Справа № 1-181
2007 рік
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2007 року м. Деражня
Деражнянський районний суд Хмельницької області в складі:
Головуючого-судді Дідика М.В.
при секретарі Шушкевич Л.М.
з участю прокурора Кисіля В.М.
адвоката ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Деражня справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця с. Гатна та жителя с. Копачівка Деражнянського району Хмельницької області, українця, громадянина України, з освітою неповною середньою, працюючого різноробочим СТОВ ім. Шевченка с. Копачівка , не одруженого, раніше не судимого, -
за ст. 122 ч. 1 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
26 серпня 2007 року біля 23 години ОСОБА_1. перебуваючи в господарстві ОСОБА_3. в с. АДРЕСА_1, Деражнянського району, під час сварки з ОСОБА_4., умисно, з мотиву ревнощів наніс йому удари руками в область голови, внаслідок чого останньому були заподіяні середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Підсудний ОСОБА_1. винним себе визнав повністю і пояснив, що 26 серпня 2007 року біля 23 години разом з ОСОБА_5. прийшов в будинок до ОСОБА_3в с. Копачівка. На веранді побачив, що ОСОБА_3лежить на ліжку з ОСОБА_4, який побачивши їх, піднявся і вийшов з хати. Він направився за ОСОБА_4. Оскільки вважав ОСОБА_3своєю жінкою і хотів з нею жити, приревнував до ОСОБА_4і вирішив його побити. За хатою наніс йому де-кілька ударів в область голови, від який той впав. Пізніше взнав, що зламав йому щелепу. У вчиненому розкаюється.
Крім повного визнання вини, винність підсудного підтверджується зібраними по справі та дослідженими в ході судового розгляду доказами.
Потерпілий ОСОБА_4, допитаний в судовому засіданні, підтвердив покази підсудного. Стверджує, що 26.08.2007 року був біля 23 години в будинку ОСОБА_3. В присутності ОСОБА_1її поцілував. Той приревнував його і побив. Зламав щелепу. Просить підсудного суворо не карати.
Покази підсудного та потерпілого в судовому засіданні підтвердили свідки ОСОБА_5. та ОСОБА_3.
Під час відтворення обстановки та обставин події, як видно з протоколу, підсудний детально показав про обставини побиття потерпілого ( а.с. 18).
Як видно з висновку судово-медичної експертизи у ОСОБА_4Л.З. виявлено тілесні ушкодження у вигляді обширних гематом обличчя та відкритого травматичного перелому нижньої щелепи в області кута з справа та 4 5 зубів на нижній щелепі зліва, які могли утворитися від дії тупих твердих предметів, в час та за обставин, які викладені в постанові та за своїм характером є тілесними пошкодженнями середнього ступеня тяжкості ( а.с.23).
Відповідно висновку амбулаторної судово-психіатричної експертизи, відносно скоєного ОСОБА_1. можна визнати обмежено осудним. В момент скоєння інкримінованого йому злочину в стані тимчасового розладу душевної діяльності не знаходився. За своїм психічним станом, примусових мір медичного характеру не потребує. (а.с. 28-30).
Згідно ст. 20 КК України підлягає кримінальній відповідальності особа, визнана обмежено осудною. Визнання особи обмежено осудною враховується судом при призначенні покарання.
Суд вважає винність ОСОБА_1. доведеною повністю і його дії кваліфікує за ст. 122 ч. 1 КК України, як умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків передбачених ст. 121 Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я.
Обираючи підсудному ОСОБА_1. вид та міру покарання, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, особу самого підсудного та обставини, що пом'якшують та обтяжують його покарання.
Обставиною, що пом'якшує покарання , суд визнає щире каяття та психічний стан ОСОБА_1. під час скоєння злочину, активне сприяння розкриттю злочину.
Обтяжуючих покарання обставин, не встановлено
Суд також враховує, що підсудний за місцем роботи та проживання характеризується виключно позитивно, скоїв злочин середньої тяжкості, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався.
Враховуючи наведене в сукупності, суд вважає доцільним призначити ОСОБА_1. покарання у вигляді обмеження волі з застосуванням ст.75 КК України, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням.
Керуючись ст.ст. 321-324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_1визнати винним за ст. 122 ч.1 КК України і призначити йому покарання у вигляді одного року обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування покарання з випробовуванням, встановивши йому іспитовий строк на один рік.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу ОСОБА_1. залишити попередню - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Хмельницької області через районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя М.Дідик