Справа № 2а-2736/2010
УХВАЛА
Іменем України
«13» грудня 2010 року Бердянський міськрайонний суд
Запорізької області
у складі головуючого-судці: Пахоменко О.Г.
при секретарі: Димовій Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бердянськ справу за адміністративним позовом Червонопільського сільського голови ОСОБА_2 до державного інспектора з охорони навколишнього середовища Запорізької області Гвоздєва Григорія Олександровича, про визнання незаконною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулась до суду з вищезазначеним позовом, в якому просить визнати незаконною та скасувати винесену відносно неї постанову державного інспектора з охорони навколишнього середовища Запорізької області Гвоздєва Г.О. № 003586 від 03.03.2010р. про накладення на неї, ОСОБА_2 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи, або про розгляд справи у його відсутність не направив.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до п. З ч. 1 ст. 288 КУпАП постанова у справі про адміністративне
правопорушення може бути оскаржена до вищестоящого органу (вищестоящому посадовій
особі) або до районного суду. Згідно ст. 289 КУпАП скарга на постанову у справі про
адміністративні правопорушення може бути подана протягом десяти днів з дня винесення
постанови.
Судом встановлено, що позивач оскаржує рішення державного інспектора з охорони навколишнього середовища Запорізької області Гвоздєва Г.О. за відсутність у Червонопільської сільської ради дозволу на розміщення відходів на сільському полігоні ТБО, по складанню протоколу про адміністративне правопорушення від 03.03.2010р. та просить скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення від 03.03.2010р. Законом встановлений десятиденний строк для звернення з даним адміністративним позовом до суду. Копію оскаржуваної постанови ОСОБА_2 отримала 03.03.2010р., про що розписалась у цій постанові та не заперечувала проти даної обставини, до суду з цим адміністративним позовом звернулась лише 02.04.2010р., посилаючись на юридичну необізнаність.
Суд вважає зазначені позивачем причини пропуску строку звернення до суду неповажними. Клопотання про поновлення вказаних строків, а також щодо залучення доказів про поважність причин неможливості звернення до суду з цим позовом не заявлено. Про труднощі отримання доказів та про витребування таких доказів судом позивачем також не заявлено.
Враховуючи викладене, суд вважає можливим адміністративний позов залишити без розгляду на підставі ч. 1 ст. 100 КАС України.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 155 ч.2, 158 ч.2, 159, 160, 165, 167, 171-2 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Червонопільського сільського голови ОСОБА_2 до державного інспектора з охорони навколишнього середовища Запорізької області Гвоздєва Григорія Олександровича, про визнання незаконною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, залишити без розгляду.
Рішення суду є остаточним та оскарженню не підлягає.
Суддя: О.Г. Пахоменко