Судове рішення #12925127

Справа № 2-11/2010 р.

  У Х В А Л А  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

       28 грудня 2010 року                                    смт. Межова

      Межівський районний суд Дніпропетровської області в складі: головуючої судді Літвінової Л.Ф., при секретарі Чупіковій В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Межова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл майна,

  ВСТАНОВИВ:  

      14 листопада 2008 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 про розподіл майна.

     В обґрунтування позову остання зазначила, що 09 січня 1999 року уклала шлюб з відповідачем. Реєстрація шлюбу проводилась виконкомом Новопавлівської сільської ради Межівського району Дніпропетровської області, про що зроблено актовий запис № 1. Проживали разом до квітня 2006 року.

     Від шлюбу мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

     У зв’язку з тим, що їхні відносини з відповідачем остаточно погіршились і вони не могли більше проживати разом, 19 травня 2008 року рішенням суду шлюб було розірвано.

     За час шлюбу спільними зусиллями та за спільні кошти придбали й мають на праві спільної сумісної власності житлове домоволодіння, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 вартість якого становила 4800 грн.

     По договору купівлі-продажу зазначеного житлового домоволодіння, покупцем є відповідач.

     На час звернення до суду згідно довідки № 476 від 12.08.2008 року, виданої виконавчим комітетом Новопавлівської сільської ради, в зв’язку з інвентаризацією будинків в с. Новопавлівка будинок 43 вул. Комунарівської змінився на будинок 47.

     Вони не можуть домовитися про поділ майна в добровільному порядку.

     Згідно ч.2 ст. 60 СК України та ч.3 ст. 368 ЦК України кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

     Таким чином, житлове домоволодіння, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 є їхньою спільною сумісною власністю.

     Відповідно до ч.1 ст. 70 СК України та ч.2 ст. 370 ЦК України у разі виділення частки з майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, отже вона має право на половину спірного майна як дружина.

     На сьогоднішній день вона разом з їхньою дитиною вимушена фактично мешкати в будинку зі своїми батьками, братом та бабусею за адресою: с. Новопавлівка вул. Кам’яна, 5. Іншого житла, крім спірного житлового будинку, у неї немає.

     Шлюбний договір вони не укладали.

     Позивачка просить суд поділити в рівних частках майно, що є їхньою спільною сумісною власністю, визнати за нею право власності на ? частину житлового будинку і за ОСОБА_2 право на ? частину житлового будинку, стягнути з відповідача на її користь судові витрати по справі.

     В судовому засіданні сторони уклали мирову угоду та вирішили наступне:

     1. Позивачка ОСОБА_1 відмовляється від своєї частки у спільному майні подружжя, а саме: ? частини житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1

     2. Право власності на ? частину житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 переходить від позивачки ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 в момент набрання законної сили ухвали суду про визнання цієї мирової угоди.

     3. Відповідач ОСОБА_2 під час підписання мирової угоди сплачує позивачці ОСОБА_1 в якості компенсації за ? частину вартості житлового домоволодіння 13 000 гривень та відмовляється від зустрічного позову.

     4. Визнати право власності на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 в порядку розподілу спільного майна подружжя за ОСОБА_2

     5. Позивачка ОСОБА_1 у строк до 14 січня 2011 року самостійно знімається з реєстрації за вказаною адресою.

     6. При виконанні сторонами вказаних дій, цієї заяви про мирову угоду, сторони зобов’язуються у подальшому не мати один до одного ніяких претензій.

     7. Ця заява про укладення мирової угоди після її підписання сторонами й затвердження судом є обов’язковою для сторін і має силу рішення суду.

     8. При невиконанні однією із сторін цієї угоди і взятих на себе зобов’язань інша сторона має право звернутись до суду за відшкодуванням завданої матеріальної і моральної шкоди, і ставлення питання про виконання цієї мирової угоди.

     На цих умовах сторони просять суд закрити провадження у справі.

     Умови мирової угоди підписані сторонами. Останнім роз”яснено наслідки затвердження мирової угоди і закриття провадження в справі, передбачені ст. 206 ЦПК України.

     Враховуючи те, що мирова угода укладена сторонами, не протирічить закону, вчинена в інтересах обох сторін, виконанням ними умов мирової угоди не порушено інтересів інших осіб та керуючись ст. 175 ЦПК  п. 4 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд, -

                                УХВАЛИВ:  

      Затвердити мирову угоду, укладену ОСОБА_1 та ОСОБА_2, за якою:

     1. Позивачка ОСОБА_1 відмовляється від своєї частки у спільному майні подружжя, а саме: ? частини житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1

     2. Право власності на ? частину житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 переходить від позивачки ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 в момент набрання законної сили ухвали суду про визнання даної мирової угоди.

     3. Відповідач ОСОБА_2 під час підписання мирової угоди сплачує позивачці ОСОБА_1 в якості компенсації за ? частину вартості житлового домоволодіння 13 000 гривень та відмовляється від зустрічного позову.

     4. Визнати право власності на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 в порядку розподілу спільного майна подружжя за ОСОБА_2.

     5. Позивачка ОСОБА_1 у строк до 14 січня 2011 року самостійно знімається з реєстрації за вказаною адресою.

     6. При виконанні сторонами вказаних дій сторони зобов’язуються у подальшому не мати один до одного ніяких претензій.

     7. Заява про укладення мирової угоди після її підписання сторонами й затвердження судом є обов’язковою для сторін і має силу рішення суду.

     8. При невиконанні однією із сторін цієї угоди і взятих на себе зобов’язань інша сторона має право звернутись до суду за відшкодуванням завданої матеріальної і моральної шкоди, і ставлення питання про виконання даної мирової угоди.

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл майна закрити.

     Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

                    Суддя                                                   Л.Ф. Літвінова

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація