Судове рішення #12920718

                     

                         

Справа №2-6204/2010 року

                           Р І Ш Е Н Н Я

                                 Іменем України                          

14 грудня 2010 року                                            Лубенський міськрайонний суд

                                           Полтавської області

В складі: головуючого судді – Яценко В.В.

     при секретарі – Білик Т.П.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Лубни цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Войнихівської сільради, треті особи друга Лубенська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

                       В С Т А Н О В И В:  

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до суду про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи свій позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с.Войниха Лубенського району померла ОСОБА_4. Після  її смерті відкрилася спадщина, що складається із земельного паю площею 5, 270 га., що на території Войнхівської сільради. Спадкоємцями першої черги є батько ОСОБА_3, вона дочка ОСОБА_1 та брат ОСОБА_2. Інших спадкоємців не має.  

Своїм заповідальним розпорядженням від ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_4, на випадок своєї смерті заповіла земельну ділянку площею 5, 270 га. їй ОСОБА_1

При зверненні до нотаріальної контори по питанню оформлення спадщини, нотаріусом їй було відмовлено у видачі свідоцтва про прийняття спадщини по причині пропущення встановленого законом шестимісячного строку, який пропустила, в зв»язку з тим, що юридично не обізнана, та вважала постільки є заповіт то не потрібно подавати заяву в нотаріальну контору.  

 Позивачка прохає суд постановити рішення, яким визначити їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_1

 В судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, прохала їх задовольнити.

Представники відповідачів та третіх осіб  в судове засідання не з’явились, надіслали суду заяви з проханням розглянути справу без їх участі, проти задоволення позовних вимог позивача не заперечують.

Суд, заслухавши позивача, перевірив та дослідив матеріали справи, вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с.Войниха Лубенського району померла ОСОБА_4. Після  її смерті відкрилася спадщина, що складається із земельного паю площею 5, 270 га., що на території Войнхівської сільради. Спадкоємцями першої черги є ОСОБА_3, дочка ОСОБА_1, вона ж позивачка,  та ОСОБА_2. Інших спадкоємців не має.  

Згідно заповіту  від ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла ОСОБА_4, на випадок своєї смерті заповіла земельну ділянку площею 5, 270 га. позивачці ОСОБА_1

По причині юридичної необізнаності та невірного розуміння законодавства, позивачка пропустила встановлений законом 6-ти місячний термін звернення з заявою про прийняття спадщини, тому їй було відмовлено нотаріусом у видачі свідоцтва про прийняття спадщини, що підтверджується листом нотаріуса.      

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позивачка пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, і вважає можливим продовжити їй строк для прийняття спадщини до 3-х місяців.

 Керуючись ст.ст.10, 15, 60, 130, 212, 213, 214 ЦПК України, на підставі ст. 1272 ЦК України,  суд,  -

                         В И Р І Ш И В  :

      Позовні вимоги ОСОБА_1  – задовольнити.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року - терміном до 3-х місяців, з моменту вступу рішення в законну силу.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга подана протягом 10 днів після проголошення чи отримання копії.

                  Головуючий                                     В.В.Яценко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація