Справа № 2- 14851-2010
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010року Краматорський міський суд Донецької області в складі:
- головуючого – судді Бакуменко А.В.
- при секретарі - Кісточка І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Краматорська Донецької області, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Краматорського ГО УМВД України , третя особа Кооперативне об?єднання «ЖБК» про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження власністю та про визнання громадянина таким, що втратив право користування житловим приміщенням ,-
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Краматорського міського суду Донецької області з позовом про визнання ОСОБА_2 такою, що втратив право користування житловим приміщенням, обґрунтувавши свої вимоги тим, що він є власником квартири АДРЕСА_1. В даній квартирі зареєстрований він та відповідача. В лютому 2010 року відповідач виїхав з картири забравши свої речі, однак з реєстрації не знявся. . Він вимушений сплачувати за нього комунальні послуги, та нести додаткові витрати. Відповідач вклоняється від виписки з квартири, в зв`язку з чим він вимушений звернутись до суду.
В судове засідання позивач не з?явився, надав суду заяву з котрої вбачається, що він просить справу розглянути за його відсутності та наполягає на задоволенні заявлених вимог.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з?явився, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена у встановленому законом порядку. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Представник відповідача Краматорського МВ УМВС України в Донецькій області в судове засідання не з?явився, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена у встановленому законом порядку. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до свідоцтва на право власності квартира АДРЕСА_1 належить позивачу на праві приватної власності.
Згідно до довідки про склад сімґї в даній квартирі зареєстрований ОСОБА_4.
Відповідно Акту від 25.10.2010 року ОСОБА_4 в квартирі АДРЕСА_1 не мешкає з лютого 2010 року.
У відповідності до ст.. 71 ЖК України «При тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім'ї понад шість місяців у випадках:
1) призову на строкову військову службу або направлення на альтернативну (невійськову) службу, а також призову офіцерів із запасу на військову службу на строк до трьох років – протягом усього періоду проходження зазначеної військової служби; перебування на військовій службі прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби - протягом перших п'яти років перебування на дійсній військовій службі;
2) тимчасового виїзду з постійного місця проживання за умовами і характером роботи або у зв'язку з навчанням (учні, студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном, - протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання;
3) поміщення дитини (дітей) на виховання в дитячий заклад, до родичів, опікуна чи піклувальника - протягом усього часу їх перебування в цьому закладі, у родичів, опікуна чи піклувальника, якщо в будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати іншічлени сім'ї.
4) виїзду в зв'язку з виконанням обов'язків опікуна (піклувальника) - протягом усього часу виконання цих обов'язків;
5) влаштування непрацездатних осіб, у тому числі дітей-інвалідів, у будинку-інтернаті та іншій установі соціальної допомоги - протягом усього часу перебування в них;
6) виїзду для лікування в лікувально-профілактичному закладі - протягом усього часу перебування в ньому;
7) взяття під варту або засудження до арешту, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк чи довічне позбавлення волі - протягом усього часу перебування під вартою або відбування покарання, якщо в цьому будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім'ї.
У відповідності до Постанови Пленуму Верховного суду України № 2 від 12.04.1985 року «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» - у справах про визнання наймача або члена його сім'ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням (ст.71 ЖК), необхідно з'ясовувати причини відсутності відповідача понад
встановлені строки. В разі їх поважності (перебування у відрядженні, у осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім'ї тощо) суд може продовжити пропущений строк. Наймачеві або членові його сім'ї, який був відсутнім понад встановлений законом строк без поважних причин, суд вправі з цих мотивів відмовити в позові про захист порушеного права (вселення, обмін, поділ жилого приміщення тощо).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5-8, 10-15, 107, 208-209, 212-215, 218 ЦПК України, ст..ст. 71,72 ЖК України, 7 Закону України „ Про свободу пересування і вільному виборі міста мешкання в Україні”, Постанови Пленуму Верховного суду України № 2 від 12.04.1985 року «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України , суд
ВИРІШИВ
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1, таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення складено та підписано в нарад чий кімнаті в одному примірнику.
Суддя
Краматорського міського суду Бакуменко А.В.