Судове рішення #12920836

Справа  № 2-а-639/2010                                          

П О С Т А Н О В А  

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ  

 

29 грудня 2010 року                                                                                                      м.Звенигородка  

    Суддя Звенигородського суду Черкаської області Кащук А.М., розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі про визнання незаконними дій та стягнення підвищення до пенсії дитині війни, -  

  в с т а н о в и в:  

 

ОСОБА_1 звернулась 10.12.2010 року до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі, в якому просить визнати неправомірною відмову відповідача нарахувати та виплатити їй, як дитині війни, підвищення до пенсії в розмірі 30%  мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 10.06.2010 року.  

    Від відповідача надійшло заперечення в якому він не визнав позов  повністю, оскільки на законодавчому рівні не визначено: які органи повинні виплачувати підвищення  пенсії дітям війни,  за рахунок яких коштів  і джерел, в якому порядку, яким чином, законодавством України  не визначено поняття «мінімальна пенсія за віком». Законом України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» було внесено зміни до Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Починаючи з 01.01.2008 року всім  пенсіонерам, які мають статус «дитина війни» виплачується надбавка в розмірі 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність  

Згідно ст.ст. 122 ч. 4, 128 ч. 4 Кодексу адміністративного судочинства України судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у справі доказів.  

На підставі ст. 182-3 ч.4 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.  

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги, за якими відкрите скорочене провадження не  підлягають задоволенню  з наступних підстав.  

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, який є чинним, дітям війни пенсії або щомісячне грошове довічне утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Таким чином, враховуючи те, що позивачка є дитиною війни, вона має право на підвищення пенсії в розмірі визначеному ст. 6 Закону України «Про  соціальний захист дітей війни» - на 30% мінімальної пенсії за віком. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дитиною війни є особа, якій на час закінчення  ( 2 вересня 1945р.) Другої світової війни  було менше  18 років .  

  Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_1 та на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни їй було більше 18 років, а тому вона не є дитиною війни  в розумінні  ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».  

  Враховуючи викладене позовні вимоги задоволенню не підлягають.  

На підставі ст.ст. 1, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року з наступними змінами і доповненнями, Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 року, керуючись ст. 6, 10-12, 69-71, 94, 99, 100, 104, 158-163, 167, 183-2  КАС України, суд , -    

п о с т а н о в и в :  

  в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Звенигородському районі, Черкаської області  про  визнання незаконними дій та стягнення підвищення до пенсії дитині війни за період з 10.06.2010 року по 29.12.2010 року  - відмовити .  

Копію постанови суду не пізніше наступного дня з дня її ухвалення направити сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення.  

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку на протязі 10 діб з дня отримання копії постанови до Київського апеляційного адміністративного суду через Звенигородський районний суд, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до апеляційного суду.  

Постанова прийнята у скорочену провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.  

  Суддя    

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація