Судове рішення #12923929

0555                                                                                                                                  Справа № 2-4126/2010  

      Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

20 грудня 2010 року                                       м. Ясинувата  

  Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:      

головуючий суддя         Бичков П.Ю.,      

при секретарі                                               Парпула Н.Ф.,  

за участю представника позивача             ОСОБА_1,                                                                                

розглянувши в відкритому судовому засіданні в приміщенні Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до територіальної громади в особі виконкому Спартаківської сільської ради Ясинуватського району Донецької області про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, -  

 

В С Т А Н О В И В:  

14 грудня 2   010 року позивачка ОСОБА_2 звернулася до Ясинуватського міськрайонного суду донецької області із позовною заявою до   територіальної громади в особі виконкому Спартаківської сільської ради Ясинуватського району Донецької області про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно   ,  мотивуючи свої вимоги тим, що на відведеній в установленому порядку земельній ділянці він без відповідного проекту перебудувала житловий будинок з господарськими спорудами, якими немає можливості згідно до закону розпоряджатися.  

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1, який діє на підставі довіреності, підтримав заявлені позовні вимоги, на обгрунтування яких послався на обставини викладені в позовній заяві, зазначивши, що відповідно до договору купівлі-продажу від 15 листопада 2004 року ОСОБА_2 купила будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 на земельній ділянці та складалося з будинку та господарських будівель. У 2004 році ОСОБА_2 реконструкцію будинку та господарських будівель. Однак у встановленому законом порядку право власності на нерухоме майно не оформила Відсутність судового рішення про визнання за нею права власності на об’єкти самочинного будівництва створюють перешкоди для прийняття компетентним органом виконавчої влади в експлуатацію домоволодіння та вона позбавлена можливості розпоряджатися цим майном на власний розсуд. З цього часу вона постійно користується даними будівлями. Посилаючись на зазначені обставини просить суд визнати за ОСОБА_2 право власності на самочинно збудоване нерухоме майно.  

Представник територіальної громади в особі Спартаківської сільської ради Ясинуватського району Донецької області участі в судовому засіданні не приймав, про дату і час розгляду справи були сповіщені належним чином, однак від них надійшла заява в котрій позовну заяву визнали, просили справу розглянути за їх відсутністю.  

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи і дослідивши надані докази, суд в межах заявлених позовних вимог ( ст. 11 ЦПК України ) установив наступне.  

Згідно договору купівлі-продажу вій 15 листопада 2004 року, посвідченого приватним нотаріусом Ясинуватського районного нотаріального округу, ОСОБА_2 є власником домоволодіння, що складається з будинків під літерами „А-1” жилою площею 37,8 кв. м., загальною площею 83,6 кв. м.; господарські будівлі та споруди літ.: літня кухня шлакоблочна „Б”, убиральні цегляна „Г”, льох цегляний „пд”, паркани дерев’яні №1, ворота залізні №2, які знаходяться на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1  

Відповідно довідки Спартаківської сільської ради Ясинуватського району  № 03-12-390 від 2 грудня 2010 року ОСОБА_2 використовував земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1, за цільовим призначенням.  

Відповідно до ст. 376 Цивільного кодексу України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне  

Враховуючи викладене, на підставі положень ст. 376 ЦК України у суду є підстави вважати жилий будинок самочинною спорудою.  

Судом встановлено, що реко6нструкція ОСОБА_2 старого будинку провадилася у межах земельної ділянки, яка була зазначена у договорі купівлі-продажу будинку та була виділена під будівництво житлового будинку.  

Відповідно до Експертно-технічного висновку, складеного „Судово будівничо-експертним центром” Донецького філіалу державного підприємства зазначено, що в результаті натурного обстеження приватної будівлі та господарських будівель, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 прийшли до наступного висновку: несучі та огороджувальні конструктивні елементи будівлі та господарських споруд  мають добрий технічний стан. Будівля та  господарські споруди побудовані із дотриманням державним стандартів, діючих будівельних норм та правил. Будівля та господарські споруди, що виступають об’єктом обстеження можуть використовуватися за цільовим призначенням.  

Житловим будинком, як визначено положеннями ст. 380 ЦК України, є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно - правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання.  

Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.  

Згідно ст. 41 Конституції України від 28 червня 1996 року право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.  

Відповідно до п. 1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.  

Відповідно до ст. 375 ЦК України власник земельної ділянки набуває право власності на збудовані на ній будови, споруди чи інше нерухоме майно.  

Відповідно до ст. 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.  

Проаналізувавши встановлені конкретні обставини по справі, дані зазначених судово-експертного висновку і технічного паспорту комунального підприємства - бюро технічної інвентаризації, суд дійшов висновку, що самочинна забудова об’єкта нерухомого майна – житловий будинок позначений на плані під літерою А-2 з належними до нього господарськими будівлями та спорудами: погріб з шийкою – Ж; мансарда житлова – мс; літня кухня – Д; гараж – В; сарай – Е, які розташовані на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 здійснені ОСОБА_2 в межах належним чином відведеної компетентним органом виконавчої влади для мети будівництва земельної ділянки, при споруджені ним не було допущено істотних порушень будівельних норм і правил. В результаті самочинного будівництва позивачем не порушені законні права інших осіб та суспільні інтереси.  

За таких обставин суд визнає, що вимоги ОСОБА_2 про визнання за нею право власності на самочинно збудоване нерухоме майно, є обґрунтованими і підлягають задоволенню.  

Позивач не вимагав компенсації за понесені судові витрати, пов’язані із зверненням до суду і розглядом цивільної справи.  

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 57, 58, 59, 209, 212, 214-215, 217, 218 Цивільно процесуального кодексу України, ст. 41 Конституції України, ст.ст. 328, 316, 334, 375, 376, 392 Цивільного кодексу України, суд, -  

  В И Р І Ш И В :  

Позовну заяву ОСОБА_2 до   територіальної громади в особі виконкому Спартаківської сільської ради Ясинуватського району Донецької області про визнання права власності на самовільно збудоване нерухоме майно - з   адовольнити повністю.  

Визнати за ОСОБА_2 право власності на об’єкти самочинного будівництва, а саме житловий будинок позначений на плані під літерою А-2, з належними до нього господарськими будівлями та спорудами: погріб з шийкою – Ж; мансарда житлова – мс; літня кухня – Д; гараж – В; сарай – Е, які розташовані на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1  

Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом десяти днів з дня отримання копії даного рішення.  

  Суддя:           П.Ю. Бичков  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація