3-8150 \10\09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.12.2010 р. м. Харків
Суддя Київського районного суду м. Харкова Ніколаєнко І.В., при секретарі Конюшенко Т.І., за участю прокурора Омельченко И.И. розглянувши справу, що надійшла з Харківської митниці, 568\80700/10 про порушення митних правил у відношенні гр-на Туреччини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає Туреччина. М. Мумурджек, АДРЕСА_1, працює менеджером ТОВ „Текстиль Маркет”
по ст. 340 МК
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 12.11.2010 р. о 12.30 в залі приліт під час проведення митного контролю пасажирів, що прибули в Україну з Туреччини літаком авіарейсу № 750 „Стамбул-Харків” у пасажира цього літака гр.-на Туреччини ОСОБА_1, який обрав спрощений порядок проходження митного контролю „зелений коридор”, тобто своїми діями заявив митному органу України про відсутність у нього а також, у його ручній поклажі та багажі предметів, що підлягають обов’язковому письмову декларуванню.
Однак при подальшому митного догляді його багажа з застосуванням рентген-приладу «Рапіскан» у його сумочці синього кольору було виявлено два пернсі, виготовленні з металу жовтого кольору, про наявність яких гр.-н ОСОБА_1 не заявив митному органу за встановленою формою у поярку , визначеному вимогами ст.. 81 МК України та Постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 р. №748.
У судове засідання ОСОБА_1 не з’явився. Про розгляд справи був повідомлен належним чином.
Прокурор у судовому засіданні вважає, що ОСОБА_1 підлягає адміністративної відповідальності по ст. 340 МК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає , що діях ОСОБА_1 маються ознаки правопорушення, передбачені ст.340 МК України.
Факт правопорушення підтверджений матеріалами справи: протоколом про порушення митних правил, службовою запискою інспектора митниці, актом про проведення митного огляду товарів, поясненням гр.-на ОСОБА_1
Відповідно до порядку проведення розрахунків сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування, затвердженого наказом Державної митної служби України № 552 від 15.06.2009 року, плата за зберігання товарів та транспортних засобів, вилучених за справою про порушення митних правил, справляється з одинадцятого дня з дня набрання законної сили судовим рішенням. А тому посилання митного органу на ч. 3 ст. 385 Митного Кодексу про стягнення ОСОБА_1, витрат щодо зберігання товарів до набрання поставною чинності є безпідставними.
При визначенні міри покарання суд враховує ступінь суспільної небезпеки зробленого правопорушення, конкретні обставини справи.
Суд вважає за можливе застосувати міру покарання - конфіскацію.
Керуючись ст.ст. 279, 283 КоАП України, ст. 340 МК України, -
ПОСТАНОВИВ;
ОСОБА_1 визнати винним в порушенні митних правил , передбачених ст. 340 МК України і застосувати конфіскацію на користь держави, предметів порушення митних правил; - два персні виготовлені із золота, загальною вартістю 11881, 05 грн, що зберігаються у Харківської обласній митниці.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківській області , шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення апеляційної скарги.
Постанова виготовлена у нарадчій кімнаті , є оригіналом.
Строк пред’явлення постанови для виконання складає три роки та набирає чинності негайно.
Суддя