Судове рішення #12921106

Справа №3-7917/10/17  

 

ПОСТАНОВА  

Іменем України  

22 грудня   2010  року Київський районний суд м. Харкова у складі:  

головуючого – судді       Губської Я.В.  

при секретарі         Плотниковій К.І.  

за участю прокурора       Омельченко  І.І.  

розглянувши матеріали справи про порушення митних правил у відношенні  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  громадянки України,  тимчасово не працює,  мешкає за адресою:  м. Харків, АДРЕСА_1  

за  ознаками  правопорушення, передбаченими  ст. 339   МК України ,  

ВСТАНОВИВ   :  

27.10.2010 року  в МАПП «Харків-Аеропорт» в залі «відліт» під час проведення  митного контролю пасажирів, що  вилітали з України літаком авіарейсу № 752 «Харків-Відень»  у пасажира цього літака  ОСОБА_1, яка обрала спрощений порядок проходження митного контролю – «зелений коридор», під час митного  огляду за допомогою  рентгенапарату «Рапискан», в багажу  було виявлено ювелірні вироби, про наявність яких ОСОБА_1.   не заявила  митному органу  за встановленою формою.  Своїми діями  порушила  порядок проходження  митного контролю в зоні спрощеного митного контролю, встановлений наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року № 137.  

За фактом порушення ОСОБА_1    порушення митних правил, передбаченого ст. 339 МК України 27.10.2010  на підставі вимог ст.359, ст. 363, ст.375 МК України було складено протокол про порушення митних правил № 532/80700/10.  

ОСОБА_1     в судове засідання не з’явилася, повідомлена   про день та час слухання справи належним чином, у зв’язку з чим суд розглядає справу у її відсутність.  

Суд,  вислухавши   прокурора, представника митниці,  дослідивши матеріали справи, вважає вину ОСОБА_1        повністю доведеною.  

Згідно вимог ст. 339 МК України  відповідальність за цією нормою закону настає у випадку  порушення встановленого  відповідно до   норм митного законодавства проходження митного контролю в зонах (коридорах)  спрощеного митного контролю, тобто наявність  під час  проведення митного контролю в особи, яка формою проходження митного контролю обрала проходження через  таку зону ( коридор) товарів, заборонених  або обмежених  до переміщення  через митний кордон України, або товарів  у кількості,  що перевищують  неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.  

Розглядаючи  справу,  суд забезпечує своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне дослідження всіх  обставин, передбачених ст.ст. 247, 280 КпАП. Особливу увагу суд звертає на з’ясування в справі таких питань:  чи мале місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить  діяння   склад корупційного правопорушення, передбаченого Законом; чи винна  дана особа у його вчиненні; чи належить вона до суб’єктів даного правопорушення; чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність;  чи заподіяно майнову шкоду;  чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне  правопорушення на розгляд громадської  організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного  вирішення справи.  

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил, 27.10.2010 року  в МАПП «Харків-Аеропорт» в залі «відліт» під час проведення  митного контролю пасажирів, що  вилітали з України літаком авіарейсу № 752 «Харків-Відень»  у пасажира цього літака  ОСОБА_1, яка обрала спрощений порядок проходження митного контролю – «зелений коридор», під час митного  огляду за допомогою  рентгенапарату «Рапискан», в багажу  було виявлено ювелірні вироби, про наявність яких ОСОБА_1.   не заявила  митному органу  за встановленою формою.  Своїми діями  порушила  порядок проходження  митного контролю в зоні спрощеного митного контролю, встановлений наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року № 137.  

Викладене підтверджується матеріалами справи,  а саме: протоколом про адміністративне правопорушення,  поясненнями ОСОБА_1 , яка пояснила, що везла   цінності в подарунок, але не знала, що їх треба декларувати, копією паспорту,  доповідною запискою інспектора.  

Згідно висновку   експертизи   № 15-1580  від 10 листопада  2010 року   представлені на  дослідження вироби   містять дорогоцінний метал - срібло. (а.с.16-17).  

Таким чином, приведеною вище сукупністю доказів, вина ОСОБА_1    повністю доведена в порушенні митних правил, передбачених ст. 339 МК України.  

При  визначенні виду та міри покарання  суд  також враховує  обставини  здійснення   даного правопорушення,  сукупність обставин, які пом’якшують чи обтяжують  відповідальність, передбачені ст.ст. 34,35  КУпАП.  

Враховуючи викладене, суд призначає ОСОБА_1      адміністративне стягнення в межах санкції ст. 339 МК України у вигляді штрафу на користь держави.  

  Керуючись ст. 284 КУпАП, ст.ст. 339,385 МК України, ст.41 Конституції України,  

ПОСТАНОВИВ   :  

ОСОБА_1  визнати винною в порушенні митних правил, передбачених ст. 339 МК України, і піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу  на користь держави в розмірі 850  грн.  

  Вилучені товари -   ювелірні вироби  - 2 пари сережок та кольє , загальною вартістю 2700 грн. (прийняті  за  квитанцією № 30 від 28.10.2010 року), які знаходяться  на Харківській митниці – повернути власникові.  

Постанова може бути  оскаржена до апеляційного суду Харківської області  через Київський районний суд м. Харкова протягом  десяти днів з моменту її винесення.  

Постанова набирає чинності після закінчення  10-денного строку для її  оскарження та може бути пред’явлена  до виконання протягом  трьох років.  

      Суддя -  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація