Судове рішення #12928772

   

  Справа № 2-6716/10  

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ          УКРАЇНИ  

22 листопада 2010 року                             м. Черкаси                                                  

Придніпровський районний суд  м. Черкаси в складі:  

      головуючого - судді                                Позарецької С.М.  

    при секретарі -                                         Семиволос І.М.,  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -  

  в с т а н о в и в:  

    Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Свої позовні вимоги мотивує тим, що з відповідачем по справі зареєструвала шлюб 28.10.2004 року у Черкаському міському відділі реєстрації актів цивільного стану, актовий запис № 2098485. Від шлюбу мають спільну дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Спільне життя з відповідачем не склалося у зв’язку зі зловживанням відповідачем спиртними напоями та залежністю від ігрових автоматів. Вказані обставини призвели до постійних сварок. Подальше спільне життя та збереження шлюбу неможливе і суперечить її інтересам та інтересам дитини. Відповідач не приймає участі у вихованні дитини, не сприяє її духовному та фізичному розвитку, створює своїми діями умови неможливі для нормального розвитку дитини. Відповідач коштів на дитину та сім»ю не надає. Просить шлюб, укладений між нею та відповідачем, - розірвати, та стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1000 грн. щомісячно, починаючи з дня пред’явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.  

12.11.2010 р. позивачка ОСОБА_1 подала до суду заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить шлюб, укладений між нею та відповідачем, - розірвати. Стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 в розмірі 1/4 всіх видів доходу (заробітку), але не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня пред’явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.  

    Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити, зазначила, що сторони разом не проживають з травня 2010 року, спільного господарства не ведуть, примирення не можливе. На дитину просить стягувати аліменти, так як відповідач не утримує дитину, за 2 останні місяці надав кошти в сумі 384 грн.  

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про час, місце та  дату слухання  справи, причини  неявки  суду не  повідомив, не скористався правом надання заперечень проти позову..  

Суд,  на  підставі   ст. ст. 224, 225 ЦПК України ухвалив про заочний розгляд справи на підставі наявних в справі доказів.  

    Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов  підлягає до задоволення за  таких підстав:  

    згідно свідоцтва про одруження, - сторони зареєстрували шлюб 28 жовтня 2004 року у Черкаському міському відділі реєстрації актів цивільного стану, актовий запис № 1558. Суд вважає, що сім»я розпалася остаточно, шлюбні відносини припинені, збереження сім»ї неможливе і шлюб існує формально. Судом встановлено, що сторони разом не проживають та спільного господарства не ведуть, примирення не можливе.  

згідно  свідоцтва про народження НОМЕР_1 сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком дитини записаний відповідач. В судовому засіданні встановлено, що дитина проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Статтею 180 СК України визначено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька (або) у твердій грошовій сумі. Відповідно до ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.  

В зв’язку з цим, позов підлягає до задоволення.  

  Рішення про стягнення аліментів в частині виплати за один місяць підлягає до негайного виконання ( ст. 367 ЦПК України).  

    Також з відповідача, відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України,  необхідно стягнути  в дохід  держави судовий збір  в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.  

    На підставі вищевикладеного та, керуючись ст. ст. 110, 112, 180, 181, 182 СК України,  ст.ст. 8,10, 11, 60, 79, 88, 212, 213, 214, 215, 223, 224-226  ЦПК України, суд, -  

  в и р і ш и в :    

Позов задовольнити.  

  Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 28 жовтня 2004 року у Черкаському міському відділі реєстрації актів цивільного стану, актовий запис № 1558, –  розірвати.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Севськ, Російської Федерації на користь ОСОБА_1 аліменти на  утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмір 1/4 частини всіх видів заробітків щомісячно, але не менше 30% встановленого законом мінімуму, починаючи з 28.09.2010 року та продовжувати до повнолітня дитини.  

Рішення про стягнення аліментів в частині виплати за один місяць підлягає до негайного виконання.  

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави  в сумі 51грн.  

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.  

    Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили направити до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.  

Заява про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.  

  Головуючий:  підпис  

копія вірна: Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація