Справа № 2а-12671
2010р.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2010 року м. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Пахоменко О.Г., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Бердянської міської ради Запорізької області, треті особи без самостійних вимог на боці відповідача – ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Затишний дворик”, про визнання незаконними та скасування в частині рішення Бердянської міської ради Запорізької області від 25.02.2010р., -
ВСТАНОВИВ :
Відповідно до штампу канцелярії Бердянського міськрайонного суду Запорізької області, вхідний № 68508 від 23.12.2010р., а також згідно штампу на поштовому конверті „Кур’єрська доставка”, 23.12.2010р. позивач звернувся до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить визнати незаконними та скасувати підпункти 8.1, 8.2, 9.1, 9.2, 9.3, 9.4 рішення № 6 Бердянської міської ради Запорізької області сімдесят дев’ятої сесії V скликання від 25.02.2010р.
Адміністративний позов ОСОБА_1 необхідно залишити без розгляду з наступних підстав.
Так, Законом України № 2453-VІ від 07.07.2010р., який набрав чинності з 30.07.2001р., внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України).
Відповідно до частини першої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другою цієї статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк , який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Крім того, законодавцем змінено приписи щодо правових наслідків пропуску строку звернення до суду. Чинними положеннями частини першої статті 100 КАС передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Внесеними змінами до статті 106 КАС України передбачені вимоги до позовної заяви, яка подається до адміністративного суду, в тому числі, відповідно до п.5 ч.1 цієї ж статті передбачений обов’язок позивача зазначення у разі необхідності заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду, і з якою ОСОБА_1 до суду не звернувся, про поважність причин пропуску цього строку не зазначив.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, в тому числі, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Частиною 2 цієї ж статті закріплено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
У частині 5 ст. 107 КАС України передбачено, що про залишення позовної заяви без розгляду суд постановляє ухвалу.
Крім того, Вищий адміністративний суд України в своєму листі № 1425/11/13-10 від 13.10.2010р. зазначив, що під час вирішення питання про відкриття провадження у справі місцевим адміністративним судам необхідно перевіряти додержання строку звернення до суду. У разі пропуску такого строку та визнання вказаних особою причин пропуску строку неповажними місцевий адміністративний суд повинен залишити адміністративний позов без розгляду.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 106, 107, 158-160, 185 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Бердянської міської ради Запорізької області, треті особи без самостійних вимог на боці відповідача – ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Затишний дворик”, про визнання незаконними та скасування в частині рішення Бердянської міської ради Запорізької області від 25.02.2010р., залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Бердянський міськрайонний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Суддя: О.Г. Пахоменко