Справа 2-738
2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2007 року Деражнянський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого-судді Дідика М.В.
при секретарі Шушкевич Л.М.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Деражня справу за позовом
ОСОБА_1до Мазниківської сільської ради про встановлення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
ІНФОРМАЦІЯ_1року в с. Мазники Деражнянського району Хмельницької області померла ОСОБА_2. Після її смерті залишилося спадкове майно, яке вона заповіла своєму синові ОСОБА_1.
22.10.2007 року, ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до Мазниківської сільської ради про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері В обґрунтування своїх вимог вказав, що про наявність заповіту на його ім”я він взнав лише по закінченні 6 місячного строку після смерті матері. Не зміг у визначений законом строк прийняти спадщину оскільки проживає в м. Городок, часто хворів. Інших спадкоємців у померлої немає.
Просить визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав.
Представник Мазниківської сільської ради в судове засідання не з”явився, проте надав суду письмову заяву про визнання позову, просить задовольнити позовні вимоги.
Факт смерті ОСОБА_2. підтверджується копією свідоцтва про смерть. Право на спадкування підтверджується копією заповіту від 02.09.1991 року.
Згідно довідки сільської ради, на день смерті ОСОБА_2. проживала в с. Мазники і була останнім членом колгоспного двору. Після її смерті в управління спадковим майном вступив її син ОСОБА_1.
Згідно довідки Державної нотаріальної контори, ніхто із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2. не звертався та спадкова справа не заводилася.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в порядку ст. 174 ЦПК України. Суд вважає, що ОСОБА_2. пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, а тому в порядку ст.1272 ЦК України йому слід визначити додатковий строк, достатній для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини. Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Керуючись ст. ст., 174, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст.1216-1218, 1222, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд,-
вирішив:
Позов задовольнити. ОСОБА_1 визначити додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті матері, ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року в с. Мазники Деражнянського району ,- до 01 лютого 2008 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя