0555 Справа № 2-А-3250/2010
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 грудня 2010 року м. Ясинувата
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючий суддя Бичков П.Ю.,
при секретарі Парпула Н.Ф.,
розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконкому Ясинуватської міської ради Донецької області, третя особа ОКП „Донецьктеплокомуненерго” в особі ВО „Ясинувататепломережа”, про визнання відмови виконкому Ясинуватської міської ради незаконною та зобов’язання надати дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення, -
В С Т А Н О В И В:
23 листопада 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Ясинуватського міськрайонного суду з адміністративним позовом до виконкому Ясинуватської міської ради Донецької області, третя особа ОКП „Донецьктеплокомуненерго” в особі ВО „Ясинувататепломережа”, в якому просив визнати відмову виконкому у відключенні від мереж централізованого опалення квартири за адресою: АДРЕСА_1 - незаконною, зобов’язати виконком надати йому дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення квартири для встановлення індивідуального опалення.
З позовної заяви вбачається, що позивач є власником квартири за адресою: АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу квартири, квартира розташована на 2-му поверсі 3-х поверхового будинку.
У жовтні 2010 року позивач звернувся до виконкому Ясинуватської міської ради з заявою про відключення від мереж централізованого опалення квартири для встановлення індивідуального опалення у зв’язку з тим, що в квартирі відсутня мережа гарячого водопостачання, а опалення в холодний період не забезпечує тепло в квартирі. Однак на свою заяву отримав відмову.
Вважає, що відповідачем порушено її право приватної власності, користуватися та розпоряджатися своєю власністю на свій розсуд.
В судовому засіданні позивач участі не брав, однак на адресу суду подав заяву про розгляд справи за його відсутністю, на позовних вимогах наполягав та просив задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідач ЯМР Акулов Ю.О., який діє на підставі довіреності в судовому засіданні участі не приймав про час і місце повідомлений належним чином, причини неявки до суду не відомі, однак від нього надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутністю, заперечував проти задоволення позовних вимог.
Представник третьої особи ОКП „Донецьктеплокомуненерго” в особі ВО „Ясинувататепломережа” Буцик Р.А., який діє на підставі довіреності, в судовому засіданні участі не приймав про час і місце повідомлений належним чином, причини неявки до суду не відомі, однак на адресу суду надійшла заява від представника третьої особи про розгляд справи за їх відсутності.
З огляду на приписи ч. 4 ст. 128 КАС України щодо наслідків неприбуття у судове засідання відповідача – суб’єкта владних повноважень суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Вивчивши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, суд установив наступне.
Слід зазначити, що згідно ст. 8 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема, людина, її права і свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача.
Судом було встановлено, що позивачу на праві приватної власності згідно договору купівлі-продажу квартири належить квартира за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватись і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної і творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Стаття 22 Конституції України зазначає, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно з ч. 1, 2, 6 ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Держава не втручається у здійснення власником права власності.
Відповідно до п. 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМ України № 630 від 21 липня 2005 року зі змінами від 31 жовтня 2007 року споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Згідно п. п. 24, 25, 26 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 „Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг і централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення” із змінами та доповненнями, споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України „Про теплопостачання” схемою теплопостачання, за умови забезпечення безпартійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання у суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціювання, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
На виконання п. 25 вищевказаної постанови КМУ Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України був виданий Наказ № 4 від 22 листопада 2005 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 року за № 1478/11758. В зазначений наказ були внесені зміни згідно з наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства №169 від 6 листопада 2007 року і його назва викладена в такій редакції: „Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання”.
Відповідно до п. 2.1 зазначеного порядку для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник повинен звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення зазначаються причини відключення.
Позивачі звернулись до Виконавчого комітету Ясинуватської міської ради Донецької області з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів і від мереж центрального опалення та установку індивідуального опалення. Відповідно до відповіді № 02-10-2026-3 від 7 жовтня 2010 року їм було відмовлено у надані дозволу на відключення від мереж центрального опалення та установку газового індивідуального опалення на підставі пункту 2.2.3 „Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого опалення”.
Відповідно до п. 2.2.3 „Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого опалення”, якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку.
Таким чином, відповідно до п. 2.2.3 Порядку комісія має право не розглядати заяву якщо заявником є власник окремого приміщення. Прийняття рішення про відмову в наданні дозволу на підставі зазначеного пункту є неправомірним.
Відповідно до ст. 24 Закону України „Про теплопостачання” від 2 червня 2005 року споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами, при вирішенні даного спору застосуванню підлягають норми статті 24 Закону України „Про теплопостачання”.
Суд не приймає до уваги посилання відповідача на зміни внесені в Порядок в редакції Наказу Міністерства з питань жит комгоспу від 6 листопада 2007 року № 169 „Про затвердження змін до Наказу Міністерства будівництва, архітектури та жит комгоспу України від 22 листопада 2005 року № 4”, оскільки він порушує право власників на вільне та незалежне від будь-кого користування та розпорядження належним майном, та дає право на відключення від мереж централізованого опалення інших співвласників багатоквартирного будинку.
Крім того, ні відповідачем, ні третьою особою суду не надано доказів того, що відключення квартири позивача від мереж централізованого опалення негативно вплине на опалення інших квартир або задасть якоїсь шкоди власникам інших квартир. Відсутність такого негативного впливу також підтверджується доказами наданими позивачем.
Отже, суд вважає за необхідне визнати відмову відповідача у відключенні від мереж централізованого опалення квартири незаконною та зобов’язати його надати дозвіл позивачам на відключення її квартири від мереж централізованого опалення для встановлення індивідуального опалення.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 22, 41 Конституції України, ст. 24 Закону України „Про теплопостачання”, ч. 2 ст. 383, 319 Цивільного кодексу України, Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджений наказом від 22 листопада 2005 року, постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 „Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг і централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення”, статтями 8-11, 69, 72, 86, 158-163, 167, 185, 186, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до виконкому Ясинуватської міської ради Донецької області, третя особа ОКП „Донецьктеплокомуненерго” в особі ВО „Ясинувататепломережа”, про визнання відмови виконкому Ясинуватської міської ради незаконною та зобов’язання надати дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення – задовольнити повністю.
Визнати незаконною відмову виконавчого комітету Ясинуватської міської ради ОСОБА_1 у відключенні від мереж централізованого опалення квартири АДРЕСА_1
Зобов’язати виконавчий комітет Ясинуватської міської ради надати ОСОБА_1 дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення квартири за адресою: АДРЕСА_1, для встановлення індивідуального опалення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови або протягом десяти днів з дня отримання даної постанови.
Суддя П.Ю. Бичков
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-3250/10
- Суд: Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
- Суддя: Бичков Павло Юрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.09.2015
- Дата етапу: 08.09.2015