УКРАЇНА
Справа №2о-183/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2010 року Царичанський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Тарабана Є.О.
при секретарі - Кузнецовій Г.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Царичанка Дніпропетровської області цивільну справу за заявою
ОСОБА_1, заінтересовані особи ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, про встановлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду із даною заявою, посилаючись на наступні обставини:
- ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її чоловік ОСОБА_5, після смерті якої відкрилася спадщина;
- за свого життя чоловік заповіту не складав, тому вона та діти спадкодавця ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (заінтересовані особи в даній справі) є спадкоємцями першої черги за законом;
- у встановлений законом строк заявник звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини та видачу їй свідоцтва про право на спадщину за законом; однак, їй було відмовлено в цьому в зв’язку із невстановленням родинних відносин між спадкодавцем та ОСОБА_6 (його батьком), який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, так як у свідоцтві про народження ОСОБА_5 по батькові його батька вказано «ОСОБА_6» замість «ОСОБА_6».
Позасудовим шляхом встановити факт родинних відносин неможливо, тому вона звернулася із даною заявою до суду.
У судове засідання заявник не з’явилася, надіславши заяву, в якій, посилаючись на свою хворобу, просила справу розглянути у її відсутність, заявлені вимоги підтримала у повному обсязі.
Заінтересовані особи в судове засідання також не з’явилися, також надіславши заяви з проханням дану справу розглянути без їх участі, проти задоволення заявлених вимог не заперечують.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 60 ЦПК України доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
В судовому засіданні достовірно встановлено, і це не викликає сумнівів, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 перебували в зареєстрованому шлюбі, який було розірвано 23 серпня 1972 року. Від вказаного шлюбу у них ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_5, який 22 жовтня 1983 року вступив у зареєстрований шлюб із заявницею в даній справі. Від даного шлюбу у них народилося двоє дітей: син ОСОБА_3 та донька ОСОБА_2 (заінтересовані особи в даній справі). Сам ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2. ОСОБА_4 (також заінтересована особа в даній справі) є рідною сестрою померлого ОСОБА_5 та донькою померлого ОСОБА_6
При вчиненні актового запису про народження ОСОБА_5 помилково було вказано батьком «ОСОБА_6» замість «ОСОБА_6».
За викладених обставин суд приходить до висновку про те, що заява підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 208, 209, 213-215, 218, 256, 259 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, про встановлення факту родинних відносин задовольнити.
Встановити той факт, що ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, дійсно являється рідним сином ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі до районного суду апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні у судовому засіданні – в той же строк з дня отримання ними копії рішення.
Головуючий: Є.О. Тарабан