Судове рішення #12926064

УХВАЛА                      

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  16.12.2010 року, суддя Калінінського районного суду м. Донецька М.М.Федорчук, розглянувши позовну заяву   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ОСОБА_4   встановлення факту володіння та про визнання права власності в порядку спадкування  за законом на будинок з надвірними побудовами    

  ВСТАНОВИВ:            

Позивач    ОСОБА_1   звернувся до Калінінського районного суду м. Донецька з позовом в якому  просить визнати за ним  в порядку спадкування за законом та встановити факт володіння  будинком з надвірними побудовами    АДРЕСА_1 , після смерті  батька ОСОБА_5,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки він не може отримати свідоцтво про спадкування на нерухоме майно  в нотаріальній конторі так  нерухоме майно незареєстроване за батьком   в реєстрі прав власності.                

 

Згідно ч.1 п.1 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.  

  У  відкритті провадження по заяві  ОСОБА_1, слідує відмовним, з наступних підстав:.  

 

Відповідно до положень Книги Шостої  Цивільного Кодексу України « Спадкування» у судовому порядку не передбачено визнання права власності в порядку спадкування на спадкове майно в тому числі якщо до його складу входить нерухоме майно.  Відповідно до норм цієї Книги, за рішенням суду особа може бути усунена від спадкування  усунення від спадкування ( ст.. 1224) , за позовом зацікавленої особи, суд визнає заповіт недійним  ( ст. 1257) , у разі спору між спадкоємцями  тлумачення заповіту здійснюється судом за правилами ст..231 цього Кодексу ( ст.. 1256), за рішенням суду фізична особа , яка є спадкоємцем наступних черг, може одержати право на спадкування разом з спадкоємцями тієї черги, яка мала право на спадкування  ( ст. 1259) , за позовом спадкоємця, який пропустив строк на  для прийняття спадщини з поважних причин, за рішенням суду йому може бути надано додатковий строк. Достатній для  подання до нотаріальної контори про прийняття спадщини ( ст. 1272),  у разі відсутності спадкоємців за рішенням суду спадщина може бути визнана відумерлою ( ст.. 1277). Відповідно до ст.. 1296  цієї Книги, спадкоємець, який прийняв спадщину може оформити свідоцтво про право на спадщину.                                                                                       Відповідно до ст.. 1297 цієї Книги, спадкоємець, який прийняв спадщину у складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутися до нотаріуса а не до суду за видачею свідоцтва про право на спадщину на нерухоме., згідно ст. 1300 цієї Книги на вимогу спадкоємця, за рішенням суду можуть бути внесені зміни до свідоцтва про право на спадщину, відповідно до ст.. 1301 за рішенням суду може бути визнано свідоцтво про право на спадкування недійсним. Відповідно до ст.. 1308 цієї Книги   судом може бути розірваний спадковий договір.    

 

Згідно роз’яснень у ст. 23  Постанови № 7  Пленуму Верховного суду України  від 30.05.2008 року  « Про судову практику у справах про спадкування»,  вимоги про  визнання права  власності в порядку спадкування  судовому розгляду  не підлягають, оскільки вирішення таких питань відноситься до компетенції  органів  нотаріату, якими  у разі наявності   після смерті спадкодавця – спадкового майна, у складі якого є нерухоме майно, зареєстрована органами, які здійснюють державну реєстрацію  нерухомого майна ( ст.. 182 Цивільного Кодексу України)   на час смерті – видається свідоцтво про право спадкування на  таке майно спадкодавця за законом чи  за заповітом.  

 

При таких обставинах у відкритті провадження  по заяві  ОСОБА_1, , про визнання права власності в порядку спадкування за законом  на нерухоме майно  слідує відмовити, оскільки  вирішення питання про видачу свідоцтва про право на спадкування на спадщину, яка відкрилась на час смерті спадкодавця у складі якого є нерухоме майно, віднесено не компетенції суду а до компетенції органів нотаріату.  

Керуючись ст.ст. 122 ЦПК України,  

УХВАЛИВ:  

Відмовити  у відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ОСОБА_4   встановлення факту володіння та про визнання права власності в порядку спадкування  за законом на будинок з надвірними побудовами  , та  повернути  позивачу  позовну заяву разом з додатками.            

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області  через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня її оголошення, а у разі якщо  ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.  

Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація