Справа № 2-1972/2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
13 грудня 2010 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді: Васильєвої Т.Ю.
при секретарі: Корсун О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про тлумачення заповіту та визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його дід ОСОБА_5, після смерті якого залишилась спадщина, яка складається з земельної ділянки площею 1,4049 га, яка розташована на території Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області. Позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_5, так як він склав на його користь заповіт 16.03.2004 року. Спадщину позивач прийняв, так як проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. В зв'язку з тим, що в заповіті вказана земельна частка (пай) площею 1,38 га, але після складення заповіту ОСОБА_5 в порядку визначення меж земельної частки (паю) в натурі та відповідного оформлення права власності на неї отримав державний акт на дану земельну ділянку, проте відповідні зміни в заповіті зроблені не були, хоча воля спадкодавця не змінилася, заповіт скасований чи змінений не був, тому позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з’явився, надав суду заяву, в якій просить розглянути справу у його відсутність, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити у повному обсязі.
Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 в судове засідання не з’явилися, надали суду заяви, в яких просять розглянути справу у їх відсутність, позовні вимоги ОСОБА_1 визнають.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, суд вважає, що справу можливо розглянути без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Вивчивши матеріали справи суд вважає необхідним позов задовольнити з наступних підстав.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 16.08.2005 року, проживав в с. Вінницькі Хутори Вінницького району Вінницької області.
За життя ОСОБА_5 16.03.2004 року склав заповіт, яким заповів ОСОБА_1 належне йому право на земельну частку (пай) площею 1,38 га посвідчене сертифікатом ВН № 053444. Заповіт не змінений та не скасований, про що стоїть відмітка секретаря Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області.
Після смерті ОСОБА_5 – ОСОБА_1. спадщину прийняв, так як проживав разом з ОСОБА_5 на час його смерті, що підтверджується відповідною довідкою сільської ради.
Відповідно до довідки Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області за № 196 від 04.02.2010р. на території Вінницько-Хутірської сільської ради взамін сертифіката серія ВН №053444 на земельну частку (пай) площею 1,38 умовних кадастрових гектарів, що належав ОСОБА_5, виготовлений Державний акт серії ВН №045420 на право власності на земельну ділянку площею 1,4049 га на ім'я ОСОБА_5.
Проте позивач не може оформити свої спадкові права через нотаріальну контору, так як за життя спадкодавця його право на земельну частку (пай) було переоформлено на право власності на земельну ділянку, правовстановлюючим документом на яке є на даний час Державний акт на право власності на земельну ділянку. Так як державні нотаріуси не наділені правом тлумачити заповіт, згідно ст. 1256 ЦК України, таке тлумачення здійснюється судом з врахуванням положень ст. 213 ЦК України. Оскільки справжню волю спадкодавця визначити неможливо в зв’язку з його смертю, суд на підставі ст.. 213 ЦК України, враховує мету правочину, а саме що спадкодавець заповів майно саме позивачу, подальшу поведінку сторін, а саме що заповіт не змінено і не скасовано, а також те, що Державний акт був виготовлений в процесі переоформлення спадкодавцем права на земельну частку (пай), засвідчене сертифікатом, вказаним в заповіті, на право власності на земельну ділянку, межі якої визначено в натурі. В зв’язку з цим заповіт необхідно протлумачити в частині спадкового майна, а саме, що воля спадкодавця про заповіт спадкового майна на користь позивача поширюється на земельну ділянку розміром 1,4049 га, яка розташована на території Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала померлому, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ВН № 045420.
Тому враховуючи, що відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, оскільки це не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. 213, 328, 1225, 1256, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 15, 59, 60, 209, 212 – 215 ЦПК України, суд ,-
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Тлумачити заповіт від 16.03.2004 року, посвідчений секретарем Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області, зареєстрований в реєстрі за № 23, на користь ОСОБА_1, вважати, що воля спадкодавця ОСОБА_5 поширюється на земельну ділянку площею 1, 4049 га, яка розташована на території Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВН № 045420.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 1, 4049 га, яка розташована на території Вінницько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належала померлому ОСОБА_5 згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВН № 045420, вартістю 18 711 грн.,
в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, проживав в с. Вінницькі Хутори Вінницького району Вінницької області..
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: підпис
Копія віна
Суддя:
Секретар:
- Номер: Б/н1534
- Опис: про стягнення заборгованої суми за послуги електрозв’язку
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1972/2010
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Васильєва Тетяна Юріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.12.2015
- Дата етапу: 14.12.2015
- Номер: 6/314/30/2016
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1972/2010
- Суд: Вільнянський районний суд Запорізької області
- Суддя: Васильєва Тетяна Юріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.03.2016
- Дата етапу: 24.03.2016