилася до 01.01.2004 року, тому спадкові відносини необхідно регулювати Цивільним кодексом України (в ред.1963 р.).  

Відповідно до ст. 529 ЦК України, при спадкуванні за законом спадкоємцями першої черги є в рівних частках діти, дружина та батьки померлого. Для  прийняття спадщини   відповідно   до   вимог  ст.ст.  548, 549 ЦК  України  необхідно, щоб спадкоємець її прийняв.  

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_4 (а.с.9).  

На день смерті ОСОБА_4 мала на праві особистої  власності земельну ділянку для ведення особистого підсобного господарства, площею 0, 3 га., що розташована в АДРЕСА_1 Чернігівської області, що підтверджується Державним актом на право приватної власності на землю, виданого Менською міською радою Чернігівської області  23 жовтня 1997 року (а.с.21).  

Із заповіту, посвідченого державним нотаріусом Менської державної нотаріальної контори 01.06.2000 року слідує, що ОСОБА_4 на випадок своєї смерті заповідала все своє майно де б воно не було і з чого б воно не складалось і все те, що буде належати їй на день смерті ОСОБА_5  

26 грудня 2000 року ОСОБА_5 подав заяву до нотаріальної контри про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, де йому було видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом на право на земельні частки (пай), які перебувають в колективній власності КСП ім.. Сидоренко розміром по 5, 22 в умовних кадастрових гектарах  без визначення меж цих часток в натурі.

27.01.2010 року ОСОБА_5 помер (а.с.10).  Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому нерухоме майно. Спадкоємцями першої черги законом є позивачі по справі – діти померлого спадкодавця  ОСОБА_1 та ОСОБА_2  

Рішенням Менського районного суду Чернігівської області від 11 листопада 2010 року за позивачами було визнано право власності по ? частині житлового будинку з надвірними будівлями, що розташований в АДРЕСА_1 Чернігівської області.  

Як слідує з листа Менської державної нотаріальної контори від 25 листопада 2010 року №1406/02-14, позивачі фактично прийняли спадщину після смерті їх батька ОСОБА_5, але отримати свідоцтво про власності на земельну ділянку для ведення особистого підсобного господарства не можуть із-за відсутності оригіналу правовстановлюючого документу на землю – Державного акту на право приватної власності на землю, який свого часу був втрачений померлою ОСОБА_4  

За таких обставин, суд вважає можливим, визнати за позивачами право власності по ?  частині спадкового нерухомого майна, а саме земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства, що розташована в м.Мена по АДРЕСА_1 Чернігівської області і належала померлій ОСОБА_4 на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії І-ЧН №034348, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №677.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 529, 548, 549 ЦК України (в ред. 1963р.),  ст.ст. 57, 213, 215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:  

 Позов  ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Менської міської ради, ОСОБА_3, третьої особи – відділу Держкомзему у Менському районі  про визнання права власності на нерухоме спадкове майно за законом - задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 право власності по ? частині кожному земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства, площею 0, 3 га., що розташована в м.Мена по АДРЕСА_1 Чернігівської області і належала померлій ОСОБА_4 на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії І-ЧН №034348, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №677, що відкрилось після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року їх батька – ОСОБА_5.  

 Апеляційна скарга на рішення суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії рішення особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення.

  Головуючий:                   В.О. Чепурко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація