3-8152 \10\09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.12.2010 р. м. Харків
Суддя Київського районного суду м. Харкова Ніколаєнко І.В., при секретарі Конюшенко Т.І., за участю прокурора Омельченко І.І., за участю адвоката ОСОБА_1 розглянувши справу, що надійшла з Харківської митниці , 592 \80700/10 про порушення митних правил у відношенні гр-на України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює приватним підприємцем, мешкає за адресою м.Харків, АДРЕСА_1
по ст. 353 МК
ВСТАНОВИВ :
17.11.2010 р. о 13 год 05 хв, під час здійснення спеціальних заходів, спрямованих на виявлення припинення правопорушень на проспекті Перемоги у м.Харкова, співробітниками УДАІ ГУ МВСУ в Харківській області був зупинений мотоцикл марки „KAWASAKI” рама № НОМЕР_1, без державних номерних знаків, під керуванням гр.-на України ОСОБА_2, який не надав документів на право керування вказаним транспортним засобом. Проведеною перевіркою було встановлено, що згідно з інформацією електронної бази даних Держмитслужби України факти ввезення на митну територію України мотоциклу „KAWASAKI” рама № НОМЕР_1 відсутні.
У судовому засідання ОСОБА_2, пояснив, суду, що придбав цей мотоцикл у незнайомого йому чоловіка без документів на ринку ТЦ „Барабашова” у м.Харкові, рухався на мотоциклі до таможні, однак був затриманий робітниками ДАІ.
Прокурор у судовому засіданні, та представник митниці, вважає, що ОСОБА_2, підлягає адміністративної відповідальності по ст. 353 МК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає , що діях ОСОБА_2 маються ознаки правопорушення, передбачені ст.353 МК України.
Факт правопорушення підтверджений матеріалами справи: протоколом про порушення митних правил, службовою запискою інспектора митниці, актом про проведення митного огляду транспортного засобу, листом Держмитслужби України від 30.11.2010 р. №20\07825 –ЕП, листом відділу Укрбюро Інтерполу в Харківській області Національного Центрального Бюро МОКП Інтерпол в України від 17.11.2010 № 4\Х4\10\1178 відповідно якого встановлено, мотоцикл був викрадений 26.09.2008 р. в Італії з номерним знаком „НОМЕР_2”.
При визначенні міри покарання суд враховує ступінь суспільної небезпеки зробленого правопорушення, конкретні обставини справи.
Суд вважає за можливе застосувати міру покарання - конфіскацію предмету порушення митних правил товарів мотоцикл марки „KAWASAKI” рама № НОМЕР_1.
Відповідно до порядку проведення розрахунків сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування, затвердженого наказом Державної митної служби України № 552 від 15.06.2009 року, плата за зберігання товарів та транспортних засобів, вилучених за справою про порушення митних правил, справляється з одинадцятого дня з дня набрання законної сили судовим рішенням. А тому посилання митного органу на ч. 3 ст. 385 Митного Кодексу про стягнення з ОСОБА_2, витрат щодо зберігання товарів до набрання поставною чинності є безпідставними.
Керуючись ст.ст. 279, 283 КоАП України, ст. 353 МК України, -
ПОСТАНОВИВ;
ОСОБА_2 визнати винним в порушенні митних правил , передбачених ст. 353 МК України і застосувати конфіскацію на користь держави предмети порушення митних правил; мотоцикл марки „KAWASAKI” рама № НОМЕР_1, вартість 30000 грн. , які знаходяться на складі Харківської обласної митниці.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківській області у 10 денний строк з моменту проголошення.
Строк пред’явлення постанови для виконання складає три місяці та набирає чинності негайно.
Суддя