Справа № 2-а - 672/10
У Х В А Л А
іменем України
“16” листопада 2010 року суддя Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Чумак Т.А., одержавши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Апостолівському районі про визнання незаконною бездіяльності ,
в с т а н о в и л а:
Позивач 15.11.2010 року звернулася до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, посилаючись на те, що вона є дитиною війни і відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Просить визнати незаконною бездіяльність відповідача та зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити їй підвищення до пенсії за період часу з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року та з 01 січня 2009 року по день винесення рішення. Просить поновити строк звернення до суду, який пропустила з поважних причин, оскільки про належні їй виплати вона дізналася в жовтні 2010 року після висвітлення даного питання у засобах масової інформації.
Адміністративний позов підсудний Апостолівському районному суду.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 104-106 КАС України, яку належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження по адміністративній справі, встановлених КАС України, не вбачається, але вбачаються підстави для залишення частини позовних вимог без розгляду.
Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод чи інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно зі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи викладене, на підставі ч.2 ст. 99 КАС України, приходжу до висновку, що позивач, звернувшись до суду з даним позовом 15 листопада 2010 року, пропустила строк для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів за період з 09 липня 2007 року по 14 травня 2010 року без поважних причин, оскільки про порушення своїх прав позивач повинна була дізнатися в липні 2007 року після опублікування у засобах масової інформації рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року, тому не вбачається підстав для поновлення пропущеного строку, а позовна заява підлягає залишенню без розгляду в частині вимог за зазначений період часу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 100, 107, 110, 183-2, 100 КАС України,
у х в а л и л а:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Апостолівському районі про визнання незаконною бездіяльності в частині вимог за період часу з 09 липня 2007 року по 14 травня 2010 року включно залишити без розгляду.
Відкрити скорочене провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Апостолівському районі про визнання незаконною бездіяльності в частині вимог за період часу з 15 травня 2010 року.
Сторонам по справі надіслати копію даної ухвали та інформацію про їхні процесуальні права та обов’язки.
Відповідачу надіслати копію адміністративного позову з копіями доданих до нього документів.
Запропонувати відповідачу подати до канцелярії Апостолівського районного суду письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються, в строк до “07” грудня 2010 року.
Справу розглянути Апостолівському районному суду у складі головуючого - судді Чумак Т.А.
Розгляд справи провести в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, 13 грудня 2010 року.
Ухвала в частині залишення позовних вимог без розгляду може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Апостолівський районний суд протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Апостолівського районного суду
Дніпропетровської області Чумак Т.А.