Судове рішення #12927277

Справа № 2-2068/2010  

Р І Ш Е Н Н Я  

іменем України  

  14 грудня 2010 року                                                                                             м. Вінниця  

  Вінницький районний суд  Вінницької області в складі:  

  головуючого судді:                                          Васильєвої Т.Ю.  

при секретарі:                                                   Корсун О.М.  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Жабелівської сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання права власності на житловий будинок, -  

встановив:  

ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з вищевказаним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їх мати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 помер їх батько ОСОБА_5. Після їх смерті відкрилась спадщина, в тому числі по 1/3 частці житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за АДРЕСА_1, які належали померлим як членам колишнього колгоспного двору. За життя ОСОБА_4 24.11.2003 року склала заповіт, за яким позивачка оформила спадщину на інше спадкове майно в зв’язку з відмовою від спадкування за заповітом на її користь позивача, в зв’язку з чим позивачка має право на 1/3 частку в будинку в порядку спадкування за заповітом після смерті матері. Відповідач же має право на 1/3 частку в будинку як член колишнього колгоспного двору станом на 1991 рік. В зв’язку зі спадкуванням 1/3 частки будинку після смерті батька позивачі подали в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини, а тому претендують також кожен на 1/6 частку будинку в порядку спадкування після смерті батька. Інших спадкоємців, які мають право на спадщину, чи осіб, які претендують на житловий будинок як члени колгоспного двору немає, але так як за життя правовстановлюючі документи на житловий будинок не були оформлені належним чином, а оформлені лише як на колгоспний двір, позивачі звернулися до суду з відповідним позовом.  

В судове засідання позивачі ОСОБА_1 Та ОСОБА_2 не з’явилися, надали суду заяви, в яких просять розглянути справу у їх відсутність, позовні вимоги підтримують та просять задовольнити у повному обсязі.  

Представник відповідача Жабелівської сільської ради Вінницького району Вінницької області, на території якого розташовано спадкове майно, в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій просить розглянути справу у відсутність його представника, позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 визнають.  

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, суд вважає, що справу можливо розглянути без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.  

Вивчивши матеріали справи суд вважає необхідним позов задовольнити з наступних підстав.  

Житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за АДРЕСА_1 відносився до категорії колгоспних дворів, головою якого був ОСОБА_5, іншими членами колгоспного двору станом на 1991 рік були також ОСОБА_4 (мати позивачів) та ОСОБА_1 (позивач), що підтверджується відповідними виписками з по господарської книги за 1991 – 1995 р.р. та свідоцтвом про право власності на домоволодіння від 15.10.1990 року.  

Тому позивачу ОСОБА_1 належить 1/3 частка даного будинку як члену колишнього колгоспного двору, згідно діючого на час введення в дію Закону «Про власність» законодавства.  

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4 в м. Вінниця, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 03.06.2004 року.  

За життя ОСОБА_4 склала заповіт, відповідно до якого ОСОБА_2 отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом на грошовий вклад та майновий пай, оскільки ОСОБА_1 відмовився від своєї частки у даному майні. Тому позивачці належить 1/3 частка будинку, яка належала померлій ОСОБА_4 як члену колгоспного двору.  

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 від 09.03.2010 року, проживав в АДРЕСА_1  

Після смерті ОСОБА_5 також відкрилась спадщина на 1/3 частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами. Єдиними спадкоємцями після його смерті є позивачі по справі, які спадщину прийняли, подавши відповідні заяви до нотаріальної контори, а тому кожен з них має право на 1/6 частку житлового будинку з господарськими будівлями в порядку спадкування за законом після смерті батька.  

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.  

Враховуючи вищезазначене, а також той факт, що відповідачем визнано позовні вимоги, суд вважає позов таким, що підлягає до задоволення, оскільки це не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 328, 1223, 1261, 1267, 1268, 1269, 1274, 1278 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 15, 59, 60, 209, 212 – 215 ЦПК України, суд ,-  

вирішив:  

Позов задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за АДРЕСА_1, що складається з житлового будинку літ. А з прибудовою веранди літ. а та ганку, літньої кухні літ. Б, погребу літ. п/б, огорожі літ. №1, воріт літ. №2, хвіртки літ. №3, криниці літ. №4, вартістю 118 921 грн., що зареєстрований за ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, а саме:  

за ОСОБА_1 – на 1/3 частку, що належала йому як члену колгоспного двору, та на 1/6 частку в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в АДРЕСА_1  

за ОСОБА_2 – на 1/3 частку в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Вінниця, та на 1/6 частку в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в АДРЕСА_1  

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

  Суддя: підпис  

Копія вірна  

Суддя:  

  Секретар:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація